gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın!

Konu, 'Parfüm' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

rebull parfüm red bull parfüm Terli vücuda sıkılan parfüm deodorant gibi her türlü madde vücutta mantar ve çok çeşitli deri hastalıklarına neden oluyor. Aşırı terlemenin mantar ve deri hastalıklarına neden olduğunu belirten uzmanlar, terli vücuda deodorant sıkılmaması uyarısında bulunuyor. Uzmanlar ayrıca, elbise üzerine parnfüm sıkılmasının da istenmeyen sonuçlara yol açacağına dikkat çekiyor.
    Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hasta sayısının iki kat arttığını kaydeden Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Semra Toker, sıcak havada insanların çok terlediğini ve duş almadan, deodorant sıkarak bunu engellemeye çalıştıklarını söyledi. Terli vücuda sıkılan her türlü maddenin vücutta mantar ve çok çeşitli deri hastalıklarına neden olduğunu dile getiren Toker, parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olduğunu dile getirdi.

Toker, bunları şöyle açıkladı: "Öncelikle parfüm kullanmadan önce teniniz mutlaka temiz olmalıdır. Terliyken parfüm kullanmayın ve hatta ter kokusunu gidermek için parfüm kullanma hatasına sakın düşmeyin. Parfümü cildinize 20 cm uzaklıktan sıkın. Böylelikle parfümü daha geniş bir alana yaymış olursunuz. Bu arada kulak arkası ve bileklere sıkılan parfüm daha etkilidir. Çünkü bu bölgeler daha çok ısındıkları için koku yayılımı daha çok olur. Parfümü giysilerinize sıkmak pek doğru değildir. Ufak da olsa leke problemi doğuracağı gibi başka bir koku denemek istediğinizde giysiye sinmiş olan koku sorun olacaktır. Spor yaparken parfüm kullanmaktan kaçının. Terleyip ağır bir kokuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Farklı kokuları bir arada kullanmayın. Parfümü banyodan hemen sonra kullanın. Bu şekilde parfüm cildinize daha hızlı nüfuz edecektir. Gündüzleri hafif, çiçek, meyve kokularını; akşamları daha iddialı ve çarpıcı kokuları kullanın. Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz, örneğin; dirseklerin iç bölümü, boynunuzun arkası, bilekler, dizlerinizin aka kısımları. Parfüm sürdüğünüzde bileklerinizi birbirine sürtmeyin. Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz, koku daha homojen bir şekilde üzerinize siner. Parfümünüzü çok sıcak bir yerde tutmayın ve direk güneş ışığına maruz bırakmayın. Işık geçirmeyen şişede olan parfümler daha uzun süre dayanırlar. Bir parfümün üzerinizde nasıl durduğunu sıktıktan en az bir saat sonrasına kadar anlayamazsınız. Bu yüzden parfüm alırken acele karar vermeyin. Astım hastaları ve kimyasal maddelere aşırı duyarlılığı olan insanlarda parfümler başağrısı, mide bulantısı, kaşıntı gibi zararlı etkiler yapabilirler. Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Unutmayın, nasıl kokuyorsanız akıllarda öyle kalırsınız."
    Bugün

2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın!
    tşkler canım çok doğru terli iken sıkılan parfümün kokusu bile değişiyor kısaca iğrenç bir koku oluşuyor ben geneli banyo çıkışlarında kulanmayı vücüdum temizken kullanmayı tercih ediyorum emeğine sağlık

3. GuL_CiCeGi

GuL_CiCeGi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın!

cook tsk ederim gercekten güzel bir paylasım bende katılıyorum terliyken sıkılan parfümler üstlerde cook agır kokmaya baslıyor acıkcası ben hastalıga yol actıgını bılmıyordum ama koku yönünden gercekten igrencc kokuyor.... emegine saglıkk

4. negrita

negrita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet zaten terliyken parfüm sıkınca koku olarak da iğrenç biirşey oluyor

5. öslemmm

öslemmm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bencede ıgrenc bı koku cıkıor ortaya ya

6. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    peki parfüm kokusunun yerini leşş gibi ter kokusu alırsa ne yapacağız, o daha kötü :)

7. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    canım terlemeden önce parfümü kullanırsan terledikten sonra parfüm kokabilirsin yada bir roll-on kullanırsan terlemeye başlayınca roll-on kokusu gelebilir...Ama en iyi çözüm en güzeli güzel bir duş almak arkasından parfüm yada roll-on kullanmak:)

8. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Banyodan sonra koltuk altına karbonat sür...Sonra rol on sonra parfüm....Karbonat terlemeyi önlüyor

9. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Biliyorum mislinaycım, ama benim demek istedigim, bazen o kadar sıcak oluyor ki, parfümün etkisi geçiyor, cok kötü ter kokuyor insan, mesela çalışırken ya da dışardaysan, duş alamayacak bir durumdaysan demek istemiştim....:loco:

10. zaga

zaga Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    +

bu güzel bir fikire benziyor,ama bierşeyide merak ettim çıkcak olan teri içe hapsetmek mantıklımıdır acaba,çünkü biliyosunızkı terle bırlıkte toksınlerıde atıyoruz
    ama dediğin yöntemi özel bir yere giderken denemek daha mı iyi olur acaba ?

11. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

İyi oluyor mu gerçekten?

12. elisabetta

elisabetta Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    terli vücuda zaten parfüm sürmek yapılabilecek en büyük hata olurdu

13. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  14. SummeRose

SummeRose Banned

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

cnm denedim hiç önlemiyor ayrıca çok fazla kaşıntı yapıyor ve bide terlemeyi önlemediği için terleyince koku yapıyorr

siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kefeniniz sizin olsun...

Kefeniniz sizin olsun...

Gelen Allah misafiridir... Aman... Aman ha müsafirlere iyi bakın Bir ihtiyar... Ömrünün son demlerini yaşamakta... Yolculukta...Azığı bitmiş. Aç. Susuz. Bir kasabaya geliyor. Camiye gidiyor... Hoş geldin diyen yok, perişan haline bakıp bir ihtiyacın var mı diyen yok. Sadece boş ve donuk gözlerle bakıyorlar... Akşam oluyor.. Namaz. Yatsı oluyor. Namaz. Buyur eden yok. Tek başına camide....
  2. Size uygun parfümü nasıl seçmelisiniz?

Size uygun parfümü nasıl seçmelisiniz?

size uygun parfüm, seçimi, seçerken, kullanırken, dikkat edilmesi gereken bilgiler burada arkadaşlar Bir başkasında gördüğünüz ve beğendiğiniz parfümün sizde de o kadar hoş kokacağını mı düşünüyor sunuz? Yanılıyorsunuz... Neden mi; çünkü her insanın tenine her parfüm uygun olmaz da ondan:) Sevgili Melek'ler, bu makalemizde size uygun parfüm seçerken, dikkat etmeniz gerekenleri ele...
  3. Siz Hangi Parfümün Kadınısınız.....

Siz Hangi Parfümün Kadınısınız.....

Kadınlar Ve Parfümler Parfümlerin Çeşitleri Her koku bir kadını anlatır. Siz de kendinize parfüm seçerken, kokunun özelliklerinden yola çıkarak, kendinizi doğru ifade edebilirsiniz.Bakalım parfüm tercihleriniz nasıl oluyormuş....Ten renginize göre parfüm secimi de buradan.... Neşeli, sempatik: Neşeli, sempatik, sevecen biriyseniz; çiçekçi, meyvemsi bir koku seçebilirsiniz. Portakal...
  4. Sizce Parfüm Nereye Sıkılmalı

Sizce Parfüm Nereye Sıkılmalı

Merhaba ben parfümü sıkıyorum eşim kokusunu çok seviyor ama ne hikmetse nereye sıksam orayı öpüyor adam :D Ve tabi ki ağzı acımsı oluyor peki Parfüm Nereye Sıkılmalı da kocişim şikayet etmesin:D
  5. Siz Olsanız Neyapardınız?

Siz Olsanız Neyapardınız?

Melekler Bu topikte İlginçBişey yapalım dedim ve düşüncelşerinizi alalım :puha: Adamın biri idam cezasına çarptırılıyor..... veeeee..... bir yapılan bi' adet var..... Adamın önüne bir horoz koyuyorlar..... Diyorlar ki.... Bu horozu nasıl öldürürsen.... Cellatta seni öyle öldürecek..... Adam horozu öyle bi' şekilde öldürmeli ki Cellat onu o şekilde öldürememeli...yani bi' nevi o şekilde sizi...

Sayfayı Paylaş