gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

su böreği değişik versiyon.. resimli

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

değişik börek tarifleri su böregi tarifi resimli börekler resimli değişik yufka börekleri börekler
    [FONT=Times New Roman, Georgia, Times][FONT=Times New Roman,Times]YALANCI SU BÖREĞİ[/FONT] Malzemeler:
    3 adet yufka,
    3 adet yumurta,
    200 gr margarin,
    1 demet maydanoz,
    250 gr beyaz peynir,
    [/FONT][FONT=Times New Roman, Georgia, Times][/FONT][FONT=Arial, Trebuchet MS, Helvetica]
    [/FONT][​IMG]
    [FONT=Times New Roman, Georgia, Times]
    Yapılışı:
    Yağı eritin. Yumurtalarla iyice çırpın. Yufkayı serin, üzerine iyice harç sürün. 4 eşit parçaya bölün. Maydanozu ince kıyıp, peyniri ezerek karıştırın. Bu iç malzemesinden 1 yemek kaşığı kadar uç kısma koyup rulo yapın. Tepsiye dizin. Bütün yufkaları bitirdikten sonra yufkaların üzerini örtünceye kadar soğuk su koyun. 20 dakika bekletin. Kuru bezin üzerine çıkarın. Yumurta sarısı sürüp fırında kızartın
    [/FONT]

(alıntı)

su böreği değişik versiyon.. resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. su böreği tadında sodalı börek

su böreği tadında sodalı börek

sodalı su böreği sodalı börek tepsi böreği buzdolabında bekletilen börek çeşitleri Sodalı Börek; 5 yufka 1 çay b. sıvıyağ iç harcı için: 1 kase karışık peynir yarım demet maydanoz 1 yumurta akı Üzeri için: 3 yumurta 2 şişe soda Hazırlanışı: Yağlanmış fırın tepsisine birinci yufka serilir.Araları yağlanarak yufkanın yarısı tepsiye döşenir. Arasına rendelenmiş peynir, maydanoz ve yumurta akı...
  2. Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

pırasa böreği resimli pırasalı börek pırasa böreği pirasali börek prasalı Birazdan bu böreği yapıcam arkadaşlar tarif hep elimin altında olsun diye sizlerle paylaşayım dedim. Siz de deneyin çok kolay.:) Malzemeler: 3 adet yufka 1 adet yumurta 500 gr pırasa 2 adet orta boy havuç Yarım çay bardağı sıvıyağ 2 su bardağı yoğurt tuz fırın tepsisini yağlamak için margarin Yapılışı: Pırasaların...
  3. Zeytinli Yayma Börek (resimli)

Zeytinli Yayma Börek (resimli)

zeytinli yayma börek, tarifi, malzemeleri, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Malzemeler 4 adet Yumurta 1 su bardağı Yoğurt 3,5 su bardağı Un 1/2 su bardağı Sıvı Yağ 1 paket Kabartma Tozu 1 su baradğı dilimlenmiş Siyah Zeytin 3 adet orta boy Domates (küp doğranmış) 4 adet Karabiber 12 adet Çarliston Biberi (ince doğranmış) Tuz Üzerine Haşhaş tohumu Hazırlanışı...
  4. $ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]

$ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]

börek tarifi paçanga nasıl yapılır kolay tarifler börek yapılışı resimli hakkında merak ettiğiniz herşey burada. Merhaba sevgili melekler; Bugün canım acayip şekilde börek istedi. Anneme söyledim gidip hemen 2 paket yufka aldım. Ve hemen hazırlıklara başladım. Öneclikle malzemeleri hazırlamaya koyuldum. Sosu için; 2 yumurta 1 su bardağı süt 4 yemek kaşığı sıvıyağ... bunların hepsini derin...
  5. Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli Merhaba kızlar daha önce yediniz mi bilmiyorum ama sizden makarna böreği tarifi istiyorum. resimli olursa makbule geçer

Sayfayı Paylaş