gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Stres kadınlarda kısırlık yapıyor

Konu, 'Kısırlık' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

Melekler ha oldu, ha olacak, yinemi yok, oooofff neden , niye ben..vs yada buna benzer gibi seylerden kurtulun artik. Kendinizi bos yere strese sokmayin. Neyazikki streste kisirliga yol acabiliyor....
    ...Stres kadınlarda kısırlık yapıyor

Danimarkalı bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, stresin kadınlarda kısırlığa yol açabildiğini ortaya çıkardı. ABD'de yayımlanan Journal Fertility ve Sterility (Doğurganlık ve Kısırlık Dergisi) adlı bilimsel derginin haberine göre, bilim adamları, şiddetli üzüntünün, kadınların gebeliğini engelleyebildiğini belirttiler.
    Niels Henrik Hjollund ve arkadaşlarının araştırmalarda, yaşları 20-35 arasında çocuksuz, ancak çocuk yapmaya hazırlanan 292 çiftle görüşmeler yapıldı. Görüşülen her çiftin, kendilerine sorulan mahrem sorulara kadar, her soruya ayrıntılı cevap verdiği belirtildi. Araştırmacılar, testlere tabi tuttukları kadınların içinde bulundukları durumları da incelemeye aldılar. Araştırma sonunda, gebe kalamayan kadınların belli bir stres içinde oldukları saptandı.Ancak bu konuda kesin bir kanıya varmak için, daha derin araştırmalar yapılması gerektiği kaydedildi. Bilim adamları, hayvanlarda da stresin hormonları etkilediğinin daha önce görüldüğünü ifade ediyorlar.

2. melodi

melodi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru bi şeyi ne kadar çok zorlarsanız olmuyor ben 10 yıl uğraştım çocuk sahibi olmak için oldum sonunda ikinciyide tedaviyle yaptık aşılamayla şimdi bir yaşında ve süpriz bi şekilde şimdi yine hamileyim tedavi olmadan stres bitti nasılsa oldu diye kafam rahatladı şimdi kendiliğimden kaldım tedavisiz 5 aylık 3.oğlum yolda

Stres kadınlarda kısırlık yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Stres fıtık yapıyor

Stres fıtık yapıyor

Stresin başta boyun olmak üzere çeşitli bölgelerde fıtığa neden olduğu vurgulandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Güler, stresin birçok hastalığın tetikleyicisi olduğunu söyledi. Stres sonucu sırt ve bel kaslarında oluşan kasılma sonucu omurların arasında bulunan diskin gerildiğini ifade eden...
  2. Kısırlıkta stres..

Kısırlıkta stres..

Kısırlık hiç kimsenin kendisi için düşünmediği ancak her on çiftten birinin yaşadığı bir problemdir. Stres kısırlığın hem sebebi hem de sonucu olabilir. Biz hekimler hastalarımızı tedavi ederken mutlaka stres faktörünü hesaba katmak zorundayız, stresi en aza indirmek hem tedaviyi kolaylaştırır, hem de başarının yüksek olmasını sağlar. Kısır çiftlerde stres birden fazla sebeplidir. Öncelikle...
  3. Stres Fıtık Yapıyor

Stres Fıtık Yapıyor

Stresin başta boyun olmak üzere çeşitli bölgelerde fıtığa neden olduğu vurgulandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Güler, stresin birçok hastalığın tetikleyicisi olduğunu söyledi. Stres sonucu sırt ve bel kaslarında oluşan kasılma sonucu omurların arasında bulunan diskin gerildiğini ifade eden...
  4. stres kısırlık yaparmı ?

stres kısırlık yaparmı ?

Stres kısırlık yaparmı merak ediyorum.10 senedir çocuğumuz olmuyor ve bu arada başımıza gelmeyen kalmadı :(
  5. Stres kısırlık yaparmı?

Stres kısırlık yaparmı?

stres hamile kalmaya engelmidir,stres gebe kalmayı zorlaştırımı,stres hamile kalmama engelmi,stres kısırlık nedenimi,stres ve kısırlık hakkında bilgiler Kısırlık, hem sizde hem de eşinizde olabileceği gibi tek bir nedene bağlı da olabilir veya meydana gelen ya da devam bir gebeliğin önlenebilir faktörlerin bir kombinasyonu olabilir. Neyse ki, kısırlığın aşılması için çok güvenli ve etkili...

Sayfayı Paylaş