gebe
  1. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

söz kalbimin

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

sıcak bir yaz gecesi ve yine… çekilir ruhlar dinlenmeye, sessizlik kol gezer adeta sokaklarında İstanbul'un. Oysa İstanbul'un sokakları diyorum sessizlik diyorum olur şey değil.
    Ruhumun maverasıdır bilmediğim, sessizliğin içimdeki lafazanlığı, bedenimin sanki mengenelerden geçişidir aslında...

Hangimiz yeni bir güne neler yaşayacağımızı bilerek başlıyoruz ki? Hangi yaşadıklarımızın sırasını değiştirme yada sıradan çıkarma gücüne sahibiz ki?

Olsalarımız ve olmasalarımız yani keşkelerimizin egemenliğinde daha kaç defa iç çekeceğiz?Hangi tecrübelerimiz bizi bu hengameden azat edecek? Yoksa azat edilmek istemiyor muyuz?

Dengelerimi alt-üst eden, bu sultanlık hangi tepelerimi işgal etmiş? Hangi yamaçlarımda kapılmışım meltemine? Hangi sağır yanlarıma dokunmuş ta duymamışım? Bu körlüğün yolu uçurum, bu görmezliğin sonu çıkmaz biliyorum, Sorgulayamadığım mananın yegane sahibi yani, söz kalbimin…

İşte bunca güçlüsüzlüğümün, acziyetimin; durumunu sormuyorum, kapısına varmıyorum. Nas oluşumun vefasını gösteremiyorum tüm varlıkların Sahibine…

Akli melekelerim el pençe divan durmuş sükut etmekte. Söz kalbimin…
    Kalbim başka bir hengamede, başka bir yürekte.
    Benden bakınca köle, O’ndan bakınca sultan tahtında.

Dilim, “keşke yerinde olsaydım” dediğim şu kayanın, o kuşun, bu vapurun şarkısını söylemekte. Duymuyorum, makamı yok zaten. Çünkü, söz kalbimin…

Gerçekleri görmekten korktuğum kadar, düşlerde yaşamayı sevmemden bu yadırganası ahval. Söz kalbimin…

Kalbim sen hiç uslanmayacak mısın? Beyhude, beyhude, beyhude…
    Çünkü, söz kalbimin…

2. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: söz kalbimin
    **Gerçekleri görmekten korktuğum kadar,**

canım çok guzel teşekkurler paylaşım içinn

3. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: söz kalbimin

rica ederim canım

söz kalbimin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kalbinizin dili olsun bu sözler

kalbinizin dili olsun bu sözler

Ben Beni Seveni Degil ! Beni Sevmeyeni Sevdigim Icin Mutsuzum :(( Hayatta Iki Kor Taniyorum; Birincisi Senden Baskasini Gormeyen Ben,ikincisi Beni Goremeyen Sen.... Sen Hic Denizlerin Dibine Bakinca Yemyesil Ormanlari Gordun Mu?imkansiz Deme!cunku Ben Senin Gozlerine Bakinca Olulerin Bile Sahit Olmadigi O Cenneti Gordum. Bir Gece Ay Bana Sordu 'neden Seni Aglatan Bir Kizla Berabersin?...
  2. romantik sözler kalp açan duygular

romantik sözler kalp açan duygular

romantik resimli sözler resimli duygusal sözler duygu sözleri kalp kalpli * Sana Ne Demeliyim Bilmiyorum.Güneşim Desem Güneş Batıyor.Hayatım Desem Hayat Kısa.Gülüm Desem Oda Soluyor.Sana Canımmmm Demeliyim,Çünkü Bu CaN sENınle YaşIyO... * Sen benim içimde kalan nefes,Anlatamadıgım duygularımsın * kavuşmak ölüm ise hasretin zulüm, elbet kavuşuruz bekle be gülüm, tek sana aittir kanayan şu...
  3. Gönen Kalbimin Işığı Şarkı Sözü

Gönen Kalbimin Işığı Şarkı Sözü

Gönen Kalbimin Işığı Şarkı Sözü istiyorum o şarkıya bayılıyorum nede güzel söylemiş gönen :)
  4. Gönen Kalbimin Işığı Şarkısının Sözleri

Gönen Kalbimin Işığı Şarkısının Sözleri

Gönen Kalbimin Işığı Şarkı Sözleri Gönen Kalbimin Işığı Şarkısı Sözü Genç pop müzik şarkıcısı Gönen'in seslendirdiği Kalbimin Işığı şarkısının sözlerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Daha Yeni Tanıdım Seni Biranda Her Dakikam Oldun Gözlerinden Kaçamıyorum Daha Beş Dakika Geçti Aklım Fikrim Sen Oldun Gönlüme Sağanak Yağabilirmisin Bir Kıvılcım Yandı Kendime Geldiğim O An Sevgilim...
  5. Mahlas Kalbimin Köşesine Şarkı Sözleri

Mahlas Kalbimin Köşesine Şarkı Sözleri

Mahlas Kalbimin Köşesine Şarkı Sözleri istiyorum sizden bana Mahlas Kalbimin Köşesine Şarkı Sözlerini yazarsanız çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş