gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

soner arıca hakkında bilgi biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Soner Arica, 5 Subat 1966 yilinda Ordu?nun Fatsa il?esinde dogdu. Yedi kisilik genis bir ailenin en k???k ?ocugu olarak d?nyaya geldi. Ilk ve ortaokulu Fatsa?da bitirdikten sonra Istanbul?a yerlesti.Istanbul Sisli Koleji?nden mezun oldu ve egitimini Marmara ?niversitesi Isletme B?l?m??nde s?rd?rd?. Mezun olduktan sonra yine ayni ?niversitede iktisat politikasi ?zerine y?ksek lisans yapti.M?zige olan ilgisi ?niversite yillarinda basladi. Timur Sel?uk ve Belkis Aran?dan ?zel m?zik dersleri aldi.M?zik ?alismalarinin yani sira uzun yillar boyunca mankenlik ve fotomodellik yapti. 1992 yilinda ?ikardigi 'Ilk Umut' adli ilk alb?m? ile m?zik d?nyasinin kapilarini araladi ve 'Sen T?rk?ler S?yle' adli par?asiyla genis kitlelerce tanindi.Ilk alb?m?n ardindan sirasiyla 1994 yilinda 'Vefasiz'i, 1995 yilinda ise 'Yasiyorum'u ?ikardi. 1996 yilinda ise en ?ok sevilen d?rt sarkisini 'Yalvarma' adli bir maxi-single?da topladi. Ertesi yil 'Hersey Yolunda' adli d?rd?nc? alb?m? ile basarilarini pekistirdi. 1998 yilinda ise cover par?alardan olusan ve 'Sen Mutlu Ol' adini tasiyan alb?m?yle sevenlerinin karsisina ?ikti. ?alismanin bir de remix versiyonundan olusan maxi-single?i yayinlandi.'Sarkilar Var' ile besinci alb?m?n? ?ikartan Soner Arica, ?sarkilarina en ?ok klip ?eken sanat?i? ?nvanini tasiyor. Her alb?m?nde bir ?ok par?aya klip ?eken sanat?i, b?ylece toplam yirmi iki sarkisina klip ?ekmis oldu.

Universal M?zik Yapim?dan ?ikardigi ilk alb?m? 'Sarkilar Var'da da klasik ?izgisini daha olgun bir anlayisla s?rd?r?yor Soner Arica.Alb?mdeki on?? par?anin sekizinin s?z? ve ikisinin bestesi sanat?iya ait. S?perviz?rl?g?n? de kendisinin yaptigi alb?me Volga Tam?z, Sezgin Gezgin, Mustafa Budan, Hikmet Tun?, Erhan Tekyildiz, H?seyin ?nder ve Murat Kalaycioglu?da s?z ve m?zikleriyle destek oldular.

'Ayrilik' adli sarkisinda ise ilgin? bir s?rpriz yaparak Okan Bay?lgen?le birlikte d?et yapti. Alb?m?n CD versiyonunda, par?anin iki farkli versiyonu ve sevilen par?asi 'Sen Mutlu Ol'un yeni d?zenlemesi bulunuyor.

Arica?nin gelecekteki hedefleri arasinda; ?ok iyi bir prod?ks?yonda y?netmenlik yapmak ve iyi bir dizi de yer alarak oyunculuk y?n?n? de degerlendirmek yer aliyor.Sanat?i, en ?ok sevdigi seyleri s?yle anlatiyor: 'Yemek yemegi ?ok seviyorum ve bu konuda damak zevkimin varligina inaniyorum. Film seyretmekten b?y?k zevk aliyorum. Ulasamayacagim d?nyalar paketlenmis olarak ?n?me getirilmis diye d?s?n?yorum. Kitap okumak i?in de ayni seyi d?s?n?yorum. Seyahat etmekten hoslaniyorum. Deniz ?ocugu oldugum i?in m?mk?n oldugunca denizle i?i?e olmaya gayret ediyorum...'

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

3. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık cnm en sevdğim sanatçıdır soner arıca:)

soner arıca hakkında bilgi biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soner Arıca biyografisi

Soner Arıca biyografisi

5 Şubat 1966 da Fatsa'da doğdu. 7 çocuklu bir ailenin son üyesi olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatsa'da, Sakarya ve Dumlupınar İlkokulları'nda okudu. Orta öğrenimini Fatsa Ortaokulu'nda tamamladı. Şişli Koleji'nde lise eğitimini yapmak üzere İstanbul'a geldi. Liseyi bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü kazandı. Üniversite eğitimini...
  2. Soner Arıca - Kavak Yelleri

Soner Arıca - Kavak Yelleri

Delilik biliyorum senle olmak delilik Takılıp kaldım karşı koymam imkansız Yaşanan yıllarım senden çok daha fazla Hüzünlerim alır gider sevinçlerimi İçimde yılgın rüzgarların ayak sesleri Sende daha yeni yeni kavak yelleri Doğrusu yanlışı ağrısı sancısı ne varsa yaşanacak Gözyaşı ayrılık pişmanlık dargınlık hepsi benim olacak Al beni sarıl bana beni koru kollarında korkuyorum İçimde yılgın...
  3. Soner Arıca - Derbeder

Soner Arıca - Derbeder

Nasıl oldu bilmiyorum Neden diye düşünmeden Aşka düştü dertsiz başım Dert arar gibi kendine Gel de kader de istersen Sana aşık olmak varmış Büyüledin sardın beni Niye yaptın bunu niye Hani böyle bir aşk yoktu Hani sende çok şanslıydın Hani bendim tek gerçeğin Ölse herşey ben ölmezdim Ölüyorum günden güne Gülüm soldu gönlüm soldu İçimdeki çocuk soldu Niye yoksun söyle niye...
  4. Soner Arıca - Benden Kaçma

Soner Arıca - Benden Kaçma

Üstümüze doğar her gün güneş Dedin de kandım yar Mahçup oldum ele güne karşı Durumum aşikar Son kere girdim bu yola seninle Yanımda olsana ah Tez atıp kendini meçhule Amansız kaçma Gaflete düştüm ah Düştüm yollarına Alsana koynuna benden kaçma Dostum ben sana düşman sanma Gitsen bile sen hep bileceksin Güneşin doğduğu yer benim İnat etme yine geleceksin Bir oyun bu huyun bu senin Özledim...
  5. Soner Arıca - Ağla Gönlüm

Soner Arıca - Ağla Gönlüm

Tutunup inandığın sevda Bir gün giderse ocağından Sancını büyütme ağla Ağla da kendini bırakma Yıkılma ruhum sakın yılma Mırıldan şarkını diren acıya Bir parçan kalsın bu son yolcuda Ağla ağla Ağla ey gönlüm ağla Utanma ağlamaktan Her damlanın bedeli var İzin ver gitsinler Seni senden alanlar Yukarıda Allah'ım var Sonu yok yalnızlığın Giden gitsin sen uğurla Ayıbın ağlamak olsun Örtünür...

Sayfayı Paylaş