gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    962
    Ödül Puanları:
    113

Ssk dan yararlanma süreleri

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

ssk dan yararlanma işten ayrıldıktan sonra ssk dan yararlanma süresi hastaneden işten ayrıldıktan sonra süresi 2010 Sigortalılık süreniz sona erdi ise bu konuda yapılan düzenleme şöyle arkadaşlarım. Eskiden 3 ay gidebiliyordunuz hastanelere, Yani 3 ay boyunca hastanelerden yararlanabiliyordunuz ssk nız bitse bile.
    Bu artık değişti arkadaşlarım. Yeni kanuna göre, ssk lı çalıştığınız işten çıktığınızda maksimum 10 gün hastaneden yararlanabiliyorsunuz.

Bu biraz kötü oldu gibi bilginiz olsun istedim

Güncelleme : 18/02/2010

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Şubat 2010
  2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Gerçekten kötü haber. Nolacak şimdi halimiz. Sağlık olmassa nasıl çalışacağız.
    Çalışmayana oda yok demekki.
    Bu şu demek SSK (4/a’lı) statüsünde çalışan bir kişinin işten ayrıldıktan sonra ortaya çıkan bir rahatsızlığı nedeniyle hastahaneye başvurması durumunda, işten ayrılma süresi 10 günü geçmişse GSS’den faydalanamayacak ve ücretli tedavi olacaktır. bu güne kadar bu durumda olup hastahanelerde tedavi görenler varsa, tedavileri yarım kalacak veya kalan tedavilerini ücretli olarak yaptırabileceklerdir.

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekürler Sadminim.

Son düzenleme: 18 Şubat 2010
  3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    eyvah ozaman insanlar ne yapacak çok yazık ve kötü ya.

4. delikan_07_07

delikan_07_07 Forum Okuru

ne yapmalıyım

benim yeni çocuğum oldu ameliyat olacak ama işten ayrıldım sskdan ben 10 gün faydalanıyorum ama çocuğum 18 yaşına kadar devlet bakıyomuş bundan çocuğun faydalnması için ssk ya gidip başvurmam lazımmış bunun için hangi evraklar gerekiyor.teşekkürler..NOT:yeni işmde patronm 1 ay sonra ssk yı başlatacak ama benim o kadar zamanım olmadığı için soruyorum....

Yeni doğan çocuklara devlet sigortanız olmazsa bile 60 gün bakıyor bilginiz olsun.

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ssk dan aile yararlanması
    ssk lı bayan çalışanım,eşimde yararlanabilirmi

SİTE NOTU
    Sgk müdürlüğüne giderek eş durmundan yararlanmasını sorabilir gerekli evrakları doldurup KESİNLİKLE YARARLANABİLİR.

Saygılar.

Ssk dan yararlanma süreleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yardımcı Kaynaklardan Yararlanma

Yardımcı Kaynaklardan Yararlanma

Aslında eğitim bir taraftan insanların konuştukları dili çözümleyerek fikir ve duyguları anlama, bir taraftan çeşitli tabiat olaylarının arkasındaki yasal bağlantıları keşfetme ve bunlardan insanlığın geleceği noktasında yararlanma, insanların kullandıkları teknolojik araç-gereçleri bilme ve etkin olarak kullanma, sosyal hayatta genel geçerli olan birçok kuralları bilme ve uyma, formül, şekil,...
  2. Öğretimlerde Benzetimlerden Yararlanma

Öğretimlerde Benzetimlerden Yararlanma

öğretimde benzetimlerden yararlanma sökmeli şal örnekleri Benzetim, gerçek hayattan alınmış bir durumun öğrenilmesi gereken önemli noktalarını taşıyan sembolik bir modeldir. Canlandırmadan farkı, öğrencilerin bağlı kalmak zorunda oldukları, onunla etkileşim içinde oldukları bir simulasyon modeli vardır. Bu modeller neler olabilir aşağıda açıklanacaktır. Örneğin iç organları sökülüp...
  3. Genel Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları

Genel Sağlık Sigortasından Yararlanma Şartları

genel sağlık sigortası genel sağlık sigortası şartları genel sağlık sigortasından kimler yararlanabilir Son günlerde sürekli gündemde olan ve daha önce Ocak ayına kadar alınacağı söylenen başvuruların Şubat ayında da devam edeceği açıklanan Genel sağlık Sigortası hakkında sorular sorulmaya devam ediyor melekler :) Biz de sizleri bilgilendirmek adına Genel Sağlık Sigortası şartlarını...
  4. SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

ssk'dan dul maaşı alıyorum,emekli sandığından çocuklarıma maaş alabilir miyim,ssk'dan maaş alanlar emekli sandığından yetim maaşı alabilir mi,ssk'dan maaş alanlar babasından yetim aylığı alabilir mi,ssk'dan dul maaşı alıyorum babamdan yetim maaşı alabilir miyim SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların...
  5. Ssk dan isteğe bağlı sigortaya geçişte emeklilik

Ssk dan isteğe bağlı sigortaya geçişte emeklilik

sskdan isteğe bağlı geçişte ne zaman emekli olunur,sskdan isteğe bağlı geçişte süreç,bağkurla ssk dan emeklilikte ücret farkı,bağkurla sskdan emeklilik için yaşı ne olmalı, 3600 günde emeklilikteki ücret ne kadardır,ssk ve bağkurdan emeklilik bilgiler İsteğe bağlı da 3,5 yıldan çok kalırsanız Bağ-Kur’dan emekli olmak zorunda kalırsınız SSK’nın isteğe bağlı sigortası 1 Ekim 2008 gününden...

Sayfayı Paylaş