gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

soğuk havalarda cilt bakımı cilt bakımı nasıl yapılır kışın cilt bakımı

Kışın soğuğpa fazlasıyla maruz kalan cildimiz için ayrı bir özen göstermemiz gerekir melekler :) Eğer yeterli nemi cildimize sağlamazsak , cildimiz iyice kurur, çatlar ve yer yer kanayarak çok acı verir. Peki kışın cilt bakımı nasıl yapılmalı ?

Güneş ışınlarının azalması ve soğuk havanın etkisiyle deri kalınlığı azalır, derideki damarlar büzüşür, daha soluk ve yer yer morluklar görünür.

Kapalı ortamlarda sıcağa, dış ortamlarda soğuk ve rüzgara maruz kalan derimiz kuruyup esnekliğini kaybeder. Özellikle açıkta olan el ve yüz gibi bölgelerde bu belirtiler daha şiddetli olur. Uzun süreli ve ph oranı yüksek sabunlarla sık ve uzun süreli banyo yapmak, sabun, deterjan ve çamaşır suyu gibi maddelerle çok sık temas etmekte deride kuruma, soyulma ve hatta çatlaklara yol açabilir” dedi.

Soğuk havanın etkilerini azaltmak için bazı önlemler almak gerektiğini kaydeden Cirit “Cilt tipi kuru olanlar yağlı, yağlı olanlar su bazlı krem ve losyonlarla ciltlerini özellikle açıkta olan el ve yüz gibi bölgeleri düzenli bir şekilde nemlendirmelidir.

Ev ve işyerlerinin sıcaklıkları ortalama değerlerde tutulmalı ve nemli olması için ısıtıcıların üzerlerine su kapları konulmalıdır. Dışarı çıkılırken el ve yüzü kapatıcı eldiven, atkı gibi giysiler giyilmelidir. Deterjan, çamaşır suyu gibi maddelerle teması engellemek için iç kısmı astarlı, koruyucu eldiven kullanılmalıdır.

Banyolarda uzun süre kalınmamalı, su ılık olmalı, cildi kurutucu sabun ve şampuanlarla uzun süreli temastan kaçınılmalı ve banyo sonrası deriye nemlendirici losyonlar sürülmelidir. Güneşli ve karlı havalarda mutlaka en az 30 faktörlü güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Cildiniz için ne tür bakım ürünlerini, nasıl kullanmalısınız? Cilde hoş bir görünüm veren zengin ve yoğun kremin altına nemli ve hidratlanmış bir krem deneyin. Kremi cildinize yedirmek için parmaklarınızın ısısını kullanın. Gözaltı bölgenize daha canlı ve parlak görünmesi için kapatıcı kullanın. Pembe veya şeftali rengi düzeltici bir kapatıcı ile sarı tonlu kapatıcıyı birbirine eş olarak...
  2. Soğuk havada cilt bakımı

Soğuk havada cilt bakımı

Kış mevsiminin gelmesi ve havaların aniden soğumasıyla birlikte özellikle bayanların saç ve ciltlerinde görülebilen problemler, alınacak birkaç önlemle giderilebiliyor. Uzmanlar, kış mevsiminin gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte özellikle bayanların cilt ve saçlarında çeşitli problemler yaşadığını ve bu problemlerin alınacak birkaç önlemle çözülebileceğini belirtiyor....
  3. Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

Günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı nasıl yapılır, günlük cilt temizliği, günlük cilt bakımı nasıl olmalı, günlük cilt maskesi, günlük cilt bakım, Cildiniz, sizin en değerli hazinenizdir. Bu hazinenizi korumak aslında o kadar da zor değildir Melek'lerim. Örneğin, cilt tipinize uygun bakımlar yapmalı ve günlük cilt bakımınızı asla aksatmamalı sınız:) Sevgili Melek'ler, işte sizenormal...
  4. günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı ? kızlar cildime bakım yapmaya karar verdim ve sizdende günlük cilt bakımı nasıl yapılır diye ardım istiyorum
  5. Karlı Ve Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Karlı Ve Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Karlı Ve Soğuk Havalarda Cilt Bakımı nasıl yapılır cildim morardı ve kurudu lütfen yardım edin.

Sayfayı Paylaş