gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Sodalı Balık

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kullanılan Malzemeler : 1 kg istavrit 2 su bardağı un 1 şişe soda
    kızartmak için sıvı yağ
    tuz
    karabiber
    kırmızıbiber

Tarifi : Temizlenip yıkanmış balıkların üzerine soda dökülür. Geniş bir tabakta un, tuz ve baharatlar karıştırılır. Tavaya yağ koyulup kızdırılır. Balıklar una bulanıp kızartılır

Sodalı Balık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. su böreği tadında sodalı börek

su böreği tadında sodalı börek

sodalı su böreği sodalı börek tepsi böreği buzdolabında bekletilen börek çeşitleri Sodalı Börek; 5 yufka 1 çay b. sıvıyağ iç harcı için: 1 kase karışık peynir yarım demet maydanoz 1 yumurta akı Üzeri için: 3 yumurta 2 şişe soda Hazırlanışı: Yağlanmış fırın tepsisine birinci yufka serilir.Araları yağlanarak yufkanın yarısı tepsiye döşenir. Arasına rendelenmiş peynir, maydanoz ve yumurta akı...
  2. sodalı börek..

sodalı börek..

sodalı börek sodalı börek çeşitleri Soda ile çıtır çıtır börek tarifi bu yazımızda kızlar Sodalı Börek; 5 yufka 1 çay b. sıvıyağ iç harcı için: 1 kase karışık peynir yarım demet maydanoz 1 yumurta akı Üzeri için: 3 yumurta 2 şişe soda Hazırlanışı: Yağlanmış fırın tepsisine birinci yufka serilir.Araları yağlanarak yufkanın yarısı tepsiye döşenir. Arasına rendelenmiş peynir, maydanoz ve...
  3. Sodalı Limonlu Kek

Sodalı Limonlu Kek

sodalı limonlu kek limonlu sodalı kek limon meyve Özel bir misafiniz mi konuk oluyor. Onun için çok özel bir lezzet hazırlamayı düşünüyorsanız sodalı limonlu kek harika olacaktır. Şık sunumu ve enfes tadıyla tadı damağınızda kalacaktır. Malzemeler 3 adet yumurta 1 Su bardağı soda 1 Çay bardağı sıvı yağ 1 Su bardağı toz şeker 1 Paket kabartma tozu 1 Adet limonun rendesi 1 Paket vanilya...
  4. Sodalı Muffin & Kek ( resimli)

Sodalı Muffin & Kek ( resimli)

sodalı muffin nasıl yapılır sodalı muffin tarifi aslında bu sodalı muffinimin bir anısı var.yemek yapmayı seven biri olarak gündüz ne yapıcağımı planladım ve tuzlu keki muffin kalıplarına koymaya karar verdim. eve geldim bütün malz. hazırladım yoğurt yok eyvahlar olsun ne yapmalı ne yapmalı dışarı çıkıp alsam hava buz gidicek gibi değilim hemen aklıma dolaptaki sodalar geldi süt olsa süt...
  5. Yağlı ciltlere sodalı çare!

Yağlı ciltlere sodalı çare!

Bu konu; yağlı ciltlere sodayla çare ile ilgili bilgi vermektedir. Sevgili meleklerim benim cilt tipim karmadır hani 'T' bölgesi diye adlandırılan bölümde yağlı hatta bazen siyah noktalı :S diğer yerler ise kurudur. Bildiğim her çareyi deneyemem çünkü cildim tam ters etki yapar ve benim dilediğim şekilden bambaşka bir şekle girer. Benim gibi karma ciltleri olanlar rahatlıkla önerebileceğimiz...

Sayfayı Paylaş