gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Şol Cennetin Irmakları İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

tuğba dalları ilahisi şol cennetin ırmakları ilahisi tuba dalları tuba salınır Şol cennetin ırmakları Akar Allah deyu deyu
    Çıkmış İslam bülbülleri
    Öter Allah deyu deyu

Salınır tuba dalları
    Kur'an okur hem dilleri
    Cennet bağının gülleri
    Kokar Allah deyu deyu

Ol Allah'ın melekleri
    Daim tesbihte dilleri
    Cennet bağı çiçekleri
    Kokar Allah deyu deyu

Aydan aydındır yüzleri
    Şekerden tatlı sözleri
    Cennette huri kızları
    Gezer Allah deyu deyu

Kimler yeyip kimler içer
    Hep melekler rahmet saçar
    İdris nebi hulle biçer
    Subhan Allah deyu deyu

Yunus Emre var yarına
    Koma bu günü yarına
    Yarın Allah divanına
    Varam Allah deyu deyu

Şol Cennetin Irmakları İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cennet

Cennet

cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı-pazara; Cennete girdiğini görmek sevincç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya, Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini,, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail...
  2. ırmak taşı

ırmak taşı

Rüyada çay ve irmak tasim görmek, rüya sahibinin mesguliyet ve bahtsizligina isarettir
  3. Cennetine İlahisi

Cennetine İlahisi

çok korkuyorum ölümden ilahisi cennetine ilahisi çok korkuyorum ölümden ölüm değil amelimden korkum azrailden değil Ben bu amellerim ile giremem o cennetine rabbim bizi de af eyle koy bizide cenneti cennetine cennetine koy bizi de cennetine rabbim bizi de af eyle muhammedin hürmetine gündüz hayalimde yaşar geceleri uykum kaçar bu can senin ile coşar koy bizi de cennetine azrail canım alınca...
  4. koy bizide cennetine ilahisi

koy bizide cennetine ilahisi

ben bu amellerim ile giremem o cennetine korkum azrailden değil ilahisi cennetine ilahisinin sözleri ilahisi sözleri ben bu amellerim ile giremem o Ben bu amellerim ile Giremem o cennetine Rabbim bizi de afeyle Koy bizi de cennetine Cennetine cennetine Koy bizi de cennetine Rabbim bizide afeyle Koy bizi de cennetine Çok korkuyorum ölümden Ölüm degil amelimden Korkum Azrailden degil Cehennemin...
  5. Direnirsek Eger Cennetten kovuldugundan beri seytan ilahisi

Direnirsek Eger Cennetten kovuldugundan beri seytan ilahisi

Cennetten kovuldugundan beri seytan ortaligi karistirip gülüyor boyna. Böyle sürüp gitmemeli bu korku önünü kesmek için mutlaka bir yerden baslamak gerekiyor oyunu bozmak için bir taktik bir yol bir çikis kapisi vardir elbette. yoksa ayaklar altinda ezilen zavallilar olarak fislenmis olacagiz.. Kime kosarsaniz kosun artik dert degil ölüm kalim meselesi çünkü dünyanin feryat figan...

Sayfayı Paylaş