gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sosyoloji bölümünü tercih etmek istiyorum iş imkanları nasıl ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam herkese. Ben bu sene ünv sınavlarına gireceğim ve sosyoloji bölümünü tercih etmek istiyorum. Acaba sosyoloji bölümünü okuyanların iş imkanlarını nasıl ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar. Türkiye gibi hızlı bir toplumsal değişme ve gelişme sürecinde bulunan bir ülkede,toplum planlaması ve yapılan hizmetlerin sonuçlarının izlenmesi için sosyologların çalışmalarına gereksinme vardır ve bu giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyoloji bölümü öğrencileri felsefe ve psikoloji alanında da yeterli düzeyde eğitim gördükleri ve öğretmenlik sertifikası aldıkları takdirde orta dereceli okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev alabilirler.

Sosyoloji bölümünü tercih etmek istiyorum iş imkanları nasıl ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl bir iş istiyorsunuz?

Nasıl bir iş istiyorsunuz?

İşinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bu sizin ilk iş deneyiminiz mi olacak? Peki, yeni işinizle ilgili ne gibi planlarınız var? Sağlıklı bir karar verebilmek için önce kendinize ne istediğinizi sormanız gerek. İş hayatınızda mutlu olmak istiyorsanız, öncelikle kendinizle dürüst bir görüşme yapmalısınız. Daha önceki birikimlerinizi ve becerilerinizi iyice sorguladıktan sonra, can...
  2. Tercih etmek/Tercih edilmek

Tercih etmek/Tercih edilmek

Annemin kardeşimi daha çok sevdiğini düşünürdüm. Çocukluk işte ama öyle düşünürdüm... İtiraf edeyim... Küçük küskünlükler sırasında kocamın benden önceki sevgililerini benden daha çok sevdiğini düşündüğüm de oldu. Nedense insan hep en son ve en çok sevilen olmak istiyor. Sahip olduğu sevgiden daha çoğunu istiyor hep. Yersiz bir istek ama.. Oluyor iste... Sevdikleri hep bir tercihte...
  3. uyeligimi iptal etmek istiyorum

uyeligimi iptal etmek istiyorum

nasil olcak bilmiyorum ama siz mi iptal etceksiniz ben mi?iptal ederseniz sevinirim.
  4. En çok tercih edilen üniversite bölümleri 2011

En çok tercih edilen üniversite bölümleri 2011

2011 yılında en çok hangi ünüversiteler tercih edilmiş melekler bununla ilgili bir haber var mı merak ediyorum. Bende seneye kazanacağım ve en çok tercih edilen üniversiteye gireceğim :D:D
  5. Tarih Bölümü Mezunlarının İş İmkanları

Tarih Bölümü Mezunlarının İş İmkanları

tarih bölümü, mezunlara iş imkanları, nelerdir, bölümün amacı, çalışma alanları, ile ilgili bilgiler burada melekler Bu makalemizde üniversitelerin tarih bölümlerinden mezun melekler nerelerde çalışabilir, ne iş yapabilirler sorusunun cevabını bulacaksınız melekler :) Programın Amacı: Tarih insanların eylem ve düşüncelerinin gelişimini olayların ekonomik ve düşünsel nedenlerini ve bu...

Sayfayı Paylaş