gebe
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

sizce üniversitelere türbanla girilsinmi?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

benim fikrim hiçkimsenin kişisel tercihi engellenmemeli diye düşünüyorum kimse inancı yüzünden yargılanamaz bence...ve geleceğinin önüne geçilemez..iş yeterki siyasete dökülmesin bu konuda ama bence kişisel inançların özğürlüğüne karışılmamalı diyorum

2. CeMRe YoSH

CeMRe YoSH Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: sizce üniversitelere türbanla girilsinmi?
    Kesinlikle sana yürekten katılıyorum

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

aslında bunun inaçla alakası yok ve bunu inanca bağlıyanlarada karşıyım bu tamamen kişisel bir arzu.ok baş örtüsü islamiyetin simgelerinden biri ama her başı kapalı olmıyan inançsız deyil ve herbaşı kapalı olanda benden inançlı deyil kimin ne oldunu yaradan bilir.ve burası demokratik özgür bir ülke eğer özgürlük varsa bu ülkede isteyen istediği gibi giyinir nasıl ki istediği yerini açıp saçıp istediği yere girenler varsa isteyen kapatıpta girebilmeli eşitlikse eşitlik olmalı.yıllarca okuyup emek verip de bir örtü için giremiyorsa bu çok saçma bence ama malesef ki öyle bir ülkede yaşıyoruz kapalıların açıklara kötü gözle baktığı açıkların kapalıları yobazlıkla ve küçümsediği bir ülkede yaşıyoruz oysa ki herkesin kişisel tercihine saygı duymalıyız ve TÜRKİYE'nin bundan daha önemli sorunları var bu saçmalığı bırakıp onlara çözüm bulunmalı.
    neyse ya ben bayabi uzattım:D:Dpaylaşımın için saol canım;)

4. muratfortune

muratfortune Forum Okuru

ewet girilebilmeli..
    çünkü özgür bir ülkede yaşıyoruz..

5. asena66

asena66 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım sonuna kadar katılıyorum.

6. canan

canan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tabıkı gırılmelı ınsanın canı ne ıstese onu yapar benım su an acıgım ama cok ıstıyorum kapanmayı o zaman ben ben olmıycammı...yooo yıne benım degılmı ne fark var bır ufak basortu bu nedırkı ınsanları okuma arzusunun onunde...

7. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    girmeli...ve keşke böyle bir soruya ihtiyaç bile hissedilmeseydi ama malesef şartlar ortada

8. ÇİÇEĞİM

ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bence girilmemeli.Boşuna yasaklanmadı bu türban.Şimdiki cumhurbaşkanının eşi bile burada uğraştı olmadı AİHM sine müracat etti.Demekki bir tehlikesi var.

9. LiKarBa

LiKarBa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

kesinlikle girilebilmeli.kişilerin devletin üniter yapısına zarar verici eylemler içinde olup olmadığını,zarar verip vermeyeceğini anlamanın başka yolları vardır.kılık-kıyafet yasağıyla olacak işler değil bunlar bence.

10. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

bence girmelilerdır bu türban sorunu ülkemızı bırbırıne dusurmek ıstıyen aşırı dincıler yuzunden bu durumdayız 99 dan berı bukonuyu tartısıyoruz hatırlıyosanız fadıme sahın dıye bırı cıkmıstı ozmanlar ımam hatıpde turban takma yasaklandı.VE O KISININ OLAYLARDAN SONRA YURT DISINDA CEKILMIS RESIMLERI CIKTI ACIK SACIK bizim böyle ınsanların doldurusuna gelmemeliyız ülkemıze sahıp cıkmalıyız ınsanlarımıza sahıp cıkmalıyız dıye dusunuyorum ben

Son düzenleme: 1 Ekim 2007
  11. nagehan

nagehan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Lafa gelince maşallah herkes müslüman ama türban ortaya çıkınca herkes bir değişiyor.
    Müslüman bir toplumda türban kadar doğal bişey olabilir mi?
    Türbandan rahatsız olanlara soruyorum; türbanın nesi sizi rahatsız ediyor?

12. hüzünbaz

hüzünbaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

insanların dış görünüşleri ile uğraştığımız için hep geri kalıyoruz

13. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

türbanı siyadsi bi simge olarak kullananlar var ama bunlar istisna.hiç bir insan başörtüsü yüzünden eleştirilip dışlanılamaz kanımca açıklar nasıl giriyosa kapalı insanlarda girebilmeli.ayrıca rektörler bunu abartarak kampüsü gezmeye gelenleri bile ya aç ya gezme diyolar esefle kınıyorum insan hakları diye demogoji yapan insanlar bunu nasıl insan hakları kapsamınaalmıyolar şaşıyorum .ayrıca başı kapalı olmak irticai olmak değildir

14. MeLzö

MeLzö Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bende iki satır karalamak istiyorum bu konu hakkında çok doluyum çünkü.
    Türbanlı biri degilim gerekirse takarım ama böyle bir konunun gündemimizde tartışılması zoruma gidiyor...!
    13 sene avrupada yaşadım misal orda müslümanlar istedigi gibi türbanla her isini yapıyor heryerde çalışıyor.
    Neden benim ülkemde bu tartışılıyor?Neden boş işler peşinde anlamsş degilim mantığım almıyor nerde laikllik nerde özgürlük?

15. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

gerçek manada din ve vicdan özgürlüğümüz olurdu.

Türkiye'de şu var; ne kadar din dışı bir amelin olursa bu "din özgürlüğü" oluyor... Ne kadar İslam adına yapılması gereken bir amelin varsa bu da "irtica" oluyor...

Şunu belirtmeliyim ki Allah'ın emirlerini kayıtsız şartsız kabullenip uygulamak zorundayız. Allah örtünmeyi emretmişse sen buna hiç bir şeyi sebep olarak gösterip onu engelleyemezsin...

Başörtüsü takmamak kadar takmak da özgür olsa hiç bir sorun olmazdı...

Ama birileri irtica korkusuna kapılıyor ve buna karşı çıkıyor. Kimin haddine Allahın emirlerine irtica, gericilik gibi sıfatlar yakıştırmak...

Yahu ilkokuldan beri Cumhuriyet'in tanımını halkın kendi kendisini yönetmesi olarak öğretmediler mi Şimdi ne değişti...
    her kezin inancına saygı duymalıyız.ülkemizde uğraşılması gereken onca sorun varken bir türbandır taktık,o yüzden hep ülkemiz geri kalıyor.Bıraksınlar artık bu konuları ülkemizde onca işsiz onca aç onca muhtaç dururken uğraştıkları şeye bak.

şu kısım alıntıdır:türkiyede şu var ne kadar din dışı amelin olursa bu din özgürlüğüdü oluyor; ne kadar islam adına yapılması gereken amelin varsa irtica oluyor

Son düzenleme: 17 Ocak 2008
sizce üniversitelere türbanla girilsinmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türban günü...

Türban günü...

6/6/2008 Karakter Boyutu: Mehmet AltanAslında... Anayasa Mahkemesi’nin türban konusunu 5 Haziran günü görüşeceğini açıklamasından beri ilgili çevreler gün sayıyordu... Ve zaman hükmünü icra etti, 5 Haziran geldi. Sabahtan itibaren siyaset ve medya gözünü Ankara’ya dikti. Anayasa Mahkemesi sabahki toplantısında konuyu öğleden sonraya bıraktı. Türbanın görüşme saati olarak 14:00...
  2. Üniversiteyi bitirmesemiydim?

Üniversiteyi bitirmesemiydim?

dede:nereyi kazandın evladım öss sonuçlarını yeni öğrenmiş ve mutluluktan uçan bünye: boğaziçi üniversitesi endüstri mühendisliği(artık kişi hayran bakışlara maruz kalmayı, övülmeyi, ilahlaştırlımayı beklemektedir. e kolay değil tabi ilk 100e girmiştir) dede: e oğlum kazanamadın mı ablan gibi bi doktorluk filan(kişinin ablası konya-tıpta okumaktadır) o kadar da çalış dedik sana....
  3. Türk üniversiteleri

Türk üniversiteleri

TÜRK ÜNİVERSİTELERİN DÜNYADAKİ YERİ Son iki yıldır, üniversite sıralaması konusunda en kapsamlı çalışma Cybermetrics Lab. tarafından “Webometrics Ranking of the World Universities” (World Universities' ranking on the Web: Home) adı altında gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada, 15.000 üniversite değerlendirilmekte ve ilk 4.000’i sıralanmaktadır. Çok fazla sayıda üniversitenin değerlendirilmesi...
  4. siyah türban ve kombini

siyah türban ve kombini

siyah türban siyah beyaz eşarp modelleri beyaz türban modelleri eşarp Çok şık bir türban ve onun için uyarlanılmış bu kombinlere bayılacaksınız.Hem renkleriyle,hem görünümleriyle, hem şıklıklarıyla hemde zerafetleriyle dikkatinizi çekecektir.
  5. Türban Kolayca Nasıl Bağlanır?

Türban Kolayca Nasıl Bağlanır?

türban bağlaması, türban bağlama modelleri, türban nasıl bağlanır Sevgili melekler, testtürlü hanımların çeşit çeşit türban bağlama metodları vardır. Şallarla, küçük ya da büyük eşarplarla yapılan bu modellerden en kullanışlı ve pratik olanı sizlere bu konumuzdan anlatmaya çalışacağız.. Başörtümüzü bağlamaya başlamadan önce saçımızı topuz halinda sıkıca bağlıyoruz.Topuzu yaptıktan sonra...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş