gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Solaklar Daha Zeki Oluyor

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

solaklık ve zeka solakların zekası solaklar daha mı zeki atatürk solak mıydı atatürk solak mı [​IMG]

Solakların sol kulakları daha iyi işitiyor, daha iyi işiten sol kulak da matematiksel başarıyı olumlu etkiliyor.

Sol ellerini kullananların sol kulaklarının daha iyi işittiği, daha iyi işiten sol kulağın da matematiksel başarıyı olumlu etkilediği bildirildi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şenol Dane, "Üniversite Matematik Bölümü Öğrencilerinden İşitme Süresi ve Göz Kayma Derecesi ile Non-Verbal Zeka Arasındaki İlişki" konulu çalışmayı Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Çetin Doğar ve Yrd. Doç. Dr. Arif Dane ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden 36 erkek ile 34 kız öğrenci üzerinde araştırmayı gerçekleştirdiklerini anlatan Prof. Dr. Dane, sol kulak işitme sürecinin solaklarda sağ ellerini kullananlara göre anlamlı derecede yüksek olduğunu belirlediklerini ifade etti. Prof.Dr. Dane, "Araştırmada sol kulak işitme süresi artıkça zeka puanının arttığını ortaya koyduk" dedi.

Yapılan çalışma ile matematiksel başarıda sol kulağın işitmesinin sağ kulaktan daha önemli olduğunu kaydeden Dane, şu bilgileri verdi:

"Sol elini kullananların sol kulakları, sağ elini kullananların sağ kulakları daha iyi işittiğini belirledik. Ayrıca sol kulak işitme süresi arttıkça matematiksel zekanın arttığını ortaya çıkardık. Bu sonuçların ışığında işitmenin hatta özellikle sol kulak işitmesinin matematiksel başarı açısından önemli olduğunu söylenebilir. Kısacası solakların non-verbal zeka açısından sağ ellerini kullananlara göre avantajlı olduğu söylenebilir."

askkusum bunu beğendi.
  2. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Solaklar Daha Zeki Oluyor
    Solağım zekiyimmi diyimm şimdi adaşımmm :D
    paylaşım için teşekkürler :)

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Solaklar Daha Zeki Oluyor

konu bilgi deposu bölümüne taşınmıştır

4. elanur35

elanur35 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
  5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Evet bunu duymuştum emeğine sağlık

6. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Demekki benim tanidigim solaklar, istisna oluyor :D:D:D:D

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Einstein dünyanın en Zeki insanlarından biri ama sağlak

8. askkusum

askkusum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    işin çok enterasan tarafı benim oğlum hem sol hemde sağ elini kullanıyor neden öyle yaptığını sordugumda bir elim yorulunca diğerini kullanıyorum diyor :)

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sen bence solakların özelliklerine bak öyle konuş azın açık kalır tek kelimeyle mükemmeller
    aaaa ünlü insanlar dersen :
    DÜNYACA ÜNLÜ SOLAKLAR

Albert Einstein

Mozart

Barack Obama

Bill Gates

Bill Clinton

George H.W. Bush

Eminem

Beethoven

Napolyon Bonapart

Leonardo da Vinci

Maradona

Sezar

Josh Holloway

Avril Lavigne

Angelina Jolie

Fidel Castro

Büyük İskender

Robert De Niro

Rafael Nadal

Michelangelo

Rafael

Isaac Newton

H.G. Wells

Picasso

Marilyn Monroe

Muhammed Ali Clay

Julia Roberts

Mark Twain

Karındeşen Jack

Colin Powell

Kraliçe Victoria

Prens Charles

Ronald Reagan

Bob Dylan

Demi Moore

Morgan Freeman

Tom Cruise

Bruce Willis

Whoopi Goldberg

Mark Spitz

George Michael

Paul McCartney

Ord.Prof.Dr.Gazi Yaşargil

# Gülse Birsel

Arif Sağ

Sergen Yalçın

Cengiz Çandar

Jimmy Carter

Steve Forbes

Peter Fonda

Ringo Starr

Jim Hendrix

John McEnroe

Oprah Winfrey

Goldie Hawn

Matt Dillon

Phil Collins

Dennis Quaid

Ben Stiller

Nicole Kidman

aristo.

cicero.

benjamin franklin.

robert redford

John F. Kennedy

Mohandas Karamçand Gandi(Mahatma)

Solaklar Daha Zeki Oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor

Anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki oluyor

Amerika'da 14 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırma, anne sütüyle beslenen çocukların mamayla beslenenlerden daha zeki olduğunu ortaya çıkardı. İngiliz Guardian gazetesinin bugünkü sayısında yer verdiği yeni bir araştırmaya göre, anne sütüyle beslenen bebekler daha zeki! "Amerika'da yapılan bu en son ve kapsamlı araştırma çerçevesinde 14 bin çocuk altı buçuk yıl boyunca takip...
  2. Kilolu kadınlar daha zeki!

Kilolu kadınlar daha zeki!

Fazla kilolarınız varsa dert etmeyin hatta gurur bile duyun çünkü sizler zeki kadınların başında yer alıyorsunuz:) Yapılan araştırmalara göre kilolu bayanların daha zeki oldukları ortaya çıkmış.Araştırmaların detaylarını sizler için paylaşıyorum Kadınlar, fazla kilodan şikayet edip zayıflamanın yollarını aramasına rağmen biraz fazla kilonun kadınlara yararlı olduğu ortaya çıktı. İsveç'te...
  3. Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyormuş

zeki çocuğun özellikleri zeki çocuklar miyop göz Sevgili melekler, yapılan pek çok araştırma miyop çocukların derslerinde daha başarılı olduklarını ortaya koymuş. Ben de bir miyop olarak derhal bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim :D:D Ben demiyorum, uzmanlar diyor :D:D Buyrun yazımıza.. Yapılan pek çok çalışma, çocuk miyopların zeka katsayılarının normal popülasyona göre 7-8 kat daha...
  4. Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

Genç anne babaların bebekleri daha mı zeki oluyor?

erken yaşta anne olmak ideal anne baba yaşı Merhaba kızlar günümüzde birçok kadın geç yaşta anne olmayı seçiyor gibi görünsede bence tam tersi çevremde birçok kişi çok erken yaşta anne olmaya çalışıyor izmir’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılan incelemede, geç yaşta anne baba olanların çocuklarının zeka seviyesinin daha yüksek...
  5. Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

Miyop Çocuklar Daha Zeki Oluyor!

miyop göz miyoplar daha zeki Sevgili melekler, yapılan bilimsel araştırmalar miyop olan çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki olduklarını ortaya çıkardı. Uzağı görememe kusuru olan miyoplu çocukların zekası ortalama bir zekaya oranla 7 kat daha fazlaymış. Okul başarısı daha yüksek olduğu otaya çıkan miyopların, aynı zamanda pratik düşünme yeteneklerinin olağanüstü olduğu...

Sayfayı Paylaş