sosyete mantısı

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

sosyete mantısı fırında sosyete mantısı yufkayla yapılan mantı hamur işleri yufkalı 3 adet yufka
    1/2 kıyma
    1 adet kuru soğan
    3 adet taze soğan
    2 adet sivri biber
    karabiber
    tuz
    bir kase yoğurt
    2-3 diş sarımsak
    1 litre su 1 paket et suyu
    yapılışı:

soğanı ve biberi ince ince kıy sıvıyağda kıyma ile birlikte sotele üzerine taze soğanı da ekle ve kavur ateşin altını kapatınca karabiber ve tuzunu ekle. soğumaya bırak büyük bir tepsinin içine yufkalardan birini parcalamadan dışına taşacak şekilde ser ikinci yufkayı parcala ve arasına kavurduğun malzemeyi koy kalan yufkayıda üzerine kapat dışarı taşan yufkayıda kapattıktan sonra kareleyerek kes ve fırına ver. yufka pişerken 1 lt suya bir paket et suyunu katarak kaynat etsuyunu hazırla. yufka piştikten sonra fırını kapat etsuyunu yufkaların üstüne dök tekrar içini çekmesi için fırına ver (ama fırın kapalı olacak) servis yaparken kare kare dilimlerden tabağa alıp üzerine sarımsaklı yoğur dök üzerine naneli tereyağı gezdir afiyet olsunnn

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek

Cevap: sosyete mantısı
    Sagol tarif icin!

3. gulsumelifbas

gulsumelifbas Yeni Üye

tarif için teşekkürler cnm :23:

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kızlar çok kolay ve lezzetli bişey ben yaparım arada sizlerde deneyin:)

5. handanca

handanca Daimi Üye

canım çekti valla. paylaşım için teşekürler:)

6. PORSELEN BEBEK

PORSELEN BEBEK Yeni Üye

kızlar mantı en sevdiğim yemektir. valla allah korusun ama ölümün mantıdan olucak deseler yinede 2 tabak yer öyle ölürüm :))) acayip mantı seviyommm... YAŞASINNN MANTIIIIIIIIIIIII.................

7. Marin

Marin Yeni Üye

tskler tarif icin :)

sosyete mantısı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. sosyete mantısı tarifi

sosyete mantısı sosyete mantısı sosyetik yemek isimleri sosyete yemek isimleri mantı Malzemeler 1 Kilo Böreklik Yufka 1 çorba kasesi Yoğurt Yarım su bardağı sıvı yağ İç Malzemesi Yarım Kilo Kıyma 3-4 adet kuru soğan 1 yemek kaşığı domates/biber karışık salça 1 çay bardağı sıvı yağ Tuz Kimyon Karabiber Pulbiber Sosu için bir kase Yoğurt 1 Diş Sarmısak Tereyağı pul biber Hazırlanışı...
  2. ben seni sevemem sosyete güzeli

Ben Seni Sevemem Sosyete Güzeli...Yaşayamam Dilediğin Sevginin Çevresinde...Önce Sever Gibi Görünüp Sonra Arkamdan Kahkahalarla Güldürtmem Seni... Hem! Söylermisin Sen Ne Zamandan Beri Aşka İnanır Oldun..Hangi Diskoteklerde Unuttun Sevgililerini? Okul Yoluna Alışabildinmi? Annen Son Verebildimi Konken Partilerine? Baban; Sakın Aşık Olma Haa! Diyormu Hala.... Hadi Yine Dik Başlı Ol İlk Günkü...
  3. Sosyete ve iş dünyasını büyüledi

