gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Spiralimin ipi kaçtı nasıl çıkarabilirim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

spirailin ipinin kopması,spiralin ipinin kaçması,spirailin ipinin bulunmaması,spirail nasıl çıkarılır hakkında bilgiler
    s.jpg
    Nadiren spiralin ipleri rahim içerisine kaçtığı için veya daha önceden koptuğu için muayene sırasında görülemeyebilir. Bu durumda spiralin iplerini çekmek mümkün olmadığı için rahim içerisine sokulan ince aletlerle spiralin kendisi tutularak çekilir. Bu durumda işlem biraz daha uzun ve hafif ağrılı olabilir. Çok nadiren bu şekilde de çıkarılamayabilir ve spiralin çıkarılması için histeroskopi denilen rahim içerisine sokulun kameralı alet ile bakarak tutup çekmek gerekebilir. Bunlar nadiren gereken müdahalelerdir, çoğunlukla ipler görülür ve kolayca çıkarılır.

Spiralin karın içerisinde saptanması:
    Yine çok nadiren rastlanılan bir durum spiralin karın içerisine kaydığı durumlardır. Ultrasonografide rahim içerisinde spiral (ria) görülemez ve karın röntgeninde spiralin karın organarı arasında olduğu saptanır. Bu durumda spiral rahim içerisinde değildir bu nedenle çıkarılması ancak ameliyatla mümkündür.

karakuzu bunu beğendi.
Spiralimin ipi kaçtı nasıl çıkarabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İple bıyık nasıl alınır?

İple bıyık nasıl alınır?

İple bıyık alma işlemi etkili bir yöntem olup yapması kolaydır.Bunun için naylon iplik değil pamuklu ip kullanmanızı öneririm.Önce eline yeterli uzunlukta ip alıyorsunuz ipi başınızın arka tarafından iki ucu öne gelecek şekilde tutuyorsunuz 2 kez düğümlüyorsunuz sonra dudak üstüne gelip ipi sağa sola çevirip kurtuluyorsunuz. Bayanlar bu iş için sürekli kuaförlere para harcamanıza gerek...
  2. Fırfırlı ip nasıl örülür

Fırfırlı ip nasıl örülür

Yha birisi bana yardımcı olsun acaba fırfırlı ip nasıl örülür. Görsel yada anlatımlı bişey var mı teşekkür ediyorum.
  3. kiracımı nasıl çıkarabilirim

kiracımı nasıl çıkarabilirim

Kiracımdan son derece rahatsızım ve çıkarmak istiyorum ama ters biri işi yokuşa sürecektir. Nasıl bir yol izlemeliyim ?
  4. Spiral kayması nasıl olur?

Spiral kayması nasıl olur?

spirail kayması nedir,spirail kayması nasıl olur,spirail kayması neden olur,spirail kayması gebelikle sonuçlanırmı,spirail kayması hakkında bilgiler Spiral kaymasının en sık nedeni çok doğum yapan hastalarda rahim ağzının fazla geniş olmasıdır. Diğer bir neden ilk takılma sırasında rahmin içerisine tam yerleşmemiş olmasından kaynaklanabilir. Bu nedenle her spiral takıldıktan bir ay...
  5. Spiralin kaydığını nasıl anlarım yardım lütfen

Spiralin kaydığını nasıl anlarım yardım lütfen

Selamlar kızlar bende doğum kontrol olarak spral kullanıyorum. Eşim bazen bişeyler değdiğini söylüyor bu kayma mı ben tam olarak spiralimin kaydığını nasıl anlarım bana yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Sayfayı Paylaş