gebe
  1. minerwa

minerwa Forum Okuru

sosyal sorumluluk bu mudur??

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

2010'da Avrupa’nın kültür başkenti olmaya hazırlanan İstanbul’da kimi kuruluşlarsanata destek yerine köstek olmayı tercih ediyor. Çalık Grubu, İnci Aksoy'un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı’nı (EKAV) Büyükdere Caddesi’ndeki mekânından çıkarıyor. İnci Aksoy yaptığı yazılı açıklamada, Grubun kendilerine yıl sonuna kadar süre verdiğini ancak bu sözünde durmadığını vurguladı. Aksoy açıklamasını "Çağdaş Türkiye’mizin, 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’umuzda eğitim, kültür ve sanata gönül vermiş tüm kurum ve kuruluşların sosyal sorumluluk projelerini üstlenmek için birbiriyle yarıştığı bir ortamda Vakfımıza yapılan bu haksızlığı kınıyor, mağdur olan burslu öğrencilerimiz adına kültür ve sanata duyarlı tüm sivil toplum kuruluşları ve medya ile duygu ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz." diyerek bitirdi.. konuyla ilgili Cana Barlas ta ;

Erol Aksoy'un vakfı olan EKAV Sanat ve Kültür Vakfı Çalık şirketleri tarafından el konularak dışarı çıkarıldı.Vakfın yılbaşına kadar sürdürmesi gereken bağımlılıkları hiçe sayıldı.. Bunun adı vahşi yönetim mi,vahşi kapitalzm mi?

ÇALIK firması Erol Aksoy'n Gayrettepedeki hanına el koyarak, EKAV vakfını kapıya koymak gibi bir durum yaratmış.Başbakan'nın damadı nın adı geçtiği bu firma keşke daha duyarlı davransaydı.İnci Aksoy'un sanat ve kültür adına çırpınışlarını görmezden gelmeseydi.

sosyal sorumluluk bu mudur?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. O mu Bu mu?

O mu Bu mu?

Hangisini tercih edersin? İki seçenek, bir seçim... Başlıyorum... Antalya mı Bodrum mu?
  2. Şirketlerin ’sosyal sorumluluk’ yarışı

Şirketlerin ’sosyal sorumluluk’ yarışı

Türkiye’nin sosyal sorumluluk anlamında önde gelen şirketlerini, isimlerini ve projelerini belirleyen Capital’in araştırmasında sonuçlar pek değişmedi. Halkın tercihlerini yansıtan en sorumlu şirketler listesinde, ilk iki sırayı geçen yıl olduğu gibi Sabancı ve Koç Holding aldı. TÜRKİYE’de hayırseverlikten kurumsal sosyal sorumluluğa (KSS) dönüşü mercek altına yatıran Capital, bu yıl...
  3. Sorumluluk:

Sorumluluk:

Madde 5 - (Değişik madde: 06/06/1985 - 3222/1 md.) İcra ve İflas Dairesi görevlilerinin kusurlarından doğan tazminat davaları, ancak idare aleyhine açılabilir. Devletin, zararın meydana gelmesinde kusuru bulunan görevlilere rücu hakkı saklıdır. Bu davalara adliye mahkemelerinde bakılır.
  4. TERT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TERT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TRT nin düzenlemiş olduğu bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 1 ile 8 yaş arasında 2 den fazla çocuğu olan ve çocuklarıyla iletişime geçmekte zorluk çeken aileler arıyoruz. Yaklaşık 8 günlük bir çalışma programı var. Çekim eşliğinde eve gelen bebek psikoloğu ve aile danışmanı ile çocukların sorunlu davranışlarını gözlemleniyor.Yapılması gereken karşıt davranış anneye aktarılıyor ve...
  5. TRT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TRT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TRT nin düzenlemiş olduğu bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 1 ile 8 yaş arasında 2 den fazla çocuğu olan ve çocuklarıyla iletişime geçmekte zorluk çeken aileler arıyoruz. Yaklaşık 14 günlük bir çalışma programı var. Çekim eşliğinde eve gelen bebek psikoloğu ve aile danışmanı ile çocukların sorunlu davranışlarını gözlemleniyor.Yapılması gereken karşıt davranış anneye aktarılıyor ve...

Sayfayı Paylaş