gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Solunum sistemini oluşturan yapı ve organlar nelerdir

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Solunum sistemini oluşturan yapı ve organlar nelerdir lütfen bu konuda bilgi içeren cevaplar verin bana kızlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Solunum sistemini oluşturan yapı ve organlar:

Burun,
    yutak,
    gırtlak,
    soluk borusu,
    bronşlar,
    bronşçuklar
    akciğerlerdir.

Solunum sistemini oluşturan yapı ve organlar nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Canlilari Oluşturan Bileşikler nelerdir

Canlilari Oluşturan Bileşikler nelerdir

Canlilari Oluşturan Bileşikler BESİNLER Organik Besinler Karbonhidratlar Sindirilirler Yağlar Sindirilirler Proteinler Sindirilirler Vitaminler Sindirilmezler İnorganik Besinler Mineraller Sindirilmezler Su Sindirilmezler • Enerji vericiler : Karbonhidrat, yağ, protein Enerji verimi : Yağ, protein, karbonhidrat Yapıcı-onarıcı : Protein, yağ, karbonhidrat Düzenleyiciler :...
  2. Solunum Sİstemlerİ

Solunum Sİstemlerİ

SOLUNUM SİSTEMLERİ Oksijen havadan alınıp hücrelere kadar taşınması;yanma sonucu oluşan CO2’nin vücuttan atılması olayına solunum denir. Bu görevi gerçekleştiren solunum sistemleri denir. Genel anlamda solunum canlı organizmada gaz değişimini ifade etmek için kullanılır. Hücrelerin besinleri oksijenle yanarak enerji elde etmesi sırasında yan ürün olarak CO2 çıkar. HÜCRE İÇİ SOLUNUM...
  3. Solunum Sistemleri

Solunum Sistemleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Parfümü Oluşturan Bitki ve Özleri

Parfümü Oluşturan Bitki ve Özleri

parfümler Mis gibi kokan parfümlerimizin nelerden oluştuğunu merak ettim ve sizler için araştırıp buldum:)Belki sizde merak edersiniz diye paylaşmak istedim.Buyrunuz:) Bitkiler çiçeklerinden köküne kadar kadar tüm bölümleriyle koku malzemelerinin ana maddesini oluşturur. Yalnız, dünya piyasasındaki yüksek fiyatlar sayesinde (bir kilo gülyağı bugün onbin dolardan fazla) günümüzde parfümler...
  5. Osmanlı Para ve Finansman sisteminin esasları nedir?

Osmanlı Para ve Finansman sisteminin esasları nedir?

hürrem sultanın resmi mutlaka okuyun :) Osmanlı Devleti’nde 19. yüzyıla gelinceye kadar çağdaşı bulunan pek çok Avrupa ülkelerinde olduğu gibi madeni para sistemi uygulanıyordu. Sistemde altın, gümüş ve ufaklık ihtiyacını gidermeye matuf olarak her iki madenin dışında genelde bakırdan mamul paralar kullanılıyordu. Kağıt paranın kullanımı batılı ülkelere paralel olarak 19. yüzyıl...

Sayfayı Paylaş