Polistik Over hastasıyım soğan kürü kullananlara selam olsun

sevincbilge34

Yeni Üye
Üye
Polistik Over hastasıyım soğan kürü kullananlara selam olsun
Arkadaşlar Merhaba,
Aranıza yeni katıldım:p
Polikistim over hstasıyım. Yalaşık 2 aydır bebek düşünüyoruz. Lakin kistten dolayı tedirginim. Sorum şu: soğan kürü kullanırken hamile kalınsa düşük vs. olur mu?? kullandığı ilk ay hamile kalan var mı ?
soğan kürü kullanırken korunmayı bırakmanın sakıncası olur mu riskli mi ??
Yanıtlar bekliyorum :cheer2:

Merhaba üyeliğiniz hayırlı olsun..Kist türüne göre gebe kalmayı engelleyebilir..(soğan kürü kullanırken hamile kalınsa düşük vs. olur mu?) Bu soruya açıkçası mesuliyet alıp bir şey olmaz diyemeyiz.Tedbirli olmakta fayda var.Gebe olmadığınızdan emin olduktan sonra küre başlayın,sevgiler..

arkadaşlar merhaba yeni üye oldum, adetim 2 gün gecikti doktora gittim sağ yumurtalıkta 55x24mm folikül kistim olduğunu söyledi doktor. Doktor doğum kontrol hapı olarak Primolut verdi ayın 18 inde onu kullanmaya başlayacağım. bitiminde adetin gelecek dedi. adetinin 4. yada 5. günü kontrole geliceksin dedi.Bu arada soğan kürünün iyi geldiğini kisti yok ettiğini duydum. Şimdi başlarsam soğan kürüne daha erken adetim gelebilirmi hemen etkisini gösterirmi. soğan kürü kullanan arkadaşlar kesin çözüm alabiliyormu küçülmesi için

Merhaba,

Üyeliğiniz hayırlı olsun.Yumurtalık kisti için öncelikle hekiminizin uygulayacağı tedaviyi olun.Daha sonra , alacağınız sonuca göre soğan kürünü uygulayın. Soğan kürü en az 15 boyunca düzenli olarak yapılmalı.(kür duruma göre tekrarlanabilir) Herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir .Olumlu sonuç alan da var, olumsuz sonuç alan da. Sağlıklı günler diliyorum..

Vereceğim yanıttan hiç bir şey anlamayabilirsin. Çünkü ne sen nede ben doktor değiliz. Demem oki bu kadar ayrıntıya takılmayın.(Multioküle kistin çok odacıklı düzensiz yapıya sahip olması ) Genelde folekül kistlerinde ovülasyon olurken içlerinde kanama olur ve çap artar .
Çevreleyen teka ve lutein hücrelerinde meydana gelen değişiklikler sonucu korpus luteum kistleri ortaya çıkar. Bu kistler tipik olarak içerdikleri yağ birikimine bağlı olarak sarı renktedir. Aynı zamanda hormonal değişikliklerle beraber adet gecikmesi olacağından ektopik gebelikle de karıştırılabilirler; ancak bhCG testi ile kolaylıkla ayırdedilebilirler. Adet gecikmesi, adneksiyal kitle (persiste korpus luteum) ve ağrı triadına Halban sendromu denir

Geri