Sizce Para Mutluluk Getirir mi?

çok ünlü bir otomobil markasının sahibinin oğlu intihar etti: sebebi, bir amacı kalmamıştı. nedeni; isteyebileceği herşeye anında sahip olmuş ve birşey elde etmesi için, bir hevesi ve mutluluğu dahası amacı kalmadığından o da hayatına son verdi.
bu yüzden mutluluk para ile olmuyor, para ile biçimleniyor sadece.

Canim unluler cok paralari oldugu icin her istediklerini hemen elde edebiliyorlar ve bizim bir omur verdigimiz seylere bir anda sahip oluyorlar...eee geriye ne kaliyor baska seyleri denemek....cogu gece hayatlarinda vs omurlerini bitiriyor,mutlu olmak icin acayip acayip seyler deniyorlar ve bazilari herseyi elde ettim acaba olum nasil deyip intihar bile ediyor ve bu kanitlanmis bir gercek.Cok para kiymetini bilmeyenin elinde bir silahtir.

Paranın mutluluk getirdiğine inanmıyorum ben kesinlikle böyle bişey yok. Paran sadece sana yetecek kadar olmalı fazlası olmamalı. Bizim maddiyatla alakalı pek sorunumuz yok ama ben mutlu değilim ailemin yanında mutlu olamıyorum. Nankör diceksiniz belki bana belki haklısınızda ama onların tek düşündüğü para... Ne sevgi ne de ilgi...

Net ve tek kelime ile cevap veriyorum..

Bugüne kadar para önemli değil derdim ama anladım ki onunda önemi varmış..

Yani değerliymiş..

ama bazende oluyor çözüm çoğunlukla eşler arsına maddiyat giriyor ve ayrılıklar vs..
bence hiç alakası yok ..eşler arasına maddiyat giiyorsa sorun parada değil eşlerdedir..öyle çok yokluktan kendini var eden aileler gördümki buna asla inanmam..beş kuruşları ykken karı koca elele verip nerelere gelen insnlar tanıyorum..insanlar kendi mutsuzluklarının suçunu para atmasnlar bence. .eğer karı koca birbirlerini gerçek anlamda seviyorlarsa bi dilim ekmeğe de şükredip otururlar..
bak sana örnek vereyim ..
çok şükr en üniversite bitirmiş ,devlet dairesinde çalışan bir bayanım ..
eşim de ii bir yerde ii bir kariyer sahibi ,benim maaşımın 2 katı maaş alıyor ..
türk aile standartlarında iyinin üstünde bir hayatımız var çok şükür..
ama istediğimiz ve uğraştığımız halde ,hiçbir sebep de olmamasına rağmen henüz 1 yıldır bebeğimiz yok ..
bak para herşeye yetmiyor değilmi ?
insan düzgün karakterli ,sevgi dolu olsun yeter bence ...para sadece yaşamak için bir araç ama herşeyin çözümü asla ve asla dğil..
beş kuruşu olmayıp mutlu olan çok insan var..

bence hiç alakası yok ..eşler arasına maddiyat giiyorsa sorun parada değil eşlerdedir..öyle çok yokluktan kendini var eden aileler gördümki buna asla inanmam..beş kuruşları ykken karı koca elele verip nerelere gelen insnlar tanıyorum..insanlar kendi mutsuzluklarının suçunu para atmasnlar bence. .eğer karı koca birbirlerini gerçek anlamda seviyorlarsa bi dilim ekmeğe de şükredip otururlar..
bak sana örnek vereyim ..
çok şükr en üniversite bitirmiş ,devlet dairesinde çalışan bir bayanım ..
eşim de ii bir yerde ii bir kariyer sahibi ,benim maaşımın 2 katı maaş alıyor ..
türk aile standartlarında iyinin üstünde bir hayatımız var çok şükür..
ama istediğimiz ve uğraştığımız halde ,hiçbir sebep de olmamasına rağmen henüz 1 yıldır bebeğimiz yok ..
bak para herşeye yetmiyor değilmi ?
insan düzgün karakterli ,sevgi dolu olsun yeter bence ...para sadece yaşamak için bir araç ama herşeyin çözümü asla ve asla dğil..
beş kuruşu olmayıp mutlu olan çok insan var..
Bes kurusu olmayip mutlu olan cok insan var dogrudur,Allah tez zamanda tum isteyenlere hayirli evlatlar versin.Istedigin zamam istedigin doktora gidebilmek,ne kadar para alir diye dusunmeden tum tahlilleri vs yaptirmak,gerekirse ozelde tedavi olmak vs...para en basta saglik icin onemli.Rahat yemek,rahat gezmek vs seyleri gectim...gecen sene haberlerde hepimiz gorduk dogal gaz faturasi cok geldigi icin isinamayan,hasta olan yaslilari,cocuklari.Evet,sagligim yerindeyse,doyuyorsam,isiniyorsam,insan gibi yasiyorsam,kimseye muhtac degilsem sukur...Para kazanabilmem icin saglikli olmam gerekir,saglikli olmak icinde saglikli yasamak gerekir,saglikli yasamak icinde yine para gerekir...boyle karmasik birseyler iste...
Yada hayatta param olsun diye durmadan calisip,parasi oluncada sagligindan olup,yine sagligim yerinde olsun diye para harcamak vs bir kisir dongu iste....

Geri