gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

sokak çocukları

Konu, 'Gerçek Resimler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

okula gidemeyen çocuklar sokak çocukları resimleri sokak çocukları [​IMG]

Türkiye’de kentlerin sokaklarında yaşayan ve çalışan çocuk sayısı son dönemde gözle görülür biçimde artmıştır

• Pek çok çocuk anne-babaları tarafından sokakta çalışıp aile geçimine destek vermeye zorlanmaktadır.
    • İstismar eden ailelerden gelen çocukların bazıları kurtuluşu sokaklarda aramaktadırlar.
    • Birçok zaman okula gidemeyen, gitse bile ev ödevlerini yapacak zamanı bulamayan bu çocukların bir çoğu eğitim sisteminin dışında kalmakta, bu da vasıflı işler için gerekli olan ilköğretim diplomalarını alma şanslarını sınırlamaktadır.
    • Çocukların çoğu sokaktayken kötü muameleye, fiziksel ve/veya cinsel istismara, hastalıklara ve yetersiz beslenmeye maruz kalmakta, madde bağımlısı haline gelmektedir.

YOK OLMUŞ HAYALLER

Çocuklar için sokakta varolmanın yolu tiner kullanmaktan geçiyor çünkü o her şeyi unutturuyor

2. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: sokak çocukları
    yazık ya of onlarda inş kurtulur bu durumdan:(

3. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

içim acıyorr ..çok üzülüyorumm....
    halime binlerce şükür ediyorum.....
    hayat herkese adaletli diill .. birinin yuuzne gülerken ;bi başkaları kötü durumda...
    anlının yazısı mı böyleee..... yoksa kader mii diyelim.....

paylaşım için teşekkürler.. hayatı göstermişsin bizee....

4. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

ah yavrularim insaAllah kurtulurlar oralardan cok uzuldum ne diyecegimide bilmiyorum artik

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Allah yardımcıları olsun evet hayat herzaman herkese adil davranmıyor ne yazıkki.ama bu durumda olan bilhassa çocuklar olunca insanın hakkaten içi çok acıyor.yaşıtları gülüp oynarken okula gidip gezerken onların düştükleri durum içler acısı...

6. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

allah yardımcıları olsun..onlarda böyle olsun ıstemezlerdı ama..dustukler durum cok acı

7. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    allah yadımcıları olsun çok zor

sokak çocukları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Korunmaya muhtaç sokak çocukları

Korunmaya muhtaç sokak çocukları

onlar bizim çocuklarımız Sokakta gördüğümüz madde bağımlısı (tinerci) çocuklar sokak çocukları mı? Tiner kullanan çocukların sayısı bugün sokakta yaşayan çocuklardan çok daha fazla. Sokakta gördüğünüz şiddet uygulayan, madde çektikten sonra kendinden geçerek insanlara saldıran çocuklar aslında evleri olan, aileleri bulunan çocuklar - sokak çocukları değil. Sokak çocukları arasında da uçucu...
  2. Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk

Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk

Rüyada bir yere atilmis çocugu bulmak «bunun üzerine Firavunun adamlari onu yitik olarak aldilar. Çünkü o, akibeti kendileri için bir düsman ve bir tas olacakti» (Sürei Kasas, ayet 8) mealindeki ayet isaretince düsmana delalet eder. Bazan da bu rüya «iste (böylece) onu anasina iade ettik, ta ki gözü aydin olsun, tasalanmasin» (Sürei Kasas, ayet 13) ve «Böylece seni tekrar annene verdik ki gözü...
  3. Sokak çocuğuyum işte

Sokak çocuğuyum işte

Ana adı? Ben sokak çocuğuyum abi hani şu uçurtması asılı kalan çocuk varya, bilyelerini rüyalarında unutan çocuk, ve oyuncaklarını masal kahramanlarına kaptıran çocuk o benim işte , o benim abi sahi, bir annem olmalıydı değilmi? ben dudaklarımda sokakları besteliyorum oysa sahi abi, tadı nasıldı anne sütünün? anneler nasıl okşar çocuklarını anne kokusu nasıldır kimbilir? ana...
  4. Sokak Çocuğu

Sokak Çocuğu

Sayfa no yok Cilt no yok Hane no yok Ana adı, ben sokak çocuğuyum abi Hani şu uçurtması gökyüzünde asılı kalan, Bilyelerini rüyalarında unutan, Ve oyuncaklarını masal kahramanlarına çaldıran, Çocuk varya o benim işte, o benim abi... Sahi bir annem olmalıydı dimi Ben dudaklarımda sokakları besteliyorum oysa Sahi abi tadı nasıldı anne sütünün Anneler nasıl okşardı çocuklarını Anne...
  5. çocuğumu sokakta öpmelerini okşamalarını istemiyorum!

çocuğumu sokakta öpmelerini okşamalarını istemiyorum!

Hepimiz sokakta bebek gördüğümüzde hoşumuza gider, severiz ama ellemek, öpmek de ne oluyor?Kızımı dışarı çıkardığımda insanların öpmesine sinir oluyorum.Sen yabancısın ne diye küçücük çocuğu öpersinki? Ben de severim çocuk ama uzaktan. Birşey söylesen ukala oluyorsun.Ne yapmak lazım nasıl uzak tutmak lazım bu insanları?

Sayfayı Paylaş