gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Soya fasülyesi besin değerleri

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

SOYA FASULYESİ, SOYA ÜRÜNLERİ VE BESİN DEĞERLERİ
    Soya fasulyesi, kolesterol ve doymuş yağlar içermeyen yapısı, yüksek kaliteli protein içeriği ile çok yönlü olarak yararlanılabilen bir gıda maddesi maddesidir.
    100 gr soya fasulyesinin besin değeri ;
    Protein : 39 gr
    Yağ : 20 gr
    Karbonhidrat : 30 gr
    Kalsiyum : 277 mg
    Demir : 15 mg

Elzem amino asitlerin tümünü içeren soya fasulyesi, lysine açısından çok zengin olmakla birlikte yeteri kadar metionin ve sistein içermemektedir. Tahıl proteinleriyle karıştırılarak tüketilmesi ile ideal besin değerinde bir karışım elde edilebilmektedir.

1999 yılında FDA tarafından soya ürünlerinin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri konusunda iddialar kabul edilerek onaylanmıştır ve “sağlıklı ürün“ ibaresinin kullanılmasına izin verilmiştir.

Soya fasülyesi besin değerleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pirinçli soya fasülyesi burger

Pirinçli soya fasülyesi burger

MALZEMELER 3 yemek kaşığı bitkisel yağ 1 küçük soğan (küçük doğranmış) 1 küçük boy tatlı yeşil biber (küçük doğranmış) 1 küçük kereviz (küçük rendelenmiş) 1 bardak iyice pişirilmiş soya fasülyesi 1 bardak Amerikan Pirinci 1/4 bardak un Bir tutam tuz, karabiber ve susam Yeteri kadar su HAZIRLANIŞI Küçük bir tavada yağı hafif ateşte kızdırılır. İçine soğan, yeşil biber ve kereviz eklenerek...
  2. Meyvelerin Besin Değerini korumak için

Meyvelerin Besin Değerini korumak için

Meyveler, günlük enerji ve protein ihtiyacına çok az katkıda bulunurlar. Kilo sorunu yaşayan insanlara sofralarında tatlı yerine tatlı meyve bulundurmaları tavsiye edilir. Meyveler, minareller ve vitaminler yönünden ise oldukça zengin bir yapıya sahiptir. İçerdikleri vitamin çeşidi ve miktarı...
  3. Senin Gidişin Beni Sonum

Senin Gidişin Beni Sonum

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Beni Kaybedince Anlayacaksın Değerimi

Beni Kaybedince Anlayacaksın Değerimi

değerimi anlayacaksın sende değerimi anlayacaksın sende sözleri Beni Kaybedince Anlayacaksın Değerimi Beni kaybedince anlayacaksın sevdiğimi Konuştuklarımız gelecek aklına Aşkımıza, sevdamıza dair. Sıcacık sarılmalar Kalp atışlarımız… Gözlerin buğulanacak, Silmeye birini arayacaksın… Beni kaybedince anlayacaksın yüreğimi O koca boşluğu doldurduğumu düşüneceksin, Yeşerttiğim sevgiyi...

Sayfayı Paylaş