gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sosyal Yardim Ve Dayanişma Fonu

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Madde 27/A - (Ek madde: 13/01/2004 - 5043/3. md.) Türkiye Barolar Birliği nezdinde sosyal güvenlik, sosyal yardım ve dayanışma hizmetlerinde kullanılmak üzere kaynağı bu Kanunun 27 nci maddesinin ikinci fıkrasında gösterilen gelirlerin yarısı olan "Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu" kurulmuştur.

Bu fondan yapılacak harcamaların esas ve usulleri ile diğer hususlar Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulunca hazırlanacak ve Adalet Bakanlığınca onaylanacak yönetmelikte gösterilir.

Fon gelirleri ile harcamaları her yıl Adalet Bakanlığı tarafından ek 4 üncü maddedeki esas ve usullere göre denetlenir.

Sosyal Yardim Ve Dayanişma Fonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Utangaçlık ve Sosyal Kaygılar

Utangaçlık ve Sosyal Kaygılar

''Utangaçlık narsizmin garip bir öğesidir,Diğer insanlara karşı nasıl göründüğümüz nasıl hareketlerde bulunduğumuzun diğer insanlar için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir inanıştır''Andre Dubus Belki bazı özel durumlarda biraz utangaç olmak avantaj olarak görülebilir ama gerçekte böyle değildir.Utangaç olmak demek sizin kendinizi soyutlamanızdır...Eğer siz etrafınızda insanlar varken...
  2. Sosyal Fobi ve Otorite

Sosyal Fobi ve Otorite

Sosyal Fobik İçin Otorite Gerginliği arttıran diğer bir etken de otorite konumundaki kişilerle birlikte bulunmaktır. Bu durum bir sosyal fobik için dehşet duygusunun açığa çıkmasına neden olur. Düşünün karşınızda patronunuz var. Ya da işi daha ilerletelim, en üst kademedeki kişi olsun, Cumhurbaşkanı. En yetkili kişi sözcüğü kimi insanları endişelendirmez. “Ne var yani? O da insan ben de...
  3. Sosyal Fobi ve Kaçınma

Sosyal Fobi ve Kaçınma

Sosyal Fobiklerde Sakınma ve Kaçınma Sizin için zor olan şeyden kaçmak için aynı 4 basamak kullanılabilir. +Sakındığınız şeyi tanımlayın. +Sakındığınız şeyle düşündüğünüz şey arasındaki bağlantıyı tanımlayın . +Bir şeyi farklı yapın, böylelikle sakınmaktan ziyade korkuyla yüzleşin. +Ne olduğunu değerlendirin. Olabildiğiniz kadar objektif bir biçimde ne olduğunu görün. Gerçekleşme...
  4. Eğitim ve Sosyal Değişim

Eğitim ve Sosyal Değişim

Atilla Yusuf Alan "Robotik Kültür" kitabından Teknolojik buluş ve değişimlerle, sosyal buluş ve değişimler arasında kompleks bir ilişki vardır. Meselâ, televizyonun icad edilmesiyle dünya çapında bir sosyal değişim başlamıştır. Kılık kıyafet, dil, aile, siyaset, sağlık ve din, televizyonun tesir ettiği sahalardan sadece bir kısmıdır ve bütün bunlar cemiyetin talebine...
  5. Sosyal Rol ve İşbölümü

Sosyal Rol ve İşbölümü

Mehmet Cüneyt BİRKÖK Rol ve iş bölümü terimleri, sosyolojinin olduğu kadar, sosyal psikoloji, antropoloji, çalışma sosyolojisi gibi pek çok yakın branşın veya sosyolojinin alt disiplinlerinin de asli kavramları arasındadır. Bir bakıma toplumsal hayatı açıklayan en önemli fenomenleri, sosyal ilişkileri ve sosyal yapıyı işaret etmektedirler. Durkheim, Weber, Merton gibi sosyal teoriye değerli...

Sayfayı Paylaş