gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Rüyada bir yere atilmis çocugu bulmak «bunun üzerine Firavunun adamlari onu yitik olarak aldilar. Çünkü o, akibeti kendileri için bir düsman ve bir tas olacakti» (Sürei Kasas, ayet 8) mealindeki ayet isaretince düsmana delalet eder. Bazan da bu rüya «iste (böylece) onu anasina iade ettik, ta ki gözü aydin olsun, tasalanmasin» (Sürei Kasas, ayet 13) ve «Böylece seni tekrar annene verdik ki gözü aydin olsun» (Surei Taha, ayet 40) mealindeki ayetlerin isaretince esyanin önceden bulundugu bir durum üzerine avdet etmesine, üzüntü ve kederlerin gitmesine delalet eder.

Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklar doğunca...

Çocuklar doğunca...

bebek dogunca ne denir cocuk dogunca ne denir bebek doğunca neler yapılır Aileler uzun düşünmeler, kararlı adımlar, salim kararlar sonucunda kurulur. Bu ailede alınacak ortak kararların ilkidir. Sayınız artmadığı sürece aynı düşünceleri paylaşmaya devam edersiniz. Birbirlerine sevgiyle bağlı, ortak değerelere sahip, birbirlerinin düşüncelerine saygılı çiftlerin uzlaşmadan uzak olmaları...
  2. Korunmaya muhtaç sokak çocukları

Korunmaya muhtaç sokak çocukları

onlar bizim çocuklarımız Sokakta gördüğümüz madde bağımlısı (tinerci) çocuklar sokak çocukları mı? Tiner kullanan çocukların sayısı bugün sokakta yaşayan çocuklardan çok daha fazla. Sokakta gördüğünüz şiddet uygulayan, madde çektikten sonra kendinden geçerek insanlara saldıran çocuklar aslında evleri olan, aileleri bulunan çocuklar - sokak çocukları değil. Sokak çocukları arasında da uçucu...
  3. sokak çocukları

sokak çocukları

okula gidemeyen çocuklar sokak çocukları resimleri sokak çocukları Türkiye’de kentlerin sokaklarında yaşayan ve çalışan çocuk sayısı son dönemde gözle görülür biçimde artmıştır Pek çok çocuk anne-babaları tarafından sokakta çalışıp aile geçimine destek vermeye zorlanmaktadır. İstismar eden ailelerden gelen çocukların bazıları kurtuluşu sokaklarda aramaktadırlar. Birçok zaman okula...
  4. Sokak çocuğuyum işte

Sokak çocuğuyum işte

Ana adı? Ben sokak çocuğuyum abi hani şu uçurtması asılı kalan çocuk varya, bilyelerini rüyalarında unutan çocuk, ve oyuncaklarını masal kahramanlarına kaptıran çocuk o benim işte , o benim abi sahi, bir annem olmalıydı değilmi? ben dudaklarımda sokakları besteliyorum oysa sahi abi, tadı nasıldı anne sütünün? anneler nasıl okşar çocuklarını anne kokusu nasıldır kimbilir? ana...
  5. Sokak Çocuğu

Sokak Çocuğu

Sayfa no yok Cilt no yok Hane no yok Ana adı, ben sokak çocuğuyum abi Hani şu uçurtması gökyüzünde asılı kalan, Bilyelerini rüyalarında unutan, Ve oyuncaklarını masal kahramanlarına çaldıran, Çocuk varya o benim işte, o benim abi... Sahi bir annem olmalıydı dimi Ben dudaklarımda sokakları besteliyorum oysa Sahi abi tadı nasıldı anne sütünün Anneler nasıl okşardı çocuklarını Anne...

Sayfayı Paylaş