gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Sizofreni hastaları için öykü yarışması...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Şizofreni toplum tarafından doğru bilinsin istiyoruz. Şizofreni hastalığınında üretken yaratıcı olabileceğini toplumla paylaşmak adına geliştirilmiş bir proje şizofreni öykü yarışması... Şizofreni nasıl bir hastalıktır öykü yazabilirler mi?

Bir çok insan şizofreni hastalığının her zaman saçma sapan konuşan ne dediği anlaşılmayan soyutlayamayan insanlar olduğunu düşünür. Şizofreni hastalığının bir döneminde bu durum olabilir, gerçeği değerlendirme yetisinin bozulduğu zamanlar elbette vardır ama bu hastalarda öykü yazabilirler.

Her hastada aynı biçimde seyretmez şizofreni, bu süreç içinde her türden durum ortaya çıkabilir. O bakımdan öykü dediğimizdede, sanatsal ürün ortaya koyma çabasını bir meydan okuma olarak değerlendirmek gerekir hastalar için.

Şu anda tanıtım aşamasındadır.

SONUÇ OLARAK;
    1960 lı yıllarda Bakırköy Ruh ve sinir hastanesinde yatan bir hastanın sözleridir " Kör olası çöpçüler, aşkımı süpürmüşler " bu sözü yazabilen şizofreni hastası neden öykü yazamasın.

MELEKLERMEKANI.COM

Sizofreni hastaları için öykü yarışması... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sizofrenin Aski...

Sizofrenin Aski...

Bir sifrozenin aski!!!! Babam öleli 12 yıl olmuştu ve ben 20 yaşına geldiğimde babasız olmaının acısını artık çok daha iyi anlıyordum. Annemel birlikte küçük ama mutlu bir dünya kurmuştuk kendimize.Mevsimlerden bahardı,sokaklarda parklarda dolaşıyordum. Bu bahar daha bir çoşkulu hissediyordum kendimi.Birçok arkadaş endimiştim.Mehmet,Can Canı'ın kuzeni Merve ve daha birçoğu... Her gün...
  2. Sizofreni nedir???

Sizofreni nedir???

ŞİZOFRENİ Şizofreni, beyindeki kimyasal madelerin iletiminde bir bozukluk olması ve beyin yapısında bazı farklılıkların görülmesiyle ortaya çıkan bir beyin hastalığıdır. Hastalığın aktif (alevlenme) ve pasif (iyileşme) dönemleri vardır. Her ne kadar tedavi edilebilir olsa da bir çok hastada ise tamamen düzeltilemez. Kişinin hayat şartlarını ve kalitesini, çevreyle olan iletişimini çok...
  3. Hastalar İÇİn Kemoterapİ Rehberİ

Hastalar İÇİn Kemoterapİ Rehberİ

Kemoterapi uygulanmasına karar verilmiş bir hasta olarak tedavi ekibinin en önemli üyesi sizlersiniz. Tedavi ekibi hasta, doktorunuz ve tedaviyi uygulayan hemşireden oluşmaktadır. Yapılacak tedavi konusunda bilgilendirilen hastaların tedaviye uyumu ve dolayısıyla tedavinin başarısı daha fazladır. Bu yazı ile size, ailenize ve yakınlarınıza kemoterapi hakkında bilgi verilmeye çalışılacaktır....
  4. Öykü

Öykü

Rüyada yasli birinden bir hikaye dinlediginizi veya kendinizin bir Öyküyü kitaptan okudugunuzu görmek, veya bir çok kimselere bir hikaye anlatmak, basinizdan büyük bir macera geçecegine; yahut bir olaydan dolayi bazi kimselerle tanisarak onlarla mahkemelik olacaginiza yorumlanir.
  5. Anemi hastaları için diyet

Anemi hastaları için diyet

anemide beslenme anemi diyeti Bir anemi hastası olarak, benim gibi bu sorunu yaşayan Melek'lerimize, anemi sorununa çözüm olacak besinlerden bahsetmek istedim bu yazımızda. Sevgili Melek'ler, anemiye iyi gelen besinler neler; buyrun öğrenelim:) Vücutta yeteri kadar demir kalmadığı zaman "demir yetersizliği anemisi" görülür. Bu tip anemide, kan hücrelerinin sayısı azalır,...

Sayfayı Paylaş