gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

soslu fıstıklı kek tarifiniz var mı forumda?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlae hamileyim ve bugün arkadaşla konuşurken soslu fıstıklı kekten bahsetti ama tarifi vermeden gitmek zorunda kaldı. Benim de aklıma düştü ne olur var mı tarifi olan bu kekin, yazın yapayım :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler:
    iki su bardağı un
    beş adet kayısı
    Yarım su bardağı tuzsuz antepfıstığı
    bir çay bardağı damla çikolata
    bir çorba kaşığı margarin
    bir çorba kaşığı tozşeker
    bir paket (seksen gram) bitter çikolata
    bir adet yumurta
    bir su bardağı tozşeker
    Yarım su bardağı süt
    Yarım paket kabartma tozu
    bir paket vanilya
    bir tatlı kaşığı tarçın

Yapılışı:

ilk olarak yumurtayı tozşekerle çırpın. Sütü ekleyin. tarçın, kabartma tozu ve vanilyayı ilave edin. Kayısıları küçük doğrayıp, antepfıstığı ve damla çikolata ile karıştırın. Bu karışımın yarısını hamura ekleyin. Unu da eleyerek karıştırın. sekiz adet muffin kalıbını margarinle yağlayın. Üzerine tozşeker serpin. Hamuru kalıplara pay edin. Üzerine kalan fıstıklı karışımı paylaştırın. Önceden ısıtılmış iki yüz derece fırında iyİce kabarana dek pişirin. Fırından aldığınız kekleri kalıplardan çıkarıp, yuvarlaklar halinde dilimleyin. Kek hafif ılıyınca, bitter çikolatayi benmari usulü eritin. Kekler üzerinde, sıcakken gezdirin.

soslu fıstıklı kek tarifiniz var mı forumda? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soslu Fıstıklı Kek

Soslu Fıstıklı Kek

Malzemeler 1 Adet yumurta 1 Su bardağı tozşeker Yarım su bardağı süt Yarım paket kabartma tozu 1 Paket vanilya 1 Tatlı kaşığı tarçın 2 Su bardağı un 5 Adet kayısı Yarım su bardağı tuzsuz antepfıstığı 1 Çay bardağı küçük doğranmış çikolata 1 Çorba kaşığı margarin Kalıp için tozşeker 1 Paket bitter çikolata Hazırlanışı * Öncelikle yumurtayı şekerle çırpın. * Sütü ekleyin. * Çırpmaya devam...
  2. İncirli kek tarifiniz var mı?

İncirli kek tarifiniz var mı?

Bir arkadaşım anlata anlata bitiremedi bir yerde yemiş incirli keki.Sizde varmı incirli kek tarifi ya :S
  3. İrmikli kek tarifiniz var mı

İrmikli kek tarifiniz var mı

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D
  4. Zeytinli kek tarifi var mı ?

Zeytinli kek tarifi var mı ?

Benim bildiğim kek tatlı oluri kakaolu, üzümlü falan .Ama zeytinli de oluyormuş, bana tarifini bilen yazabilirmi, merak ettim ..
  5. şekersiz kek tarifiniz var mı

şekersiz kek tarifiniz var mı

Merhaba.Ben şeker hastasıyım ve mümkün mertebe tatlıdan uzak duruyorum.Ama nefis işte canım kek istiyor.Acaba diyorum şeker konmadan kek yapılabilirmi, böyle bir tarif var mı ?

Sayfayı Paylaş