gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Stres

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bakınız; Zulmet, Sıkıntı

Stres konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Stres...

Stres...

Stres; gündelik yaşamda karşılaşılan olaylar sonucu hissedilen sıkıntı ya da zorlanma durumudur. Çok eskiden beri fizik biliminde; “maddenin kendi üzerine uygulanan güce gösterdiği tepki” anlamında kullanılan STRES terimi; son 20 yılda tıp, fizyoloji, sosyoloji, psikoloji, psikiyatri alanlarında ve gündelik yaşamda herkesin kullandığı popüler kavramlarından biri haline gelmiş, kitle iletişim...
  2. Stres(...

Stres(...

DEPRESYON VE PSİKO-SOSYAL ANALİZİ Çağın hastalığı olarak bilinen depresyon aslında varlığı bilinmeyen bir rahatsızlık mıydı ? yoksa son zamanlarda artışa bağlı olarak mı bu kadar gündeme oturdu? Aslında depresyon olarak bilinen durum toplumumuzda hep vardı. Ama biz bunu depresyon değil, keyifsizlik, can sıkıntısı, halsizlik gibi anlamlarla tanımladık. Yıllar boyu genel olarak benzer...
  3. Stres reaksiyonları stres yönetimi

Stres reaksiyonları stres yönetimi

Stres Selye'nin (1974) ifadesiyle vücudumuzun herhangi bir "taleb"e karşı verdiği genel bir cevaptır. Bu yaklaşım içinde, oluşabilecek "talepler' strese neden olan olaylar olarak düşünülecek olursa, iki türde olaydan bahsedilebilir. Birinci tipteki olaylar yüksek beyin fonksiyonlarını pas geçip direkt olarak stres reaksiyonunun oluşmasına neden olabilirler. Amfetamin, kafein ve...
  4. Stres oyunu

Stres oyunu

Arkadaşlar stresten kurtulmak için size onunla oyun oynamanızı öneriyorum:) Nasılmı ?? Bu bilgisayar başına yada arkadaşlarınızla oynanacak bir oyun değil:laugh: Ben Çalışıyorum. Akşam eve geldiğimde kafamda hep iş oluyordu. :n028: Bir yolunu buldum ve örgü örmeğe başladım. 2 senedir kışın özellikle hoş yünler alır değişik şeyler örerrim.. Şiddetle tavsiye ediyorum. Değişik yol bilenler...
  5. Stres

Stres

Yüzümde kolumda bacaklarımda yaralar oluştu kaşıntısız doktora gittim bütün tahlillerim temiz psikolojik stres yarası dediler ne yapabilirim?

Sayfayı Paylaş