gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

''Sorun türban değil, cumhuriyet''

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, Atatürk ile İsmet İnönü’nün birlikte yer aldığı heykelin açılışında partililere seslendi. Atatürk’ü sevmediğini söyleyen birinin, "Ben Humeyni’yi seviyorum" demesinin altında bir ideoloji yattığını kaydeden Baykal, şunları söyledi: "Bu bir zihniyettir. Türban takıyor, Atatürk’ü sevmiyor, Humeyni’yi seviyor. İngiliz işgalinde dini hak ve özgürlüklerinin daha güvencede olabileceğini düşünüyor. Bu kızımızın ortaya koyduğu fikri yadırgamamak lazım aslında. Çünkü milli mücadele başlarken, o tablo aynen ortadaydı. Vahdettin’in ortaya koyduğu düşünce işte budur. O kızımızın kafasındaki düşüncedir. Acaba bu düşünce sadece kendine özgü, bireysel bir tercih içinde o konuşmayı yapan o kızımızla sınırlı mıdır? Ama ben artık anladım ki bu, türban işi değildir. Ben, ’türban söz konusu değil, laiklik söz konusu’ diyordum. Artık anlaşıldı ki son gelişmelerin ışığında, türban da laiklik de değil, Türkiye’de cumhuriyettir, rejimdir, devletin ulusal bütünlüğüdür, bağımsızlığıdır. Söz konusu olan artık türban, laiklik falan değil. Dillerinin altındaki baklalar, yavaş yavaş çıkıyor. Büyük bir tezgahla, tehditle, aldatmacayla karşı karşıyayız."

CHP’den Toptan’a İnönü için şikáyet

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Meclis Genel Kurulu’nda kavgaya yol açan "İsmet İnönü" tartışmasını Meclis Başkanı Köksal Toptan’a taşıdı. İnce, "İsmet İnönü millet düşmanı" diyen ve CHP’liler için bir vatandaşa gönderdiği e-postada "şerefsizler" ifadesini kullanan gazeteci Tamer Korkmaz’ı, Toptan’a şikáyet etti. İnce, Devlet Bakanı Mehmet Aydın’a gönderdiği mektupta da "Korkmaz’a TRT’de program yaptırılması kabul edilemez" dedi.

hürriyet.com

''Sorun türban değil, cumhuriyet'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soruna değil Çözüme odaklanmak.

Soruna değil Çözüme odaklanmak.

Düsünmek dedigimiz sey aslında bir dizi soru sorup cevaplamak... Bizim aslında her an yaptıgımız sey sorular sorup, o soruların cevabı beklemek yada aramak. O halde, yasamımızın kalitesini arttırmak istiyorsak kendi kendimize sormayı adet edindigimiz soruları degistirmek zorundayız. Yapılan arastırmalarda basarılı gözüken insanla basarısız insanlar arasındaki fark; Basarılı insanların daha...
  2. lekeler artık sorun değil

lekeler artık sorun değil

Ütünün sararttığı çamaşırın sararan kısmını nemlendirin. Üstüne mısır nişastası serpin. Sonra, bir bez aracılığıyla, nemli kısmı ütü ile kurutun. Leke yok olur. Deri kaplı mobilyalar portakal ve ya limon kabuğuyla ovulursa yeni görünüşlü olur. Yıkanabilir kumaşlarda kahve lekesini çıkarmanın en kolay yolu saf gliserin ile ovmaktır. Yarım saat bekledikten sonra her zamanki gibi yıkayın....
  3. Ne Olacak Bu TÜrban Sorunu

Ne Olacak Bu TÜrban Sorunu

Sevgili arkadaşlar yakından takip ediyorum bu türban olayını.Halk yavaş yavaş ayaklanmaya başladı herkesin ağzında türban sorunu hangi kanalı açsam bu konu.Evet büyük mesele aslında.Baş örtülmesine tabiiki karşı degilim asla çünkü annanelerimiz babannelerimizinde başı örtülüydü ama türban farklı olaylar başka yöne çekilmek ister gibi akşam özel bir kanalda seyrettim üniversteli ögrenciler...
  4. Soruna Değil Çözüme Odaklanın

Soruna Değil Çözüme Odaklanın

SORUNA DEĞİL, ÇÖZÜME ODAKLANIN! Yazan: Erkan Şenol Doğru soruyu sor ve beyninin hayatını yönlendirecek cevabı bulmasına izin ver. Kişinin nasıl hissettiğini ve ne yaptığını saptayan, yani eylemlerini yönlendiren, yaşamını şekillendiren, olaylar değil yaşam deneyimlerini kendi kendine nasıl değerlendirdiği ve yorumladığıdır. Düşünmek dediğimiz şey aslında bir dizi soru sorup...
  5. Dert değil soru....

Dert değil soru....

Arkadaşlar benim bi erkek arkadaşım var onla buluşmaya çekiniyorum gereğinden fazla utanıyorum bunun için ne yapabilirim onu çok özlüyorum çok görmke istiyorum ama bazen düşünüyorumda onun yanında çok utanıyorum sanki ona biraz soğuk davranıyorum bu durumda ne yapabilirim ??? :shootout:

Sayfayı Paylaş