gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

soguk hava kalbi tetikliyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Soğuk hava kalbi tetikliyor Tüm yurtta etkisini sürdüren soğuk havalar, kalp ve akciğer sağlığını tehdit ediyor.
    Tüm yurtta etkisini sürdüren soğuk havalar, kalp ve akciğer sağlığını tehdit ediyor. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Oğuzhan, aşırı soğuğa maruz kalmanın kalp ile ilgili şikayetleri bulunan kişiler için büyük bir risk oluşturduğunu söyledi. Soğuk havanın kalbi besleyen damarlarda büzüşmeye neden olduğunu belirten Oğuzhan, bu nedenle kalp krizi riskinin ciddi ölçüde arttığını ifade etti. Prof. Dr. Oğuzhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kalbi besleyen damarlarında tıkanmalar olan veya genel anlamda kalp şikayetleri bulunan insanlar için soğuk hava ciddi anlamda risk oluşturur. Bu insanlar soğuğa karşı çok dikkatli olmalıdır." alinti(Sabah)

soguk hava kalbi tetikliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hava

hava

Ayakları yerden kesik vaziyette havada dikilmek geçici olarak şeref ve makam sahibi olmaya, Havada olduğunu görmek yolculuğa, bir işi yapmakta gösterilen kararsızlığa, Havadan yere düşmek iş ve meslekte gerilemeye yahut üzüntüde olanın bundan kurtulmasınna, Hava insanın nefsine, büyüklenmeye, Yerle gök arasında, ayakta dikilerek irticalen konuştuğunu görmek şeref ve nimete, Havanın açılması...
  2. Aşırı sıcak kalbi tetikliyor

Aşırı sıcak kalbi tetikliyor

Kardiyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz aylarında kalp ve damar rahatsızlıklarıyla ilgili risklerin de arttığını belirtti. Prof. Dr. Gök, bunaltıcı sıcaklar, hipertansiyon, aşırı heyecan, stres ve sigara içilmesi gibi faktörlerin, kalp krizi ile birlikte kalp damar rahatsızlıklarını da tetiklediğini bildirdi. Kalp-damar hastalarında yaz...
  3. Soguk hava ölümcül olabilir

Soguk hava ölümcül olabilir

Avrupa Acil Tıp Birliği Başkan Vekili Uzman Doktor Ülkümen Rodoplu, yaptığı açıklamada, evsizler, sokak çocukları, yaşlılar, bebekler, evlerinde yeterince ısınamayanların, soğuğa daha az dirençli olduğunu belirtti. Kış aylarında etkili olan soğuk hava geçişlerinde yaşanacak hipoterminin, soğuk olan Kars, Ardahan, Sivas, Erzurum gibi illerden çok İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon gibi sahil...
  4. Soguk günler icin...

Soguk günler icin...

Soguk günler gelti :( kisliklari cikarma vakti...Soguk günlerde disarida giyilicek bir kac ceket modelleri...
  5. Annem çok soguk :(

Annem çok soguk :(

Merhaba hanimlar size icini dökmek ve tavsiyelerinizi sormak istiyorum. Benim icimi yiyip bitiren sey annem. Bana karsi cok soguk. Artik hal ve hareketleriyle de belli etmeye basladi eskiden bu kadar degildi batmiyodu. Biz 2 kardesiz bi tane abim var. Annem türkiyede yasiyor ama suan yurt disina yanimiza tatile geldi. Abimlerde kaliyo. Ben hamileyim 3. cocugumu dogurcam Allah kismet ederse 3...

Sayfayı Paylaş