gebe
  1. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113

Soyanın Faydaları Burada Meleklerim

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında smiley tarafından paylaşıldı.

soyanin faydalari, soya sütü

Meleklerim, soya kanser mucizesi başta olmak üzere cilde ışıltı ve pürüzsüzlük vermesine kadar pek çok derde ve rahatsızlığa karşı iyi gelen muhteşem bir besin maddesidir. Özellikle vejetaryenlerin bitkisel eti olarak tanımlayabileceğimiz soyanın faydaları hakkında ki bilgileri sizlerle bu sayfamızdan paylaşıyoruz...

Soyanın Faydaları: Sindirim sisteminin çalıştırarak hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun ve zihnin yorgunluğunu giderir ve enerji verir. Soya fasulyesi kandaki kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarından korunmaya yardımcı olur. Kandaki şeker oranını dengeleyen Soya şeker hastalarına da yararlıdır. Sinirleri ve adaleleri güçlendirir. İyileşme süresini kısaltır. Vücut gelişimini destekler. Östrojen hormonunun aşırı salgılanmasının oluşturacağı etkileri önleyerek rahim, meme ve boyun kanserine yakalanma riskini azaltır. Prostatın büyümesini engeller.

Soya Fasülyesi Besleyiciliği yüksek, kullanım alanı oldukça çeşitli ve geniş bir besin olan soya protein açısından çok zengindir. Bunun yanında bol miktarda kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri ile B vitaminleri içerir. Ayrıca A, D, E ve P vitamini ve diğer minerallerden de barındırır.

Soya Fasulyesi Nasıl Kullanılır? Yemeklerde kullanılmasının yanında soyadan elde edilen un bisküvi, pasta, kurabiye ve bebek mamalarının imalatında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca soya yağı ve sütü de elde edilir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2012
Soyanın Faydaları Burada Meleklerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. samsun melekleri gelin buraya..

samsun melekleri gelin buraya..

arkadaslar ben samsun luyum ama almanyada yasiyorum.. burnumda tütüyor güzel meleketim.. oteller barlar geceler degil.. samsunun herhangi bir kösesinde herhangi siradan bir gunu özlüyorum..carsambanin insanlarini... aranizda varsa samsunlu carsambali bafralii neresiyse yazin buraya hemserilerimizi taniyalim arkadaslarrr
  2. 2012 damatlıklar burada melekler!

2012 damatlıklar burada melekler!

2012 damatlıklar damatlık modelleri 2012 damatlık takımları modası burada arkadaşlar. "Ben Evleniyorum" diyenler için, 2012 düğün modasından, 2012 düğün mekanları ve adresleri hakkında bilgiler aktarmış ve 2012 yılında dünya evine girecek olan gelin adayları içinde, 2012 gelinlik modelleri konumuzda, gelinlik modeli seçiminde alternatifler sunmuş, bununlada yetinmeyip, 2012 gelin...
  3. meleklere havucun faydaları

meleklere havucun faydaları

Uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah-öğle-akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve bağırsak...
  4. Meleklere İnanmanın Faydaları

Meleklere İnanmanın Faydaları

Meleklere İnanmanın Faydaları Melekler imanın davranışlar üzerindeki etkisi Merhaba Sevgili Melek'ler ve "meleklere inanmanın faydaları nelerdir?" diyen siz sevgili misafirler, bu konumuzda sizlerin sorusunu cevaplıyacak ve merakını giderecek bilgiler sunuyoruz sizlere. meleklere inanan bir müslüman için hiçbir zaman yanlızlık denen bir kavran yoktur. Her zaman ve her yerde...
  5. Roma tutkunu melekler buraya

Roma tutkunu melekler buraya

roma kanepe modeli tasarım kanepe modelleri Romaya gitmiştim. En çok ilgimi çeken roma mitolojisi olmuştu. Bu roma temalı kanepe beni tekrar o günlere götürdü. Antre için güzel bir tasarım olmuş bence. Oturma odası ve çocuk odasınada konubilir tabiki.

Sayfayı Paylaş