gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Sperm ne kadar canlı kalabilir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

İlişki sırasında boşalma ile vajinaya yaklaşık olarak 100 ile 300 milyon arasında sperm bırakılır fakat vajinaya boşalan bu spermlerden ancak 25-30 tanesi yumurtanın yakınına ulaşabilir. Bir bölümü ise vajina tarafından dışarı atılır. Yumurtaya yaklaşan spermlerden bir tanesi ise yumurtanın zarını delerek içeri geçer, yumurtayı döller ve gebelik meydana gelir. Sperm cinsel ilişkiden sonra yaklaşık 48-72 saat kadın vücudunda canlı kalabilmektedir. Ancak sabun, su veya başka maddelerle temas ettiğinde, 5-10 dakika içinde canlılığı azalıyor veya tamamen ölüyor

2.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE

Boşalma sonrası spermlerin ömrü ortam koşullarına bağlı olarak değişir. Boşaldıktan sonra spermler eğer bir kadının üreme sisteminde yada laboratuvar koşullarında besleyici bir sıvı içerisinde tutulursa birkaç gün için canlı kalabilirler.

Çoğu kaynakta 2 gün denilse de en az beş gün boyunca spermler hayatta kalma olasılığı olduğundan döllenme mümkün olmaktadır. Yani siz ilişkiye girdiğiniz günkü spermlerden değil de 2-5 gün önceki spermlerden de gebe kalma olasılığınız bulunmaktadır.

Birçok kişi ” Sperm ne kadar canlı kalabilir?” sorusunun cevabını merak eder. Tipik olarak, spermler çok Boşaldıktan Sonra Spermler Ne Kadar Süre Yaşaruzun yaşamaz. Spermler kurumasına bağlı olarak kadın üreme organının dışında sadece birkaç dakika ile en fazla 10-15 dakika arasında yaşayabilirler, daha sonra ölürler.

Ancak, her zaman istisnalar olduğunu unutmamalısınız. Spermlerin yada meninin boşaldığı ortamın nem ve sıcaklığına bağlı olarak boşalmadan sonra birkaç saate kadar canlı kalabilirler.

Siz de buradaki bilgilere dayanarak partneriniz ile yaşadığınız serüvene bağlı olarak gebe kalıp kalmayacağınız konusundaki net bilgiyi buradan tahmin edebilirsiniz.

Sperm ne kadar canlı kalabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim?

Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim?

hangi günlerde hamile kalabilirim hamile kalınmayan günler hangi tarihlerde kalabilirim tarihlerde kalınır kalınmayacak günler Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim? Çiftler genelde hamile kalmamak için büyük çaba sarf ederler ve çeşitli yöntemlere başvururlar. Ancak bir bebek sahibi olmaya karar verdikleri anşaşırtıcı gerçekle karşılaşırlar. Bu şudur; aslında bir aylık adet periyodunda...
  2. hamile kalmaya karar verdikten sonra ne kadar zamanda hamile kalabilirim

hamile kalmaya karar verdikten sonra ne kadar zamanda hamile kalabilirim

nasıl hamile kalabilirim nasil hamile kalabilirim nasıl gebe kalırım Çiftler genelde hamile kalmamak için büyük çaba sarf ederler ve çeşitli yöntemlere başvururlar. Ancak bir bebek sahibi olmaya karar verdikleri an şaşırtıcı gerçekle karşılaşırlar. Bu şudur; aslında bir aylık adet periyodunda hamile kalabileceğiniz zaman 4 gün...
  3. ne zaman gebe kalabilirim

ne zaman gebe kalabilirim

kızlar ne zaman hamile kalabileceğimin hesaplamasın ı nasıl yapıyorum. görüyorum ki sitenizde bir çok kadın hamile ve bende hamilelik istiyorum. Bu hisaplamaları vs nasıl yapıyorum nelere dikkat ediyorum. Bilgi verir misiniz bana lütfen.
  4. Anne  Olmak İstiyorum Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim Diyen Melekler Buraya

Anne Olmak İstiyorum Ne Kadar Zamanda Hamile Kalabilirim Diyen Melekler Buraya

ne kadar zamanda hamile kalınır,ne kadar zamanda hamile kalabilirim, Melekler şuan belkide bir takım planlar içindesiniz ve artık anne olmanın zamanı geldi diye düşünüyor olabilirsiniz.Acaba hamile kalmayı planladıktan ne kadar sonra gebe kalabiliriz bunu pek çoğunuz merak ediyordur.Önemli olan bu gibi durumlarda uygun zamanı kollamaktır şimdi konumuza göz atalım detaylarıyla öğrenelim;...
  5. Spermin rengi ve kokusu nasıldır ?

Spermin rengi ve kokusu nasıldır ?

Meni döl suyu ,sperm erkek üreme hücresidir.Erkeklerde testilerde oluşan bu sıvı ergenlik döneminde başlar.Kuruğu vardır ve hareketlidir.Sperm sayısı ortalama 300 milyondur.Bu 300 milyondan sadece bir tanesi yumurtayı döller.Menin rengi ve kokusu vardır bu konuya değinmeden önce Sperm sayısı kaç olmalıdır , Sperm Yetmezliği ne demektir ,Sperm üretim bozuklukları nedenleri adlı konularımızı...

Sayfayı Paylaş