gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

stroop etkisi renk testi nedir ne demektir işlevi nedir ile ilgili bilgiler burada melekler Psikoloji biliminde bir çok psikolojik test uygulanır melekler.Bunlardan biri olan stroop etkisi, John Ridley Stroop'un 1935 yılında geliştirdiği bir bilişsel kontrol testidir. Bu testte anlatılan renklerin adlarının aynı renkte kalemlerle yazıldığında okunmasının kolay,farklı renkte yazıldığında okunmasının zor olduğudur.Buna psikolojide stroop etkisi denir.

Bu test görsel (renk) algıyla ,sembolik (kelime) algı arasında bir çatışma olduğunda görsel algının (renk) ağır bastığını bize göstermektedir.

Stroop etkisinde ki buna kabaca dikkat sapması da diyebiliriz cinsiyet belirleyici değildir melekler.Daha ziyade yaş grupları ve bu grupların aldıkları eğitim düzeyleri etkilidir.Bu testin uygulandığı yaş gruplarının aralığı 24-65 yaş aralığıdır.Bu aralıkta da daha önce de ifade ettiğimiz gibi alınan eğitim önemlidir.

Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

stroop yada sitrup etkisi TAM OLARAK NEDİİR KİM TARAFINDAN NE ZAMAN KEŞFEDİLMİŞTİR. KONU HAKKINDA BİLGİ RİCA EDİYORUM.
  2. TMSF Nedir Biliyor musunuz ?

TMSF Nedir Biliyor musunuz ?

Tmsf'nin anlamı Tmsf'nin açıklaması Basında zaman zaman TMSFnin el koyduğu filanca kurum diye konuşmalar duyuyoruz melekler :) Peki TMSF nedir biliyor musunuz ? Fon, 5411 sayılı kanun ve ilgili diğer mevzuat ile verilen yetkiler çerçevesinde kurulmuştur. Mevduatın ve katılım fonlarının sigorta edilmesi, Fon bankalarının yönetilmesi, mali bünyelerinin güçlendirilmesi, yeniden...
  3. Açındırma Nedir biliyor musunuz

Açındırma Nedir biliyor musunuz

Selam millet bişeyi merak ettim ve daha önceden de olduğu gibi merak ettiğim şeyi size sorup merakımı gidermek istedim :) Acaba Açındırma Nedir aranızda v bilen varsa bana yazsın yaa
  4. Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Adalesiz Nedir bilen var mı? Adalesiz Nedir biliyorsanız bana da yazın lütfen
  5. İmsak Nedir biliyor musunuz

İmsak Nedir biliyor musunuz

Kızlar imsak sabah ezanın okunması mıdır yoksa güneşin doğması mıdır İmsak Nedir biliyorsanız lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş