Soğuk duş orucu sakatlarmı | Melekler Mekanı FORUM - 01 Eylül 2016

Soğuk duş orucu sakatlarmı

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    souğuk suyla duş orucu sakatlarmı, orucu bozan şeyler, oruçluyken duş almak orucu bozarmı, oruc hakkında dini bilgiler

ramazan ayının yaza geldi bu dönemlerde soğuk duş almak orucumuza zarar verirmi diye bi çoğumuz düşünüyoruz işte sorumuzun cevabı melekler

oruçlu iken banyo yapmak orucu bozar mı?

oruçluyken banyo yapmak,orucu bozmaz.sıcaklardan dolayı harareti azaltmak için agıza,burna su almak ve soguk suyla yıkanmak,oruca zarar vermez.fakat bu imamı azama göre ibadete ıstırap göstermek oldugu için mekruhtur...

Soğuk duş orucu sakatlarmı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Almanya'dan PKK'ya soğuk duş

Ağrı Dağı'nda PKK'lı teröristlerce rehin alınan 3 Alman vatandaşıyla ilgili açıklama Almanya içişleri bakanından geldi. AAğrı Dağı'nda PKK'lı teröristlerce rehin alınan 3 Alman vatandaşıyla ilgili Almanya İçişleri Bakanı Schaeuble, PKK'nın Alman rehineleri serbest bırakmak için koşul öne sürmesinin kabul edilemez olduğunu, PKK ile müzakerenin söz konusu olamayacağını vurguladı. Açıklamada,...
  2. Sabahları alınan soğuk duş zayıflatıyor!

Uzmanlar sabahları alınan soğuk duşun kilo vermeye yardımcı olduğunu açıklıyor konuyla ilgili haberin detaylarını sizler için aktarıyorum Prof. Dr. Ziya Mocan kilo vermek isteyenlere ailece diyete girmelerini tavsiye ediyor. Metabolizmalarını hızlandırmak isteyenlere ise; sabah sporunu ve soğuk duşu öneriyor..... Sporu da ihmal etmeyin! Ümraniye Devlet Hastanesi Klinik Şefi Prof. Dr. Ziya...
  3. açık olmak orucu sakatlarmı

açıklık ve oruç, açık giyinmek orucu sakatlarmı, açığım ve oruçluyum, oruç hakkında genel bilgiler hem açık olan hemde oruç tutan binlerce kişin aklındaki soru acaba orucum sakatlanırmı ben bugün nihat hocanında programında aynı soruyu gördüm nihat hoca hayır bozmaz ama raamzan ayında biraz özenli olunması gerektiğini belirttii ve konu hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum sizlerle...
  4. duş almak orucu bozar mı

Arkadaşlarım malum havalar çok sıcak ve ben gün aşırı duş alıyorum. Duş almak orucu bozar mı ya bilen var mı
  5. Oruçluyken banyo etmek orucu bozar mı?

Son iki yıldır ramazan ayı yaz dönemine denk gelmekte.Malum havalar sıcak bol sıvı kaybı ve sonucunda baygınlık hissi oluşuyor.Bunun devamında halsizlik yorgunluk gibi durumlar görülüyor.Bir çoğumuz vücudumuzun serinlemesi ve kendine gelmesi için duşa koşuyoruz.Duşla bir nebse olsada kendimizi iyi hissediyoruz.Peki aldığımız duş orucu bozuyormu buda merak ediliyor .Oruçluyken duş almak...

Sayfayı Paylaş