gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sonuçlar Erdoğan'ı tatmin etmedi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Sonuçlar beni tatmin etmedi" dedi. Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ''demokrasi tarihinin önemli bir dönüm noktası olan 29 Mart yerel yönetim seçimlerinin sonuçlanmak üzere olduğuna işaret ederek, ''ortaya çıkacak sonucun, millete, ülkeye ve tüm yerel yönetimlere hayırlı olmasını'' diledi.
    ''Aslında bugün sevinçliyiz. Millet iradesi bir kez daha ülkemizin demokratik olgunluğuna yakışan bir şekilde tecelli etti'' diyen Erdoğan, ''ancak buna gölge düşürme gayreti içinde olanlar bulunduğunu'' söyledi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Çok ilginçtir, şöyle yarım, bir saattir bazı televizyon kanallarını izliyorum. Bakıyorum, çıkıp televizyon kanallarında konuşan adaylar veya parti temsilcileri, yok bilmem elektrikler kesildi, yok bilmem veri girilemiyor, yok bilmem şöyle oldu vs. Tamam da bunların muhatabı bellidir. Ve Yüksek Seçim Kurulu bununla ilgili çalışmalarını yapmıştır. Az önce de çalışmalar sağlıklı şekilde tekrar başlamıştır. Buna şimdiden şaibe düşürmeyi, böyle bir gayretin içine girmeyi gerçekten, etik açıdan doğru bulmuyorum. Aslında demokrasimiz gücüne güç katmıştır.''

'SEÇİMİN SONUCUNDAN DA MESAJI ALACAĞIZ'

Erdoğan, bugün, milletin hür iradesiyle bir kez daha sandık başına gidildiğini ve hür iradenin tecelli ettiğini belirterek, Türkiye'yi ileriye götürecek demokratik bir seçimin yapıldığını ifade etti. Erdoğan, şunları kaydetti:

''Şu husus, özellikle altını çizmek istediğim bir husus; seçimin rakamsal sonucu her ne olursa olsun, kazanan milletimizin asil iradesi, demokrasi olmuştur, Türk siyaseti olmuştur. 6,5 yıl boyunca her fırsatta ifade ettiğim bir hususu bir kez daha tekrarlamak istiyorum; AK Parti kurulduğu andan itibaren, milli iradeye, milletin tercihlerine saygılı olmuş, halkımızın gösterdiği istikamette yol almıştır.

Biz, her seçimi, halkımızın iradesini doğrudan yansıtan bir mesaj olarak gördük. Bu mesajı doğru okumaya, anlamaya, bu mesaja göre siyasetimizi şekillendirmeye çalıştık. Bu yüzden her seçimi siyasetimize yön veren, şekil veren, siyasetimizin ana eksenini belirleyen halkımızın bir mesajı, bir millet iradesi olarak algıladık. Milletimizin verdiği mesajı doğru okumaya, anlamaya, bu mesajdan dersler çıkarmaya özen gösterdik.

Şimdi, bu akşam sayımlar bittikten sonra neticelenecek olan seçimin sonucundan da tabii ki mesajı alacak, ona göre, bundan sonraki süreçte dersimizi daha farklı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Başarıdan da başarısızlıktan da ders çıkarmayı, siyasetin kalite kazanması için önemli buluyoruz. 29 Mart yerel seçim sonucunu da bu anlayışla değerlendiriyoruz.

Milletimizin verdiği mesajı tüm boyutlarıyla ele alıyoruz, ele alacağız. Bu çerçevede, önümüzdeki günlerde bu yönde daha kapsamlı değerlendirmeler yapmamız, iller, ilçeler ve beldeler düzeyinde milletimizin ortaya koyduğu iradeyi anlamaya çalışmamız önem taşıyor.''

'AK PARTİ KENDİSİYLE YARIŞTI'

Erdoğan, AKP olarak merkezi yönetimde de yerel yönetimde de hiç bir zaman kendilerine oy verenlerle vermeyenler arasında ayrım yapmadıklarını ve yapmayacaklarını ifade etti.

Erdoğan, bugünkü seçimlerde il genel meclisi ve belediye başkanlığı oylarında AK Parti'nin yine açık ara önde olduğunun ortaya çıktığını belirterek, ikinci ve üçüncü sırada gelen muhalefet partilerinin toplam oyunun AKP'nin gerisinde kaldığına ya da aynı oranda olduğuna dikkati çekti.

AKP'nin hem oy yüzdesinde hem belediye başkanlığı sayısında CHP ve MHP'nin toplamını geçtiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

''Bir başka ifadeyle AK Parti, önceki yerel seçimde aldığı sonucu aşmak için bir çaba ortaya koymuştur. Tabiri caizse kendi kendisiyle yarışmıştır. Çıkan sonucun, açık bir şekilde AK Parti'nin milletimizden bir kere daha güvenoyu aldığının bir göstergesi olduğu söylenebilir.

Şimdi yeniden koşuya devam edeceğiz. Bir kez daha durmak yok, hizmete devam. Halkımızın hizmetinde olacağız. Atatürk'ün de dediği gibi, millete efendilik yoktur, millete hizmet etmek vardır. Biz bu milletin hizmetkarıyız.''

'KİMSE SANDIKTAN ÇIKAN İRADEYİ KÜÇÜMSEMESİN'

Kimsenin sandıktan çıkan iradeyi küçümseme hakkını kendinde görmemesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, milletin ortaya koyduğu iradenin saygın, muteber, belirleyici ve siyasetin yol haritası olduğunu söyledi.

Erdoğan, ''Umarım siyaset kurumu bir bütün olarak milletin verdiği bu mesajı doğru yorumlayacaktır'' dedi.

Erdoğan, ''Aziz milletimin güvenine, vefasına sonsuz teşekkür ediyorum. Emanetiniz, emanetimizdir. Hayırlı olsun'' dedi.

Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerinin ardından soruları yanıtladı.

Seçimde ortaya çıkan tablonun kendisini ''tatmin'' edip etmediği sorusuna Erdoğan, şu karşılığı verdi:

''Şu anda tabii görünen o ki bizim 22 Temmuz'da il genel meclisinde aldığımız oyu alamayacağımız, alamadığımız gözüküyor. Ama 42 puanla ile ilgili olarak, yerel seçime göre onun şöyle 1-2 puan belki aşağısında bir netice ortaya çıkacak ki ben bunu da özellikle şu süreç içinde arkadaşlarımızla değerlendirmemizi enine boyuna yapacağız. Nerede bir eksiklik var, nerede bir yanlışımız var, niçin biz bu noktaya düştük, daha fazla oy alamadık bunun değerlendirmesini yapacağız, ona göre de eksikliklerimizi gidererek bundan sonraki sürece o şekilde girecek, yolumuza da o şekilde devam edeceğiz.''

'TATMİN ETMİŞ DEĞİL...'

''Sizin ne kadar iddialı bir siyasetçi olduğunuzu biliyoruz. Bu rakamlar size yetti mi?'' şeklindeki soruyu ise Erdoğan, şöyle yanıtladı:

''Bana göre, siyasetçinin iddiasız olanının, olmaması gerekir. Eğer iddiasız bir siyasetçi varsa siyaseti zaten yapmasın. Tabii iddialı olacağız. Bu oranlar sizi tatmin etti mi derseniz, tabii ki şu andaki görüntüye bakarsak, tatmin etmiş değil. Çünkü, daha ileri olmasını isteriz. Onun için söylüyorum zaten. Nerede eksiğimiz var, bunu ona göre gidereceğiz. Bütün siyasi partilerin hedefi, tek partidir, o da AK Parti'dir. Bu mücadeleyi biz sadece parlamento içi, parlamento dışı muhalefete karşı vermedik, bunun dışında da bir çok medya gruplarına karşı da bu mücadeleyi verdik."

Sonuçlar Erdoğan'ı tatmin etmedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diana takibi para etmedi

Diana takibi para etmedi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Prens William ve kız arkadaşı Kate Middleton'ın, bir paparazzinin aracıyla tehlikeli şekilde takip ederek çektiği fotoğrafını yayımlamadı. William-Kate çiftini bir gece kulübünden çıkarken görüntüleyen paparazzinin Prenses Diana örneğinde olduğu gibi çifti tehlike yaratacak şekilde izlediği iddiasını ele alan Basın Şikâyet Komisyonu, gazete editörlerini,...
  2. İşyerinde Duygusal Tatmin Olur mu?

İşyerinde Duygusal Tatmin Olur mu?

tatmin edici videolar elle tatmin olmak video Eğer bu makaleyi okuyorsanız, zaten bir kariyeriniz vardır ya da olmasını hayal ediyorsunuzdur. Ve sizin için yaptığınız işte hayatınızı idame ettirmek kadar duygusal olarak tatmin olmak da önemlidir. Kariyerinizin geleceği, elde ettiğiniz gelir, şirkette nerelere kadar yükseleceğiniz gibi şeyleri düşünmek büyük ihtimalle uyanık olduğunuz...
  3. Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 29 Mart Yerel Seçimleri için ilk meydan mitingini Adana’da yaptı. Partisince, Uğur Mumcu Alanı'nda düzenlenen açık hava toplantısında coşkulu bir kalabalığa seslenen Baykal, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ı canlı yayına çağıran Baykal, “Her şeyi konuşalım. Millet bunu dinler, kararını verir. Kim doğruyu söyler anlar. Haydi gel,...
  4. kavga etmedim dedi

kavga etmedim dedi

ünlü manken oyuncu sunucu Aysun Kayacı geçtiğimiz günlerde bir tartışmaya karışmıştı Hillary Clinton'un korumalarıyla güvenlik aramaları sebebiyle fena kapışan sunucu bakalım konu ile ilgili neler söyledi... 'HER YERİMİ ARADI!' AYSUN KAYACI, KORUMALARLA KAVGA ETTİĞİ YÖNÜNDEKİ HABERLERİ YALANLADI VE OLAYIN ASLINI ANLATTI... Bir TV programına katılan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un...

Sayfayı Paylaş