gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Stresle uyuyarak baş ediyorlar

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Stres bayanlarda uyku sorunları yaratırken, erkeklerde durum tam tersi.. Stres ve psikolojik sorunlar kadınların önemli bölümünde uykusuzluğa neden olurken erkeklerde bunun tam tersi durum söz konusu...Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesinde oluşturulan Uyku Laboratuvarı Direktörü Kezban Aslan, fizyolojik bir durum olan ve yaşamın üçte birinden fazlasını kapsayan uykunun fazlasının da azının da stresin ve psikolojik sorunların habercisi olduğunu söyledi. Her insanın yaşamının bir bölümünde uyku sorunlarıyla karşılaştığını ifade eden Aslan, 'Bugün 80'den fazla uyku hastalığı var, ancak uykusuzluk ve aşırı uyku hali en sık görülenler arasında yer alıyor' dedi.

GÜNDÜZ UYKU HALİ
    Kadınların stres ya da psikolojik sorunları olduğunda daha çok uykusuzluk çektiklerini, ancak erkeklerin önemli bir bölümünün uykuyu 'sorunlardan kaçış' olarak gördüklerini vurgulayan Aslan, 'Normalin üzerinde uyuyan bir erkeğin psikolojik durumu irdelenmelidir. Erkeklerde aşırı uyku hali (narkolepsi) diye tanımlanan ve gündüz aşırı uyku eğilimiyle kendini gösteren hastalıktan kaynaklanmıyorsa, sorun psikolojik kaynaklı olabilir' diye konuştu.

Stresle uyuyarak baş ediyorlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıkıcı Stresle Başa Çıkmak

Yıkıcı Stresle Başa Çıkmak

YIKICI OLAYLAR VE FELAKETLERDEN SONRA AYAKTA KALABİLMEK İÇİN İPUÇLARI Bu yazıyı okuduğunuza göre, yaşamınızda doğal bir felaket ya da yıkıcı herhangi bir başka olayla karşılaşmış olabilirsiniz; belki de başınızdan bir sel felaketi, bir deprem, bir yangın geçti; ya da ciddi bir trafik kazası yaşadınız. Bu tür yıkıcı, travmatik olaylar insanların başına aniden gelir ve çok sarsıcıdır. Bazı...
  2. Stres ve Stresle Başa Çıkabilme

Stres ve Stresle Başa Çıkabilme

stresli durumlarla başa çıkabilme içten gelen titreme içten titreme vücudun titremesi gelen sıkıntı STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKABİLME Stres, hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Herkes hayatını daha kaliteli, anlamlı, hoş yaşanan bir hale getirebilmek için stres kaynaklarının farkına varıp etkili bir biçimde baş edebilmeyi öğrenmelidir. Stresin olumsuz etkilerini mümkün olduğu kadar...
  3. Stres Hastalıkların Baş Nedeni

Stres Hastalıkların Baş Nedeni

Avrupa Parlamentosuna sunulan bir araştırmada, modern hayatın kalp ve damar hastalıkları riskini artırdığı uyarısı yapıldı. Rapora göre dünya genelinde her yıl 17 milyondan fazla kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Türkiye de bu sorununun en hızlı arttığı ülkeler arasında. Günlük yaşamın stresi kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Modern hayatın...
  4. Stresle başa çıkmanın yolları

Stresle başa çıkmanın yolları

Günümüzde gerek iş şartları gerek maddi sorunlar v.s gibi etkenlerden dolayı oluşan stres ne yazıkki birçok insanın başına gelen psikolojik bir olay.Sizlere stresle nasıl başa çıkılır stresle başa çıkmanın yollarıyla ilgili çok önemli ve işinize yaracak noktaları paylaşmak istiyorum stressiz günler dileğiyle buyrun arkadaşlar işte çok önemli noktalar Uzmanlar, sağlıklı bir yaşamın önündeki en...
  5. Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri nelerdir? son zamanlarda çok strese giriyorum ve buna artık bir son vermek istiyorum lütfen yardım!

Sayfayı Paylaş