soğan suyuyla hamile kalanlar

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
soğan suyuyla hamile kalanlar
merhaba hanımlar soğan suyu içip hamile kalanları duydum acaba bu doğrumu aranızda bu yöntemle hamile kalan varmı gerçekten soğan suyu içmekle hamile kalınırmı acaba çok merak ediyorum birde bu yöntemle hamile kalanlara sorum soğan suyunu nasıl içtiniz ub konuda da yardımcı olursanız sevinirim

sogan-suyu-2624.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın ziyaretçimiz, soğanın sökücü bir özelliği bulunmaktadır bu kür iltihabi durumları olan kadınlarda faydalı olabilir ancak herkeste aynı etkiyi gösterip göstermeyeceği şüpheli, bu kürü tedavi edici bir yöntem gibi görmemelisiniz ancak uyvulamak isterseniz kürün iki şekli mevcut:

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Nasıl Yapılır?
Kürün yapılışı, ibrahim saraçoğlu soğan kürü hazırlamak için bir adet kuru soğanın kabuklarını soyup 4/5 parçaya böldükten sonra önceden hazırlayacağınız kaynatıldıktan sonra bekletilmiş olan yaklaşık 2 su bardağı kadar suyun içerisine koyduktan sonra bu karışımı yaklaşık 4-5 dakika kadar kaynatınız. Kullandığınız suyun klorsuz olması tavsiye edilir. Kaynattığınız soğan kürünün suyunu bir süre beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz(aşırıya kaçmadan) günde en fazla bir bardak kadar tüketebilir. Hergün tüketmeniz kesinlikle tavsiye edilmez, böbrekleri yorabilir. Soğan suyunu taze olarak hazırlayıp ılık olarak tüketmeniz tavsiye edilir. Uzun süre beklemiş soğan kürü sularını tüketmeniz tavsiye edilmez. Soğuk soğan suyu tüketmeniz de tavsiye edilmez.

Ahmet Maranki Soğan Suyu Kürü Tarifi

Ahmet maranki soğan suyu kürü için akşam yatmadan önce bir litre kadar suya 1 veya 2 adet kadar soğanı bölüp sabaha kadar beklettikten sonra 1 bardak tüketilmesi belirtilmiştir.
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız.
Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir.

Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah allah enteresan hıc duymamıştım bıde bunumu denesek ??
pekı klomıfen tedavısı gören hcg hormonu salgılayan ılaclardan kullanan bayanlarda soğan suyu ıcebılırmı ??

Soğan suyu içip hamile kalan var varda. Herkeste işe yaramıyor. Özlelikle adeti düzensiz olanlar da, yumurtlama sorunu olanlarda ve kisti olanlarda işe yarıyor. Bir arkadaşımında bebeği yoktu adetleri düzenliydi soğan kürünü yaptı adeti geciktir ama gebelikten değil. soğan suyu döngüsünü bozdu.

Soğan suyu içip hamile kalan var varda. Herkeste işe yaramıyor. Özlelikle adeti düzensiz olanlar da, yumurtlama sorunu olanlarda ve kisti olanlarda işe yarıyor. Bir arkadaşımında bebeği yoktu adetleri düzenliydi soğan kürünü yaptı adeti geciktir ama gebelikten değil. soğan suyu döngüsünü bozdu.
Soğan kürüyle mi alakalı bilmiyorum ama yaptıktan sonraki adetlerimde kanamam azaldı ve son tahlilimde fshım yüksek çıktı. Erken menapoz tanısıyla tüp bebeğe başvurduk.

Soğan kürüyle mi alakalı bilmiyorum ama yaptıktan sonraki adetlerimde kanamam azaldı ve son tahlilimde fshım yüksek çıktı. Erken menapoz tanısıyla tüp bebeğe başvurduk.

Merhaba, kanamanızın azalma nedeni erken menepoz. Soğan kürüyle ilgili bir durum değil. Tüp bebek tedavisi dışında yumurtalarınızı da gelecek için dondurabilirsiniz.

Geri