gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

siz neyin tarifini istiyosunuz

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar siz istediğiniz tarifi yazın ister kek börek tatlı ister yemek siz sorun tarifleri bende size yazayım.[​IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Şubat 2011
  2. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    İk tarifi ben isteyim diyeceğim ama onu yeni başlıkla özel açmanız lazım buradan açarsanız, yani açtığınız konunun içinden devam ettirirseniz olmaz. Ama ben yinede bir tane isteyeyim.

Bana Babahannuş tarifi verirmisinz :)

4. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

sadmin sen de tam tarifini isteyecek şey bulmuşsun haaa

5. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

Babagannuş

KAÇ KİŞİLİK: 6 HAZIRLAMA SÜRESİ: 20 dk PİŞME SÜRESİ: 15 dk

Malzemeler:

1.5 kg kemer patlıcanı
    Yarım limonun suyu
    250 gr çarliston biber
    300 gr süzme yoğurt
    4 diş sarımsak
    Yarım demet maydanoz
    100 gr tereyağı
    1 çay kaşığı pulbiber
    3 domates
    Tuz

Hazırlanışı:

Patlıcanları, domatesleri ve çarliston biberleri közleyin. Soğuyunca patlıcanları soyup ince ince doğrayın. Limon suyu ve tuzu cam bir kaba alıp karıştırın. Közlenmiş patlıcanları ekleyip tahta bir kaşıkla karıştırın. Domates ve biberleri zar şeklinde doğrayıp patlıcanlara ilave edin.

Sarımsakları soyup ezin. Yoğurdu bir kaseye alıp sarımsakları ekleyin ve karıştırın. Sarımsaklı yoğurdu patlıcanlı karışıma ilave edip tahta kaşıkla zedelemeden karıştırın. Maydanozları temizleyip kıyın.

Tereyağını bir tavaya alıp eritin. Pul biberi ekleyip kavurun. Yoğurtlu patlıcan karışımını servis tabağına alın. Üzerine biberli yağı gezdirerek dökün. Kıyılmış maydanozla süsleyip soğuk servis yapın.

6. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

Cheesecake brownie

6 kişilik

Pişirme Süresi:40 dk

Hazırlama Süresi:35 dk

Cheesecake brownie malzemeleri

200 gr bitter çikolata

200 gr tereyağı

200 gr esmer şeker

2 yumurta

100 gr un

1 çay kaşığı kabartma tozu

Üzeri için

400 gr labne peynir

100 gr toz şeker

1 paket vanilya

1 yemek kaşığı nişasta

Cheesecake brownie hazırlanışı

Peynir çeşitleriyle hazırladığınız tariflerinizle şık sunumlar yapabilirsiniz. Çikolata ile tereyağını bir kaseye alarak birlikte benmari usulü eritin. Ayrı bir kasede yumurta ile şekeri mikserle çırpın. Erimiş çikolatayı ekleyip karıştırın. Un ve kabartma tozunu ilave edip karıştırın. Hamuru yağlanmış muffin kalıplarına yarısı dolacak şekilde paylaştırın.
    Üzeri için peynir ve şekeri mikserle çırpın. Yumurtaları ekleyip çırpmaya devam edin. Vanilya ve nişasta ilave ederek karıştırın ve kalıptaki hamurların üzerine aktarın. 160 dereceye ayarlanmış fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. Soğuduktan sonra servis yapın.

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gullu'm bence gel biz seni mekanın aşçısı yapalım. canın istediğinde yemek bölümde konular aç tarifler sun... Yani Sadmin'in de dediği gibi tek konu altında yazdıkların msj gibi olur. Ama konu olarak bağımsız açarsan daha iyi olur. Ne dersin:) "evet" de "evet" :A:A Bana bu konuyla ilgili dön aşçımın başı :D:D

8. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

***** kabul ediyommmmmmmmmm

siz neyin tarifini istiyosunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. A.Ş.K. sizce neyin kısaltması???

A.Ş.K. sizce neyin kısaltması???

Acıya Şikayetsiz Katlanmak
  2. ayışıgı sizlerle tanışmak istiyo herkese merhaba

ayışıgı sizlerle tanışmak istiyo herkese merhaba

slm ben hülya yeni üye bu siteyi tesdufen buldum cok memnun kaldım hersey mevcut ememgi gecen arkadaşların ellerıne saglık cok guzel bı sıte
  3. Ben sizlerden Facebook da utanma ifadeleri istiyom

Ben sizlerden Facebook da utanma ifadeleri istiyom

Ya arkadaşlarım bu facebookta insanlar utanma smileleri kullanıyorlar bunun kısa yollarını bana biriniz anlatabilir mi yada resim olarak atabilir mi bende bu ifadelerin kısa yollarını ve nasıl yapıldığını bilmek istiyorum teşekkürler.
  4. KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

merhaba kızlar şuan bu anlatacağım olayı hiç kimseye söyleyemedim ve birilerine anlatma ihtiyacı duyuyoruym şimdiden teşk beni dinlediğiniz için üniversite öğrencisiyim sınıfımzda bi çocuk var sürekli göz göze geliyoruz bana bakıyor geçen yine önde oturup dersin başlamasını bekliyodum bir anda arkama dönme hissi duydum kendiliğimden ve döndüğümde göz göze geldik bana bakıyomuş meğerse,, sonra...

Sayfayı Paylaş