Stor perdelerin temizliği nasıl yapılır

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Stor perde nasıl temizlenir

"Ömür biter ev işi bitmez" bu benim anneciğimin sözleri. Çokta haklı kendisi. Evet her gün ev işi yapılıyor ve bitmiyor, bu toz nerden geliyor bilinmez. Lakin bitmeyen işleri yapmayın olmaz ama püf noktalarını bilmek olur diyor ve sizlere stor perde temizliği hakkında bilinmesi gereken bilgileri aktarıyoruz Melek'ler.

stor-perde6-6687.jpg

Stor perdeleriniz beyaz, taba, krem renkliyse tozlanmaları ve kirlenmesi dahabelirgin olurlar. Şimdi sizlere stor perdelerinizi temizlemeniz için neler yapmanız gerektiği konusunda bilgiler sunacağız. ihtiyacınız olan tek şey normal bir çamaşır deterjanı, bir lavabo ya da küvetle bir diş fırçası...
Stor Perdelerinizi yeni gibi yapmak için adım adım yapılması gerekenler şunlardır;

Önce Perdelerinizi yuvarlak mekanizma çubuğundan çıkarın.
Küvet veya lavaboyu ılık su ile doldurun.
Suya bir fincan çamaşır deterjanı ilave edin. Perdelerin daha açık olmasını istiyorsanız (beyaz güneşliklerde olduğu gibi) renk vermeyen bir beyazlatıcı kullanabilirsiniz.
Güneşlikleri küvet veya lavaboda iki üç saat ıslatın. Eğer perdeleri lavaboda ıslatıyorsanız lavaboya rahat sığmaları için ya onları katlayabilirsiniz ya da her defada parçasını koyabilirsiniz.
Perde üzerinde özellikle kir bulunan yerleri diş fırçasıyla hafifçe sürterek kirleri izole edin Fırçayı deterjanlı suya batırın ve gerek suyun içinde iken gerekse ıslak halde sudan çıkararak ovalayın.
Perdeleri sudan çıkarın ve kontrol edin. Tem temiz olmadıklarını hissederseniz lavoba veya küveti boşaltıp daha sıcak su deterjanla tekrar doldurun. Perdeleri birkaç saat daha suda bırakın.
Perdeleri kurumaları için küvetin veya lavabonun ya da duşun üzerine asın.
Tekrar stor perdeleri mekanizmasına takın ve camınızın önüne asın.

Geri