gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Soğuk sebze güveci

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

soğuk sebze yemekleri Ispanak, havuç veya arzu edilen başka bir sebzeden püre yapılıp içine jelâtinli beşamel ve krema katılıp bir kalıp içerisinde soğutularak katılaştırılır. Yanında mayonez türü bir sosla soğuk olarak servis edilir.

2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Soğuk sebze güveci
    değişik bir tarif en kısa zamanda deneyeceğim teşekkürler

3. aptalaşık

aptalaşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Soğuk sebze güveci

lezetli gibi sanki yapıp yemeli

Soğuk sebze güveci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte karides

Güveçte karides

MALZEMELER 500 gr. karides 250 gr. mantar limon suyu 3-4 adet domates bir miktar tereyağı kaşar peyniri rendesi tuz HAZIRLANIŞI Karidesleri haşlandıktan sonra ayıklayın. Başka bir kapta limonlu suda mantarlar haşlayın ve ortadan ikiye ayırın.
  2. Soğuk

Soğuk

Soğuk görmek ve üşümek yoksulluğa, Yaz mevsimi üşüdüğünü görmek güzel ve temiz elbiseye, hayırlı rızka, Donar derecede üşümek ve rüzgara tutulmak aşırı yoksulluğa, Soğuk mevsimde ' şiddetli soğuk' görmek bazen hiçbir şeye delalet etme; sair zamanlarda gööğük görmek yolcu için yolculuğu tamamalayamamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Donmak, İşümek.)Kış mevsiminde ise koşulların normal...
  3. Güveç kebabı

Güveç kebabı

Güveçte yapılan yemekler gerçekten çok lezzetli oluyor bende arada güveç kullanırım hatta sizlere tavsiye bile ediyorum çarşı pazarda kolaylıkla bulabilirsiniz evde yada fırına göndererek pişirimlerinizi yapabilirsiniz. Sizlere güveç kullanarak yapacağınız güveç kebabı tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum şimdiden afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -1 kg.yağlı koyun eti (küçük...
  4. Pratik Güveç

Pratik Güveç

güveç kullanmadan önce güveci kullanmadan önce çömlekte güveç tarifi pratik çömlekte Malzemeler: 1kg kuzu eti (kuşbaşıdan küçük soteden büyük doğranmış) 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 paket (750gr kadar) mantar 4-5 sivribiber 3 domates 1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar tuz tane karabiber Hazırlanması: Önce zeytinyağı ile etleri tencereye alıp bıraktığı suyu çekene kadar önce yüksek...
  5. Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

güveçte etli sebze yemeği tarifi güveçte etli sebze yemeği nasıl yapılır melekler sizler severmisiniz bilmiyorum ama güveç yemekleri çok hoşuma gidiyor benim sadece lezzet olarak değilde görüntü olarakta hoş gözüküyor.4 minik güvecim var bir tanede büyük tencere gibi alsam iyi olucak o zaman ocaktada yapabilicem yemeklerimi şimdilik fırında idare ediyorum.yemeğimizin malzemelerine gelince...

Sayfayı Paylaş