gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sizce Mutluluk Nedir

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Mutluluk; Uyandırılma tedirginliği olmadan huzur içinde uykuya dalmaktır.
    Mutluluk; Yazın en sarı sıcağında serin bir denizdedir, bir ağaç gölgesindedir.

Mutluluk; Çıplak ayakla koşulan ıslak çimendedir.

Mutluluk; Sıcak bir günün sonunda esmeye başlayan serin bir yeldedir.

Mutluluk; İnce belli bir çayda içilen tek şekerli demli çayın tadındadır.

Mutluluk; Anlatılan bir fıkranın ardından atılan kahkahadadır. İzlenen bir filmin sonunda dökülen göz yaşındadır.

Mutluluk; Günün ilk aydınlığında, gecenin son karanlığındadır.

Mutluluk; Annenin okşayışında, babanın başında, çocuğun gülüşünde, sevgilinin dokunuşundadır.

Mutluluk; Düşünüldüğünde gülümseten çocukluğa dair bir anıdadır.

Mutluluk; Bir kitapta, bir dergide görülen bir sözün ezberlenip defalarca söylenmesindedir.

Mutluluk; Yarın için hiç bıkmadan beslenen umuttadır.

Mutluluk; Sevgilinin yanağına konulan bir öpücüktedir.

Mutluluk; Mesafeye aldırmadan büyütülen sevgidedir.

Mutluluk; Küçük bir tartışmadan sonra kimin haklı olduğunu düşünmeden sevgiliye söylenen 'seni seviyorum' sözündedir.

Mutluluk; Bilgidedir. Her şeyi öğrenebilme çabasındadır.

Mutluluk; Bir aşk şarkısının ezgisindedir. Uykuya dalarken okunan romanın sayfalarındadır.

Mutluluk; Acılarına, hüzünlerinde, zorluklarına rağmen, kaygıya direnerek 'yaşıyorum' diyebilmektedir.

Mutluluk yanı başınızdadır, fark etmenizi bekleyen bir gizemdir.

Mutluluk dönüp dolaşıp içinizde bulduğunuz yeniliklerdedir.

Mutluluk kendiniz olduğunuzu fark ettiğiniz andadır.

Mutluluk bir amaç uğruna yaşamınızı adamanızdadır.

Mutluluk direnme gücünüzü hayat test ettiğinde bulabildiğiniz en son noktadadır.

Mutluluk yaşamına anlamlı bir amaç yükleyebilecek düşünce gücünü geliştirdiğini fark etmendedir.

Mutluluk yaşamını kendine, başkalarına ve giderek evrene katılma coşkusuyla doldurmaktadır.

Mutluluk yakalandığında bazen kayboluveren bir baloncuk gibidir.

Mutluluk peşinden koştukça uzaklaşan bir hedeftedir.

Mutluluk belki de her yerdedir, görebilenlere görünen bir renktir sadece

alıntı

2. Gülümseme

Gülümseme Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sizce Mutluluk Nedir
    Mutluluk peşinden koştukça uzaklaşan bir hedeftedir.

bana göre buuuu.....

3. blue_angel

blue_angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sizce Mutluluk Nedir

mutluluk,isyan etmemektir. sükür etmektir. küçük sıkıntıları hiç kafaya takmamaktır. insanları sevmektir mutluluk,insanın dünyadaki en önemli varlık olduğunu bilip kendine buna göre davranmaktır.karsındakini sevindirmektir,kendine bakmaktır,saymaktır,güvenmektir. ben genelde mutluyum :) en sevdiğim sarkılar bile salla sarkıları :)

Sizce Mutluluk Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. keNdi mutLuLuğuNuzun anahtarı sizdediR

keNdi mutLuLuğuNuzun anahtarı sizdediR

Evlilik akıllı,duygulu,dürüst ve adil insanların işidir. Eğer kişiler kendilerini karşılarındaki yerine koyamıyorsa yani empati yapamıyorsa, hep ben haklıyım, eşim haksız diyorsa, suçu karşısındakilere atıyorsa ( ki bu kişilik bozukluklarının bir kriteridir), kendine düşen sorumlulukları yapmıyor, çözmek için çaba sarfetmiyorsa, evlilik için yeterli olgunlukta değilsiniz demektir ve...
  2. Mutluluk Nedir?

Mutluluk Nedir?

. Sevgidir mutluluk, karşılıksız ve çıkarsız sevgi...Aşktır bazende...birine yürekten bağlanmaktır...Değer vermesini bilmektir mutluluk...sevilmeden de sevebilmektir mutluluk...sevdiklerin bir gün hayatından gitmeden kıymetini bilmektir... Annenin yavrusuna duasıdır kimi zaman...sevgiliye duyulan özlemdir bazende , en karşılıksız ve en çıkarsız...Dua etmektir mutluluk......
  3. ??? *mutluluk* ???

??? *mutluluk* ???

Yorgunum sevgili Yorgunum..... Duygularım.... Ümitlerim.... Dileklerim yorgun.... Her defasında kırılıp Parçalanmaktan yorgun yüreğim.... Aldatılmaktan Kırgın umutlarım.... Yarım kalmaktan aşka Yorgunum..... Geceyi uykusuz Günü karanlık yaşamaktan Yorgunum... Yoruldum sevgili... Her ümidin peşinden Koşmaktan Solan gençliğim.. Yoruldum.. Yalancı bahar yaşamaktan... Gül değil hep diken...
  4. Sizce Para Mutluluk Getirir mi?

Sizce Para Mutluluk Getirir mi?

mutluluk paramıdır, mutluluk, para mutlulukmudur, maddiyat önemlimidir, paramı mutluluğu getiren, ilgili bilgilere buyrun melekler PARA ... PARA... PARA... yıllardır sorulan sorulardan biridir bu soru. ama bu zamana kadar net bi cevap alınamamıştır hep.bende merak ettim sordum ,gerçekten mutluluk = paramı'dır.'insan oğlu bi kağıt parçasının peşine düşmüş ömrünü çürütüyor' diyor bazıları...
  5. sizce neden

sizce neden

merhaba kızlar annem 52 yaşında 20 günden beri başı dönüyor.yüksek tansiyon hastası ilaçlarını kullanıyor.tansiyonu düzenli olsada başı dönüyor.elim ayağım boşalıyor diyor.yakın zamanda akrabamız yüksek tansiyondan beyin kanaması geçirdi ve öldü.ondan çok etkilendi.etkisinden kalmış olabilirsin psikolojik olabilir diyoruz psikolojikse niye hala geçmiyor diyor.dışarı çıkmaya korkuyor.sizce...

Sayfayı Paylaş