gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Siz de lider olabilirsiniz!

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Genetik temellere dayanan liderlik özelliğinin, özel eğitimler ile gerçeğe dönüşmesi sağlanıyor... Stratejik Yönetim Danışmanı Prof. Dr. İsmail Üstel, kaos dönemleri, kriz ortamları, köklü değişim devreleri, şok gelişmeler, belirsizlik koşulları ve yüksek gerilimli ortamların liderlik özelliğini su yüzüne çıkartan zamanlar olduğunu belirtti.

Prof. Dr. İsmail Üstel, kişinin lider olabilme özelliklerini doğuştan taşıdığını ancak, bunun hayata geçirilmesi için kişiye vizyon kazandıran eğitimlere gereksinim olduğunu söyledi. Liderlik ve genetik özellikler ilişkisini elmas ve pırlanta ilişkisine benzeten Prof. Dr. Üstel, genetik yapıda olan özelliklerin işlenerek, eyleme geçirilip başarıya dönüştürülebileceğini belirtti.

"Karizma liderliğin garantisi değil"
    Prof. Dr. Üstel, lider kişilerde, topluma öncülük etme güdüsü, başarı inancı, sorumluluk duygusu, özgüven, gerçekçilik, olumlu yaklaşımlar ve tükenmez bir azim olması gerektiğini, büyüleyici bir görünümünün ise liderlik için şart olmadığını belirterek, "Karizma, liderlik ön koşulu değildir. Karizma lider olmayı garanti etmez" dedi.

Lider özelliğe sahip kişilerin, diğerlerinden en önemli farkının adımlarını atarken, doğru yer ve doğru zamanı belirlemeleri olduğunu kaydeden Prof. Dr. Üstel, “Yöneticilik, çiviyi duvara doğru çakmaktır. Liderlik ise çiviyi doğru duvara çakmaktır” diye konuştu.

Karmaşa dönemi
    Genlerinde liderlik özellikleri olan kişilerin, karmaşa dönemlerinde ön plana çıktıklarını anlatan Prof. Dr. Üstel, şöyle devam etti:

"Liderlik ve koşullar arasında önemli ilişki var. Kaos dönemleri, kriz ortamları köklü değişim devreleri, şok gelişmeler, belirsizlik koşulları ve yüksek gerilimli ortamlar liderlik özelliği taşıyan insanların bu yönlerini su yüzüne çıkartan zamanlardır. Bir anlamda da, liderlik bu koşullarla mücadele edebilme yeteneği olduğu için, olumsuz ortamlarda risk alabilen hedefe kilitlenen, dinamik kararlar verebilen, stresle baş edebilen ve başarısızlıktan ders alarak yoluna devam edebilen kişiler lider olarak insanları peşinden sürükleyebilir."

Siz de lider olabilirsiniz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biri sizi izliyor olabilir

biri sizi izliyor olabilir

Ortaya çıkan yeni bir tehdit, internet kullanıcılarının webcam'lerini ve mikrofonlarını kontrolü altına alabiliyor. Adobe'dan geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada, Flash Player'da görünen bir açık sonucunda, internet kullanıcılarının ortaya çıkan ve ismi 'clickjacking' olan yeni bir tehditle yüz yüze olduğunu duyurdu. Açıklamanın devamında tehlikenin pek küçümsenecek boyutta olmadığı...
  2. sizi tanıyor olabilirim

sizi tanıyor olabilirim

Günlük hayatı etkilediğine inanılan burçları tek kelime ile tarif etmek mümkün mü? KOÇ BURCU / 21 Mart - 20 Nisan :"İSTİYORUM" Astrolojide en çok adından söz edilen burçlardan birisi olup genelde 'Benlik' duygusunun en çok olarak belirgin oldugu burçtur.Daima en ön safta yer almak ister ve hep bana zihniyeti hakimdir. Bu burçtan olan insanlar genelde yapı itibariyle çok aktif,...
  3. Size nasıl yardımcı olabilirim?

Size nasıl yardımcı olabilirim?

ben hangi burçluyum Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba.. Tekrar aranızda olmak çok sevindirici... Açılımlara başlayacağım.. Sizden en başta rica edeceğim bir şey var.. Bu bölümü gelecekten haber almak için değil, sorunlarınıza çözüm istemek için kullanın.. Bunun dışında yapacağınız taleplere cevap verilmez ve yığılma olur, buda beni bunaltır.. Konuyu tekrar kilitlemek...
  4. Sizin de Upuzun Kirpikleriniz Olabilir !

Sizin de Upuzun Kirpikleriniz Olabilir !

Bu konu; upuzun kirpikller hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyajın en can alıcı noktası herhalde ok gibi uzun ve kıvrık kirpiklerdir. Ancak kimi kadının kirpikleri yelpaze gibi olmasına karşın klimisinin de gözle bile zor görülür. Ancak uygulayacağınız bazı yöntemler ve bakımlarla sizin de kirpikleriniz uzun görünebilir. Nasıl mı? Buyrun yöntemlerimizi hep birlikte gözden...
  5. Sizce hamile olabilir miyim ?

Sizce hamile olabilir miyim ?

Merhaba .. Aranıza yeni katıldım. Yardimci olursaniz sevinirim .Evliyim bebegimiz olsun istiyoruz artık. son adet günüm 10 nisan . Bugün 13 mayıs . Gecikmem var mi sizce ? Ve idrar testinde gebelik negatif . Ama gecikme yaşadığımı düşünüyorum. Kan testi de daha yaptırmak istemiyorum heveslenip gebe yok diye tedirgin oluyorum ne yapmaliyim sizce hamile olabilir miyim ?

Sayfayı Paylaş