sorun : eşimin ailesi ...

S

sare0703

Forum Okuru
sorun : eşimin ailesi ...
merhaba.eminimki cogu kişinin sorunudur bu.ama ben daha 5 aylık evliyim ve gercekten bu konu benim için cok büyük bi sorun.eşimin ailesine yakın oturuyoruz benim ailem başka semtte.ve sürekli onlardayız zırt pırt bizi çağırıolar.tabi doğal olarak eşimde gelemeyiz demez.gidiyoruz oturuyoruz bi görümcem var bekar.ve herşeye karışır laf yetiştirir sivri dillidir.sürekli laf yetiştirir bize.ayrıca eşimin babası beni deli ediyo.aslında insan olarak iyi birisi yardımsever cana yakın bi adam.ama bizim özel hayatımıza saygısı sıfır.izinli günlerimizde sabahın köründe bizi arar ve zorla kendini kahvaltıya cagırttırır yani sürekli onlarla vakit gecirmek zorudaymısız gibi davranıyolar.zaten annesi oglunu maksimum 2 gün görmüyo ondada gördüğü zaman yanaklarına yapışıyo oğlum seni cok özledim falan sanki senelerdir görmüyolar birbirlerini.a ben napim 3 haftada bi görüyorum.ya kısacası daha şimdiden bıktım onlardan.eşime bu konuyu actıgımda sen onlardan nefret ediyosun falan diyo ve tartışma cıkıyo.yani düzgün konusamıyoruz bile.ben ne yapmalıyım araya mesafe koymak için ? eşimle aramı bozmadan tabi... :(

Beni dinlersen eşine ailesi hakkında yorumlarda fazla bulunma kolay kolay hiçbir erkek ailesi hakkında yanlış da olsa doğruda olsa fazla konuşmasını sevmez ve istemez. Henüz yeni evli olduğunuz için tam olarak bir düzene oturmamış evililik. Zamanla çocuk falanda oldukça artık iyice kendi hayatınız olacak ve bazı şeyler daha iyi düzene girecektir. Ne yazık ki bu sorunu yaşayan birçok kişi var hatta aynı evin için de eşinin ailesi, elti ve görümcelerle oturan gelinler var. Çok üstüne gidersen eşin senden soğur o yüzden biraz sabır etmeye çalış ve zaman içinde sakin bir şekilde sizinde bir hayatınız olduğundan özel şeyleri birlikte paylaşmak istediğinden falan bahsedersin...

Sare evliliğin ilk aylarında hatta ilk yıllarında bile eşlerin ailesi kişilere göre sorun olmuştur.Mawi adminin dediği gibi erkekler haklı olsan dahi aileleri hakkında konuşulmasından pek haz duymaz.Bu konuda ısrarcı konuşmalara devam edersen eşinin gözünden düşer,senin hakkında kötü kanaate varmasına sebep olursun.Keinlikle sus ve bu konuyu konuşma,zamanla eşin kendisi bıkacaktır,ama dediğim gibi sen konuşmada ısrarcı davranırsan senin inadına ailesiyle sık görüşmeye başlıycaktır.Her şeyi zamana bırak... :)

şu son bi kaç gündür sabrımı zorluyorum hiç yorum yapmamaya clışıyorum çalışmayada devam edicem sanırım..inş düzelir cünkü daha şimdiden 'şimdiki aklım olsa evlenmek için bi kaç sene daha beklerdim diyorum ' :):smokin:

Üzülme sare,daha yolun başındasın ..Birbirinizi zamanla anlıycaksınız.Hayatı ve evliliği kendine zehir etme canım.Zamanla aşılacak problemler,sağlıcakla kal:)

ah benim canim kardesim, ben seni cok iyi anliyorum. Bu konuda sabir ederek Allaha c.c dua et, suan aklima gelmiyor ama buna karsi zikir ve dualar var.. simdi arastirir bulurum ve hemen sana yazarim. Esinin gözünde tek olmak icinse yani hayatinda en önemli sahis senin olman icin sürekil Ya Vedud zikrini cek. Benim tavsiyem Sabahlari ikiyüz defa aksamalari dörtyüz defa... ilk bastan böyle sonra günde yüz ceksende yetiyor. Hemen etki edecek gör bak bir iki güne kalmaz sana kiyamamaya baslayacak... Sana öfkelendiginde esinin yüzüne karsi ama tabiki icinden Allahümme ya Vedud Allahim agzini bagla dilini tut de ve üfle caktirmadan bunu üc defa yap yaparkende ne istiyorsann esinin yapmasini onu dile icinden. Bunu kayinvalidengilede uygulaya bilirsin.
Rabbim yar ve yardimcin olsun canim....
Allah huzurlu bir yuva nasip etsin hepimize.....
Amin

evet bende denedim benimkilerin adini bile duymak istemiyorum aslinda... sürekli laf sokarlar bana... bende konusmalarini istemedigimde icimden o sahsin karsisinda Ya Azim Ya Azim derim yani bir kac kez, o zaman o zalim zulmünden vazgeciyor cünkü Allah c.c. onun icine sIkInti düsürüyor...

ben genelde içime atardım eve gelincede eşimle kavga ederdim sen neden böyle konusmalarına izin veriyosun die.artık yöntem değiştirme zamanı diyelim ozaman. saolun ballarım tavsiyelerinizi mutlaka dinlicem :dp8:

Geri