Gülben Ergen ÇIRAĞAN SARAYI'NDA SANAT, SOSYETE VE İŞ DÜNYASININ BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ İSİMLERİNİN KATILDIĞI TÜRKİYE DE EN EKONOMİK OTOMOBİL OLARAK PİYASAYA YENİ ÇIKAN BİR OTOMOBİLİN TANITIM GECESİNDE SAHNE ALDI. Semra Özal, Türkan Sabancı, Buket Taşdelen, Korhan Abay, Gönül Yazar,Safak Sezer, Oktay Kaynarca,Çetin Yıldırımakın, Müşerref Akay gibi isimlerin katıldığı gecede de Gülben Ergen en...
  4. Sosyete Adaları / Orta Pasifik

Kıvrım kıvrım yemyeşil dağlar, yeşilden maviye uzanan deniz, bembeyaz kumsallar, müziğe ve güneşe tapan insanların diyarı: Sosyete Adaları. Maldiv Adaları, Hint Okyanusu'nda, Sri Lanka'nın güney batısında, bir ucundan öbür ucuna yarım saatte yürüyebileceğiniz 190 adadan oluşuyor. Bunların 202'sinde yaşam var, 56'sı turistik amaçla işletiliyor. Turist kabul eden adaların çoğu Male North, Male...
  5. Sosyete bu aşkı konuşuyor

EREN VE SABANCI AŞKI Eee ne olmuş yani ? Ne olmuş cenk erende insan değil mi sevemezmi cenkim erenim :D:D İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ KRİZ ORTAMINDA BİLE SOSYETE DÜNYASI HER GÜN AYRI BİR BOMBA DEDİKODU İLE ÇALKALANIYOR! Şu anda top 10'daki bir numaralı dedikodu ise Şevket-Hayırlı Sabancı çiftinin kızları Sadıka Sabancı ile şarkıcı Cenk Eren'in ilişkisi!!! Evet, yanlış okumadınız... 2002 yılında...
  6. Kenan söyledi sosyete kudurdu

setenay tetik kudurdum kudurdumus kudurdumcom setenay tetik facebook Neymiş efendim memlekette kriz varmış, hikayeee hepsi hikaye görün bakın izzet çapaya ait mekanda neler olmuş neler, kriz yok keriz var :D:eferin::puf: LONGTABLE'DA KENAN DOĞULU PARTİSİ VARDI. GECCEYE; KENAN'IN ADININ AŞK DEDİKODULARINA KARIŞTIĞI TUBA ÜNSAL'IN KATILMASI DAMGA VURDU. İzzet Çapa'nın işlettiği Longtable,...
  7. iyi bir sosyete mantısı nasıl yapılır

sosyete mantısı sosyete mantısı video kıymalı sosyete mantısı malzemeler : 1 kg.yufka 400 gr kıyma 2 adet et bulyon 1 adet kuru soğan 1 demet maydonoz yoğurt sarımsak karabiber ,pulbiber Yapılışı : kıymaya ince kıyılmış soğanı ,maydonozu ,tuzu,karabiberi koyup 2 su...
  8. Leziz Sosyete Şekeri Tarifi

Resimli Sosyete Şekeri Tarifi Sosyete Şekeri Tarifi Misafir sofralarınızın vazgeçilmezi haline gelebilecek kolay bir tatlı tarifi veriyoruz sizlere melekler, sosyete şekeri :) Malzemeler: 4-5 adet havuç 1 su bardağı pudra şekeri 2 paket kakaolu bisküvi 1 paket hindistan cevizi Yapılışı: Havuçlar rendelenir pudra şekeri ilave edelir. Kırılmış bisküviler eklenerek hamur kıvamında...
  9. Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Tarifi Kupa Mantısı Nasıl Yapılır Mantı sever misiniz? Pek çok kişinin bu soruya evet diyeceğini tahmin ediyoruz. O yüzden size farklı bir mantı tarifi hazırladık. Bu mantı yufkadan yapılıyor. Hadi kolay gelsin! Malzemeler: 2 yufka 3 sosis 1 su bardağı yoğurt 2 domates Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı tereyağı 2 yumurta 1 demet maydanoz Tuz...

Sayfayı Paylaş