gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Spor yapmayı sevmeyenlere

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Spor salonuna yazılıp, birkaç hafta sonra gitmeyenlerdenseniz, biraz taktik geliştirmeniz gerekiyor demektir. Egzersiz için motivasyonu hep aynı seviyede tutmanın bazı püf noktaları var.İşte sıkılmadan egzersiz yapmanın yolları:)

Öncelikle işe mutlaka doktor kontrolünde başlayın. Sağlıklı olduğunuzu ve spor yapmadan önce doktora gitmeye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Her bünye farklıdır. Sizin için en uygun sporu seçmek, başladığınızda başınıza gelecek pek çok sakatlanma ve rahatsızlığı önleyecektir.
    Sadece efor sarf etmek spor yapmak değildir. Egzersizi doğru yapmak son derece önemlidir. Spor salonunda saatler geçirebilirsiniz ama hareketleri doğru yapmıyorsanız, sonuç alamazsınız.
    En seveceğiniz egzersizi seçmek önemlidir. Açık havada olmaktan hoşlanıyorsanız, orada yapacağınız bir spor türünü tercih edin. Takım sporları ve rekabetten hoşlanıyorsanız, birlikte yapılan sporları tercih edin.
    Çocukluğunuzdan beri alıştığınız en iyi yöntem ödüllendirmektir. Bu da bir çeşit eğitimdir. İradenizi ve bedeninizi terbiye ederken, ödüllendirme yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece motivasyonunuz artacaktır. O zaman içinde istediğiniz bir şeyi, örneğin bir elbiseyi alma sözünü verin kendinize ve bir zaman belirleyin. O süre içinde düzenli olarak spor yaparsanız, gidip kendinize o elbiseyi hediye alın.
    Ne zaman egzersiz yaptığınız önemlidir. Çoğu insan bu ayrıntıyı atlar ancak bilmelisiniz ki, herkesin vücudu spora farklı zamanlarda tepki verir. Günün en enerjik olduğunuz zaman dilimini belirleyin. Hormonlarınız o saatte spor yapmaya uygun olacaktır.
    Egzersizin sürekliliği elbette önemli bir konudur ancak uzun saatler ayırıp egzersiz yapma fırsatı bulamıyorsanız, bilin ki beş dakikalık bir çalışma da, yarım saat yapılan bir egzersiz kadar etkilidir. Günlük egzersiz planınızı bir kerede yapmak zorunda değilsiniz. Gün içinde bölerek yapabilirsiniz.
    Egzersiz planınızı yaparken bir anda çok yüklenmeyin. Vücudunuzun hamlığı bir günde gitmeyecektir. Vücudunuzun bu çalışmaya alışması için, yavaş yavaş yükseltin. İlk haftada çok zorlu bir programla başlarsanız, hem hevesiniz kırılır, hem spordan soğursunuz. Seviyeyi zaman içinde yükseltirseniz, başardıklarınızı gördükçe, daha mutlu olacaksınız.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    evde mekik çekiyorum aletim var sağoılsun :D

Spor yapmayı sevmeyenlere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Spor Yapmanın İncelikleri

Spor Yapmanın İncelikleri

spor yapmanın incelikleri Spor yaparak incelmenin sürekli zinde kalmanın sırları... Asla geç değildir! Her yaşta insan egzersiz yapmanın faydalarını görür. Bu nedenle forma girmek için kendinizi asla çok yaşlı (veya çok genç!) olarak değerlendirmeyin. Spora geç başlayanlar, yıllar boyu hareketsiz yaşamanın ardından biraz zorlanabilirler. Ama mantıklı bir düzene girdikten sonra önlerindeki...
  2. Spor yapmadan 2 Haftada kilo vermeye ne  dersiniz melekler :)

Spor yapmadan 2 Haftada kilo vermeye ne dersiniz melekler :)

Ben şuanda bu diyeti yapıorum ve gerçekten işe yarıyorr. 2 gün oldu ve ben şimdiden 1 kilo verdim ve hiç ac kalmadan :) bende sana katılmak istiyorum diyen melekleri bekliyorumm sadece yapmamız gereken 50 puanı geçmmekk inanın bu hiçte zor değill, güzell görünmek için bu kadarını başarabiliriz dimi ;) İşte size güzel haber ideal kilomuza ulaşınca bu puanı 70 yapıp kilomuzu istediğimizz yerde...
  3. kısaca spor yapmanın faydaları

kısaca spor yapmanın faydaları

kısaca spor yapmanın faydaları spor yapmanın faydaları kısaca sporun spor yapmak hepimiz bilirizki çok faydalıdır kısaca spor yapmanın yararları :D:D Egzersiz, 50 yaşından sonra bile yaşama sağlıklı, aktif yıllar ekleyebilir. Yapılan araştırmalar egzersize başlamanın asla geç olmadığını ve dinçlikte küçük bir gelişimin ölüm riskini azalttığını görülmektedir.. Basit ve düzenli...
  4. Spor Yapmaya Başlamadan Önce Ne Yemeli ?

Spor Yapmaya Başlamadan Önce Ne Yemeli ?

egzersiz öncesi beslenme spordan önce ne yemeli Sevgili melekler, yaz geldi ve artık fazla kilolarınızı atmanız gerekiyor. Hemen bir diyete ve egzersiz programına başlamalısınız. Bunun için bilinçli olmalısınız ve bir diyetisyenden de yardım alabilirsiniz. Egzersiz için ağır olmayan hareketlerden başlayın. Tabi bu, yaşınız ve hareketliliğinize göre değişir. Yalnız yapacağınız spordan önce ne...
  5. spor yapmadan kolayca kilo verin !!!

spor yapmadan kolayca kilo verin !!!

merhabalar, spor yapamadığım için kilo veremıyordum fakat cimrice adlı siteden bulduğum extra jel ve haplar yardımı ile kısa sürede kilo verdım denemenizzi tavsiye ederim...

Sayfayı Paylaş