gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sorun Kriz Değil, İzlenen Politikalar

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin dünyanın en yüksek ikinci işsizlik oranına sahip ülke konumuna geldiğini ifade ederek, Türkiye’nin "küresel kriz nedeniyle değil, izlenen politikalar nedeniyle yanlış gittiğini" savundu. Baykal, partisinin il başkanlarını hitaben yaptığı konuşmada ekonomik gelişmelere de değindi. Baykal, 2002-2009 döneminde Türkiye’nin mukayese edilebileceği bütün benzer ülkelerin 7 yıllık süreci iyi değerlendirdiğini, Türkiye’nin ise ekonomik büyüme sürecini daralma noktasına getirdiğini söyledi. İşsizlik sorunun üzerinde de duran Baykal, "Türkiye’de dünyadaki krizden kaynaklanarak değil, izlenen politikalardan kaynaklanan yanlış gidişin kendisini gösterdiğini biz anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Baykal sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye’nin krize sürüklenmekte olduğunu 9 madde halinde söyledik. Bütün bunları yok sayarak Türkiye artık küçülen bir ekonomi haline gelmiştir. ’3.6 küçülmeyi hedefliyoruz’ diyorlar. Aslında hedefleri falan yok orada. ’Bizim değil ABD’nin krizi’ diye konuşuyor Başbakan. Ama işsizlik Türkiye’deki gibi değil. Asıl darbeyi Türkiye yedi. Niye yedi? ’Bize dokunmaz’ denilerek yedi. "

Sorun Kriz Değil, İzlenen Politikalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soruna değil Çözüme odaklanmak.

Soruna değil Çözüme odaklanmak.

Düsünmek dedigimiz sey aslında bir dizi soru sorup cevaplamak... Bizim aslında her an yaptıgımız sey sorular sorup, o soruların cevabı beklemek yada aramak. O halde, yasamımızın kalitesini arttırmak istiyorsak kendi kendimize sormayı adet edindigimiz soruları degistirmek zorundayız. Yapılan arastırmalarda basarılı gözüken insanla basarısız insanlar arasındaki fark; Basarılı insanların daha...
  2. lekeler artık sorun değil

lekeler artık sorun değil

Ütünün sararttığı çamaşırın sararan kısmını nemlendirin. Üstüne mısır nişastası serpin. Sonra, bir bez aracılığıyla, nemli kısmı ütü ile kurutun. Leke yok olur. Deri kaplı mobilyalar portakal ve ya limon kabuğuyla ovulursa yeni görünüşlü olur. Yıkanabilir kumaşlarda kahve lekesini çıkarmanın en kolay yolu saf gliserin ile ovmaktır. Yarım saat bekledikten sonra her zamanki gibi yıkayın....
  3. Soruna Değil Çözüme Odaklanın

Soruna Değil Çözüme Odaklanın

SORUNA DEĞİL, ÇÖZÜME ODAKLANIN! Yazan: Erkan Şenol Doğru soruyu sor ve beyninin hayatını yönlendirecek cevabı bulmasına izin ver. Kişinin nasıl hissettiğini ve ne yaptığını saptayan, yani eylemlerini yönlendiren, yaşamını şekillendiren, olaylar değil yaşam deneyimlerini kendi kendine nasıl değerlendirdiği ve yorumladığıdır. Düşünmek dediğimiz şey aslında bir dizi soru sorup...
  4. ''Sorun türban değil, cumhuriyet''

''Sorun türban değil, cumhuriyet''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, Atatürk ile İsmet İnönü’nün birlikte yer aldığı heykelin açılışında partililere seslendi. Atatürk’ü sevmediğini söyleyen birinin, "Ben Humeyni’yi seviyorum" demesinin altında bir ideoloji yattığını kaydeden Baykal, şunları söyledi: "Bu bir zihniyettir. Türban takıyor, Atatürk’ü sevmiyor,...
  5. Dert değil soru....

Dert değil soru....

Arkadaşlar benim bi erkek arkadaşım var onla buluşmaya çekiniyorum gereğinden fazla utanıyorum bunun için ne yapabilirim onu çok özlüyorum çok görmke istiyorum ama bazen düşünüyorumda onun yanında çok utanıyorum sanki ona biraz soğuk davranıyorum bu durumda ne yapabilirim ??? :shootout:

Sayfayı Paylaş