Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu
twinsim fabrika ayarları twinsim yetkili servis teknik servis
Smile Holding Genel Koordinatörü Emre Alkin, Smile Dağıtımda bu yıl için 400 milyon dolarlık ciro ve mağaza sayısını 1200’e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.
Smile Dağıtım A.Ş’nin 2008 yılı başında pazara sunduğu çift sim kartlı cep telefonu Twinsim, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Alkin, Smile Holdingin bir şirketi olarak 2007 yılında kurulan Smile Dağıtımın geçen yılı 100 milyon YTL ciroyla tamamladığını belirterek, bu yıl için 400 milyon dolarlık ciro ve 800 olan mağaza sayısını 1200’e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.
Çift sim kartlı cep telefonun, satışları eskisinden daha da hızlı arttırabileceğini vurgulayan Alkin, "Belki üçlü sim kartlısı da gelebilir. Ama bizim gözümüzü kararttığımız yer multimedya" dedi.
Smile Holding olarak, tüm marka ve şirketlere "kol boyu mesafede" olmak için bazı fedakarlıklar yaptıklarını ve "Smile" adı altında üretim yapmama kararı aldıklarını belirten Alkin, Twinsim’in Çin’de üretildiğini, hayalinin, bir Türk firmasının Çin’de fabrika kurup orada ürettiği ürünleri Smile mağazalarında satmak olduğunu söyledi.
Alkin, buna rağmen böyle bir durumda, bu ürünlere diğerlerine göre farklı muamele yapmayacaklarını ifade ederek, "Onlara da aynı smokini giydiririz, tezgaha koyarız. Beğenen olursa satın alır" diye konuştu.
Türkiye genelinde 1.927 caddede olmayı hedeflediklerini, bu alanda 10-50 bin arasında kişi yaşadığını aktaran Alkin, alışveriş merkezlerinde de birer birer yer almaya başladıklarını ifade etti.

BİZDE DE OLACAK. BUNDAN KAÇIŞ YOK
Alkin, Irak’ın kuzeyinde sürdürülen harekatın ve dış piyasalardaki finansal dalgalanmaların teknoloji pazarını nasıl etkileyeceğine yönelik sorular üzerine de, şunları söyledi:
"Gelişmekte olan ülkelere kayan parayla ilgili sorun yaşanabilir.
Gelişmekte olan ülkeye giden paranın musluğu daralır. Bizde de olacak.
Bundan kaçış yok. 2001 krizinden sonra ne kadar ertelenmiş talep varsa tüketici bunu tatmin edecek. Her ne kadar Kuzey Irak operasyonu iş dünyasını endişelendirse de, 7 yıldır avro cinsinden borçlanıp, TL cinsinden parayı mevduat veya faizde değerlendirerek onun arbitrajından yararlanıyordu. Çok ciddi bir türbülans olmadığı sürece bu döngü böyle devam edecek. Perakende de bu böyle sürecek diye düşünüyorum. Tüketimin, 2005-2007 canlılığı kadar olmasa da bir nebze devam edeceğine inanıyorum. Ocak-Şubat dataları kötü gelse de beklediğimden iyi çıktı."

SATIŞLAR AYDA 50 BİN ADET CİVARINDA
Smile Dağıtım Kategori Direktörü Koray Özcan da, geçen yıl Türkiye’de 12 milyona yakın cep telefonu satıldığını, bu yıl sonunda öngörülen satış rakamının 13,5 milyon olduğunu söyledi.
Çift sim kartlı telefon satışlarının henüz ölçülememekle birlikte ayda 50 bin adet civarında olduğunu aktaran Özcan, 2008 yılı başında piyasaya
sürdükleri Twinsim’in çift kartlı cihaz pazarının yüzde 10’una sahip olduğunu kaydetti. Özcan, ilk partide 20 bin adet olarak getirilen Twinsim’in 10 bin adetlik satış rakamına ulaştığını, ikinci parti olarak 20 bin adetin geleceğini aktardı. Smile’nin Twinsim’in tek tedarikçisi olduğunu ve kurumsal güvencesi bulunduğunu , ürünün 424 YTL fiyatla pazara sunulduğunu belirten Özcan, "424 YTL son kullanıcı fiyatıyla pazara sunulduğundan beri, rakiplerine göre piyasadaki en hesaplı çift sim kartlı cihaz. Hedefimiz, Twinsim konseptine uygun, teknik özellikleri geliştirilmiş modellerle seriyi devam ettirmek" dedi.

Milliyet

Geri