gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Spordan sonra Süt.. (İlginç)

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

spordan sonra yemek spordan sonra süt süt içmek yemek yenirmi ne içilmeli
    Meleklerim yeni bir çalışmanın sonuçlarına göre ağırlık kaldırma egzersizi yaptıktan sonra süt içilmesi, soya veya karbonhidratlı içeceklere göre kas yapımını daha fazla artırırken, daha çok yağ yakılmasını da sağlıyormus. bana cok inandirici geldi :):)
    bakalim siz ne düsüneceksiniz :)

Araştırmacılar ağırlık kaldırma egzersizini tamamladıktan hemen sonra veya bir saat sonra birer bardak yağsız süt, soya proteini içeceği veya karbonhidratlı bir içecek tüketen üç ayrı grupta bu içeceklerin kas yapımı ve yağların yakılması üzerindeki etkilerini araştırmış. 12 hafta süreyle haftada beş gün ağırlık kaldırma egzersizi uygulayarak yapılan çalışmanın başlangıcında her katılımcının vücut bileşimi ölçülerek yağsız kütleleri ve yağ miktarları belirlenip, çalışmanın sonunda bu ölçümler tekrarlanmış. Kanada Ontario’da McMaster Üniversitesi fizyologları tarafından yapılan bu çalışma American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayımlandı.
    Grupların üçünde de kas artışı olmuş, ama bu artış süt içenlerde en yüksek düzeyde saptanmış. Çalışmanın sonunda süt içen grubun, karbonhidrat grubuna göre yüzde 60 ve soya grubuna göre yüzde 40 daha fazla kas yaptığı görülmüş. Ayrıca süt içenler bazı egzersizlerde de diğer iki gruba göre daha yüksek performans göstermiş.
    :):):):)

ama dikkat edin meleklerim, yag yakacam diyede kas torbasina dönüsmeyin :tik:

2. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    aslında kaslı kadınlardan hiç hoşlanmam nedense,tabi kaslı olmak isteyenler içinde gayet güzel bir öneriymiş.Emegine saglık canım

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler canım bilgi için :kiss:

4. sahra85

sahra85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kaslı olmayı ben severim tabii çok olmayacak... bakalım bir deneyelim, ne olacak?? :) teşekkürler verdiğin bilgiler için ;)

5. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    valla kas isteyenler için süper olur (ben kası heç sewmem ) parmaklarına sağlk canımın içi dadlummmmmm............

Spordan sonra Süt.. (İlginç) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütünden sonra en değerli besin balık

Anne sütünden sonra en değerli besin balık

Çocuklar için anne sütünden sonra en değerli besin hangisi diye merak ediyorsanız işte cevabı... Uzmanlar balığın, anne sütünden sonra en değerli besin olduğunu söyledi. Doç. Dr. Fatma Arık Çolakoğlu, balık etinin ucuz protein ve enerji kaynağı olduğunu açıkladı. Balık tüketiminin bitkisel ürünler ve kırmızı et tüketimine oranla geri kaldığını ifade eden Çolakoğlu, ''Oysa ki ülkemizde...
  2. Tatlıdan Sonra Süt ve Ayran Çürüğü Azaltıyor

Tatlıdan Sonra Süt ve Ayran Çürüğü Azaltıyor

Tatlıdan Sonra Süt ve Ayran Çürüğü Azaltıyor Meyve suları, kek, kurabiye, şekerleme, sütlü tatlılar, sert kıvamlı şekerler, karamel, gofret, çikolata, muz gibi yiyecekler dişlerde çürük oluşturma riskini artırıyor. International...
  3. Spordan Sonra Bunları Asla Tüketmeyin!

Spordan Sonra Bunları Asla Tüketmeyin!

spordan sonra ne yemeliyiz, spordan sonra yemek, spor sonrası yemek Sevgili melekler, sağlığınıza dikkat ediyor ve egzersizlerinizi aksatmıyorsunuz ama spordan sonra eliniz olur olmaz herşeye gidiyor değil mi? Nasılsa spor yapıyorum, birşey olmaz diye düşünmeyin sakın. Zira bu çok yanlış bir düşüncedir. Yapılan egzersizlerden sonra kesinlikle tüketilmemesi gereken pek çok yiyecek var....
  4. Doğumdan hemen sonra süt gelmezse ne yapmalı?

Doğumdan hemen sonra süt gelmezse ne yapmalı?

doğumdan sonra sütüm ne zaman gelir,doğum sonrası süt ne zaman gelir,doğum sonrası sütüm gelmedi ne yapmalıyım,doğumdan shemen sonra sütün gelmesi için ne yapmalı Normalde vücut, hamilelik sırasında göğüslere sütün gelmesi hazırlığını yapar. Ama bazen bilinmeyen nedenler ya da annenin aşırı endişeleri, korkularının olması gibi nedenlerle sütün gelmesinde gecikmeler olabilir. Bunun anne...

Sayfayı Paylaş