gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Su biti

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

su biti
    BEN BİYOLOJİ MEZUNUYUM VALLA BEN BİLE BİLMİYORDUM DİYORUM Kİ HOCA BU KONUYU İŞLERKEN BEN NEREDE NE YAPIYODUM ACABA.. SU BİTİ İSME BAK.. İnsandan daha fazla geni var
    Su bitinin, insandan daha fazla gene sahip olduğu belirlendi

Indiana Üniversitesi'nden Don Gilbert ve ekibinin yaptığı araştırma, bite benzerliği nedeniyle su biti de denilen "daphnia pulex"in yaklaşık 31 bin gene sahip olduğunu gösterdi.
    İnsanın yaklaşık 23 bin gene sahip olduğunu belirten bilim adamları, "Science" dergisinde yayımlanan araştırmada, bu kabuklu, küçük hayvanın genlerinin üçte birinden fazlasına hiçbir canlıda daha önce rastlanmadığını, bu genlerin bilim için yepyeni olduğunu bildirdiler.
    İlk kez bir kabuklunun gen haritasının çıkarılması açısından önem taşıyan araştırmaya imza atanlardan John Colbourne, su bitinin bu kadar fazla gene sahip olmasının, genlerinin diğer hayvan türlerinden daha fazla kopya üretmesiyle açıklanabileceğini ifade etti.
    Colbourne, gen kopyası üretiminin hızının diğer omurgasızlardan 3 kat, insanınkinden de yüzde 30 fazla olduğunu tahmin ettiklerini belirtti.
    Dişisi 3 milimetre, erkeği daha da küçük olan su bitinin sudaki kirliliğe ya da başka maddelere aşırı duyarlı olduğunu kaydeden bilim adamlarına göre, bu hayvanın "şifresinin çözülmesi" suların daha iyi "yönetilmesi", çevredeki kimyasal kirleticilere karşı insan sağlığının daha iyi korunması için yeni yöntemler uygulanmasının önünü açabilir.

Su biti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitti

Bitti

ne yaptım biliyormusun? daha çok şarkı söyledim. sigaraya yeniden başladım, alışveriş yaptım gereksiz. ne yaptım biliyormusun? bol bol seyahat ettim, hatta yalnızlık çektim, pişman oldum kimseye söylemedim. yani sustum genelde, bazende gülümsedim nazikçe dinlemediğim belli olmasın diye. BİTTİ!buraya kadarmış dedim, unuttum bile dedim, avuttum kendimi sözde. ama yinede akıyor...
  2. bittim

bittim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bitti....

Bitti....

ayrılık resimleri ayrılık resmi ayrilik ğğğğğğğ sevgiler mi sahte yoksa biz mi sahteyiz...herşeyin yalan oldugu bu dünya ne kadar bu kadar acımsız birini verdin ki bana :(( özür dilerim seni sevdiğim için .... Hangi Ayrılık? Hangi sevgili var ki, senin kadar duyarsız ve kalpsiz? Ve hangi sevgili var ki, benim kadar çarEsiz? Hangi ayrılık var ki, böyle kanasın ve böyle...
  4. bit

bit

bit nedir ve nereden gelir veya geçer

Sayfayı Paylaş