gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ssk sgk diş telini karşılıyormu ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba. Ben 17 yaşındayım.dişlerime tel taktırmak istiyorum. Üstten 4 alttan ise 7 dişim yamuk… Hiç çürük dişim yok ne kadara tel takılır acaba ? SSK diş teli fiyatlarını karşılıyor mu bir miktarda olsa eğer karşılıyorsa hangi hastanede karşılıyor bana yardımcı olur musunuz??

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Diş teli ihtiyacı ortodontinin konusuna girer.Yeni çıkan sosyal güvelik yasasına göre de ortodontik tedavileri devlet SGK kapmasında karşılamaktadır. Devlet’in bu masrafları karşılayabilmesi için 18 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük kişlerin ortodonti tedavisini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor.Siz de 17 yaşında olduğunuza göre diş tellerinizi evet ssk karşılar,geçmiş olsun. :)

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

iyigünler ben 21 yaşındayım tel takınacağım da ssk karşelıyor mu öğrenciyim babamın üzerinden bakıyorum

4. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

Bn 14 yaşındayım ve tel takdırmak isityorum acaba ssk ne kadarını karşılar ? Teşekkürler

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bn 16 yasındayım ve tel taktırmak istiyorum babam sigortalı bir işte calışıyor bu tedaviden bnde yararlanabilir miyim yardımcı olur musunuz

6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Devlet’in bu masrafları karşılayabilmesi için 18 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 18 yaşından büyük kişlerin ortodonti tedavisini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor.

ARZUZU bunu beğendi.
  7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mbr ben 15 yaşındayım dişlerime tel taktırmak istiyorum. Bu diş telı fıyatlarının ne kadarını ssk karşılıyor. Ve sadece devlet hastanelerındemı ssk karşılıyor özel kurumlarda geçerli değil mi?

8. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Diş teli taktırmak isteyenler fiyatından ne kadar şikayetçi olsa da diş tellerinin fiyatları arttıkça artmakta..
    Diş teli fiyatları Diş teli ücretleri 2.000 – 3500 TL arasında değişmektedir. SKG ve BAĞ-KUR, diş teli taktırmayı lüks saymasından dolayı sadece 18 yaş altı için ödeme yapıyor.
    SGK içerisinde birçok gelişme olmaktatır. En son Diş tedavilerini devletin karşılayacağı haberlerini duymuştur...

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

17 yaşındayım ve tel taktırmak istyrum. devletin karşılayacağnı biliyorum. ve sevk alırken mesela mehmet bey için sevk almak istyorum deyip sevki alabilir miyim teşekkür edermm...

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba ben 14 yaşındayım tel taktırmak istiyorum ama maddi durumumuz iyi degil ssk karşılıyom mu

11. diş teli

ben 18 yasına kızım , 27 nısanda gırdım ve ogrencıyımm tel taktırarmam mı ?

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

karsılamıyor

daha bugun gittim eskişehir diş hastanesine ve bana oyle bir işlem olmadıgını soyledi tıp fakultesinden yaptırabileceğimi ssoylediler hem diyorsunuz 18 yasının altını karsılıyor bunu neye gore soyluyorsunuz karsılayan ve bu hızmetı veren hastaneler nere?

13. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Diş sağlığında SGK devrimi 18 Haziran 2012

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı... Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde artık muayene ve tedavi olabilecek.

Devlet hastanelerinde diş tedavisi için aylarca sıra bekleyen vatandaşın çilesi son buluyor. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın 2012 eylem planına göre, özel ağız ve diş sağlığı merkezleriyle sözleşme imzalayarak bu kurumlardan hizmet satın alımına gidilecek. Sözleşme çerçevesinde genel sağlık sigortası kapsamındaki sigortalılar, ağız ve diş tedavisinde özel diş hekimlerinden yararlanabilecek. SGK, Türk Diş Hekimleri Birliği ve oda başkanlarıyla bir araya gelerek Genel Sağlık Sigortası olan vatandaşların bilgilerini bulunduran MEDULA sisteminin özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde de uygulanması yönünde anlaşmaya vardı.
    Reklam

Dolguda katılım payı düşük

Böylece MEDULA programına ağız yapısı, tedavi türlerinin belirlenmesi ve hasta takibi gibi modüller yüklenecek. Öte yandan özel diş hekimine ödenecek tavan ücret de sözleşme kapsamında belirlenerek hizmet satın alımı başlatılacak. Yeni sistemle vatandaşlardan ‘diş taşı temizleme’, ‘dolgu’, ‘parlatma’ gibi tedavilerde belli miktarda katılım payı alınması beklenirken köprü, protez gibi tedavilerde katılım payının biraz daha yüksek oranda olması planlanıyor.

DEVLETTEKİ YIĞILMALAR ÖZELE KAYACAK

Türkiye genelinde 20 bin civarında diş hekimi bulunuyor. Bu hekimlerin 5 bin 500’ü devlet hastanelerinde görev alırken, 14 bin 500 diş hekimi özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışıyor. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın bu günlerde hayata geçirmeye hazırlandığı bu sistemle birlikte devlet hastanelerindeki yığılmalar da son bulmuş olacak.

haber mynet

Öncesinde SGK, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ortodontik tedavi sağlanamadığı için, özel sağlık kuruluşlarında yapılan tedavilerin bir bölümünü karşılıyordu. Bunun için hastaların bir devlet üniversitesinin ortodonti bölümünde muayene olarak rapor almaları gerekiyor. Bu rapor ile birlikte özel sağlık kuruluşunda tedavi olan hastalar da raporda belirtilen sınıflamaya göre tahakkuk eden miktarı 3 taksit halinde SGK'dan iade alabiliyorlar. Ortodontide sevk 18 yaş altı hastalarda geçerlidir.

14. sudEn yilmaz

sudEn yilmaz Forum Okuru

Merhaba ben 12 yaşındayım dişlerimde aralık var ve 1 dışimin arkasından dış cikio alt dişlerin sanki kırılmış gibi duruyor acaba dış teli takarlarmi taksinlar istiyorm çünkü Düşlerimin güzel olmasını istiyom takartarsa kaç a maal olur yani ne kadar takarak lütfen acill cvp verirseniz sevinirim

ssk sgk diş telini karşılıyormu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diş Tellerinden Korkmayın!

Diş Tellerinden Korkmayın!

Diş sağlığında son yıllarda öne çıkan önemli tedavi yöntemlerinden biri de ortodontik tedavi yani diş telleri… Sağlıklı, güzel bir ağız ve gülümsemeye sahip olmanın yollarından biri de diş telleri kullanmak. Bu trendin öncüsü pek çok ünlü isim de diş sağlığına verdikleri önemi, diş telleriyle objektiflere gülümseyerek yansıtıyorlar. Toplumun yükselen kültür seviyesinin göstergesi olarak...
  2. Görünmez Diş Telleri

Görünmez Diş Telleri

görünmez diş telleri, nedir, nasıl kullanılır, avantajları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Diş teli kullanmak zorunda olup ta görüntünün kötü olması sebebiyle taktırmaya yanaşmayanlara bir çare var.Görünmez diş telleri... Sayesinde diş yapınızdaki çapraşık dişlerin tedavisi artık çok kolay. Özellikle çocukluk döneminde başlayan ve geç kalınmış...
  3. Ssk Sgk Bilgi Güncellemesi hakkında.

Ssk Sgk Bilgi Güncellemesi hakkında.

Merhaba meleklerim, ssk bilgi güncellemesi nedir, nasıl yapılır, neler gerekmektedir gibi sorularınızı cevaplamaya çalışalım. Ssk nız sona erdi ise yani çalıştığınız işyerinden sigortalılığınız bitti ise, yada bebeğiniz oldu ise yada eşiniz sizin üzerinize ssk lı görünmek istiyorsa, yapacağınız işlem şudur, kimliğinizle birlikte ssk SGK binasına gidip ( bağlı bulunduğunuz il ) gerekli...
  4. diş teli

diş teli

24.12.1995 dogumluyum ssk diş teli ücretini karsılar mı?
  5. Diş Teli Fiyatları 2014 SSK-SGK Ücretleri

Diş Teli Fiyatları 2014 SSK-SGK Ücretleri

2014 diş teli fiyatları,diş telini shk karşılıyormu,diş teli fiyatları,diş teli ne kadara takılır,sgk ve diş teli hakkında bilgiler Diş sağlığı bireyler için çok önemli olup, bir çok kişide estetik kaygı olarak görülmektedir. Muhakkak herkes inci gibi dişlere sahip olmak ister. Kişiler diş hekimlerinin öneri ve tedavileri ile ortodonti – diş teli tedavisine başlamaktadır. İllere ve...

Sayfayı Paylaş