gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Somali'de zinadan hüküm giyen kadın recmedilerek öldürüldü

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Somali'de zinadan hüküm giyen Ayşe İbrahim Duhulov adlı kadın, recmedilerek öldürüldü.
    Resmi yetkililerden alınan bilgiye göre, güneydeki Kismayo liman şehrinde evlilik dışı cinsel ilişkide bulunduğunu itiraf ettiği söylenen kadın, boynuna kadar toprağa gömüldü. Mahkumun karşısına geçen 50 erkek kadını taşlayarak öldürdü. Recm cezasını, çevreye toplanan yüzlerce kişi de seyretti.

Liman şehri, 22 Ağustos'tan bu yana aşırı dinci Hasan Türki'ye bağlı asilerin elinde bulunuyor. Bölgede yeni yönetim oluşturan asiler, şer'i hükümleri uyguladıklarını söylüyor.

guncel.net

Somali'de zinadan hüküm giyen kadın recmedilerek öldürüldü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zina

zina

Zina ettiğini görmek hainliğe yahut hırsızlık yapmaya; Tanınmayan fahişeyi görmek hayra; Tanınan bir fahişe ile zina etmek haram mala, hainlik ve hırsızlık yapmaya; Güzel bir kadınla zina etmek malını muhafazaya almaya, Tanıdığı birinin hanımıyla zina yaaptığını görmek, o kimsenin malından bir şey almaya, Salih, dindar ve alim olarak bilinen ve öylede olan kimselerin zina yaptığını görmek...
  2. ***İnsanlar Hakkında Hüküm Verirken ...***

***İnsanlar Hakkında Hüküm Verirken ...***

Bilgeliğine şüphe duyulmayan bir adam çocukların hayat boyu sürecek bir ders vermek istiyordu. Oğullarının öncelikle insanlar ve hayatta hemen her konuda çabuk hüküm ve karar vermenin yanlışlığını öğretmek istiyordu. Bir gün dört oğlunu yanına çağırdı. En büyük oğluna, ülke dışını kış mevsiminde çıkıp bir mango ağacını görüp incelemesini istedi. Daha küçük oğluna bahar mevsiminde yolculuğa...
  3. Bende hüküm sürmelisin

Bende hüküm sürmelisin

Tedirgin Belli ki çok beklemişiz birbirimizi. Belli ki acıların süzgeçinden geçip öyle damlatmışız sevda damlalarını birbirimizin üzerine. Şimdi bundandır tedirginliğimiz. Ama bilirsin, aşk sevmez tedirginliği. Ya tam açacaksın yüreğini, ya hiç yeltenmeyeceksin. Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin. Bambaşka diyarların sakini, başka başka yolların yolcusuyken nedir bizi...
  4. Tayt giyen erkekler!

Tayt giyen erkekler!

tayt giyen kadınlar tayt giyen ünlüler kadın elbisesi erkekler erkek modelleri dar kadınlar Bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama arkadaşlar herşeyin bir yakışığı var bana göre.. Şahsen erkeklere taytı ben hiç yakıştıramadım belki aranızda bu konuda beni eleştirende olabilir ama yani ne bilim hoş durmamış sonuçta erkeklerin kıyafetleri daha ağır görünüşte olmalı bu benim fikrim.. Tayt...
  5. Zina

Zina

ZİNA * Bir gün Peygamberin huzuruna bir genç geldi. Sıkıntılı bir hâli vardı. - Ey Alllahın Resulü, zina etmem için bana izin ver. Artık tahammülüm kalmadı dedi.Orada bulunanlar, gencin bu fena isteğinden dolayı, hiddete geldiler. Bazıları onu şiddetle azarlarken, kalkıp ağzını kapatmak için üzerine hücum edenler oldu. Suratına bir tokat aşketmek arzusuyla yerinden fırlayanlar bile...

Sayfayı Paylaş