gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Su gibi metaryal

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Bu japonlar hiç boş durmuyor.Yine icatlarına bir yenisini eklediler.%95 i sudan oluşan metaryal geliştirmişler.Buyrunuz.. NOT:Bunlar japon bunlardan herşey beklenir:D

Japon bilim adamları, yüzde 95'i sudan oluşan, şeffaf, esnek materyal geliştirdi. Japon bilim adamları, yüzde 95'i sudan oluşan, şeffaf, esnek ve çevreye zararı olmayan yeni bir materyal geliştirdi.

Tokyo Üniversitesinden Takuzo Aida yönetimindeki bilim adamlarının kozmetikte yaygın kullanılan kil minerali ve çocuk bezlerinde kullanılan sodyum poliakrilat vasıtasıyla geliştirdikleri yeni materyal, çok kolay esnetiliyor ve kendi formuna kolayca dönebiliyor.
    Yeni materyalin temelini oluşturan su çalkalandığında, eklenen malzemelerin etkileşimiyle hemen katılaşarak jele dönüşüyor. Bilim adamları, içinde yüzde 0,2 oranında kimyevi katkı maddesi olan yeni materyalin tıp ve kozmetik sektöründe, tıbbi ameliyatlarda yapılan kesiklerin yapıştırılması ve yara tedavisinde geniş kullanım bulacağını beklediklerini vurguluyor.

100 derece sıcaklığa kadar sağlamlığını koruyan ve dayanıklığı silikona eşdeğer olan materyalin gelecekte birçok plastik materyalin yerini alması öngörülüyor.

Su gibi metaryal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu - Su Gibi

Sezen Aksu - Su Gibi

Bir ömrün hikayesi Sığar mı bilmem satırlara Yaz desem anılara Sırlarımı ele verir mi Su gibi aktı yıllar Deryada bir damla kadar Yaşadım şahidimsiniz Yıllar sizden kim korkar Su gibi aktı yıllar Deryada bir damla kadar Yaşadım şahidimsiniz Yıllar sizden kim korkar Gül gibi hatıralar Tül gibi beni sarar Daha dün yaşananlar Hem yakın hem uzaktalar Gül gibi hatıralar Tül gibi beni sarar Daha...
  2. Emre Altuğ - Su Gibisin

Emre Altuğ - Su Gibisin

özledim seni ah nasıl özledim gecenin sabaha hasreti gibi bekledim istedim seni ah nasıl arzuladım susuz kalmış toprak gibi yağmuruna muhtacım su gibisin su gibisin akıp gider zaman sen dönemezsin su gibisin su gibisin gafil avlandım seline yenildim ruhuma hayat veren sensin teselli yok ki hiç ayrılık ok gibi saplanmış kalbime anlayan yok halimi ses vermez mi duyan haykırışlarımı...
  3. Su Gibi....

Su Gibi....

SU GİBİ Şimdi sen su olduğunu düşün. Su kadar özel, su kadar faydalı ve su kadar çok... Tükenmez... İnanıyorum ki, gerçekten de öylesin. Ama ister çesmelerden dökül, ister göklerden yağ, ister nehirler dolusu ak, dibi olmayan bir kovayı dolduramazsın. Yani; seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsın... Unutma! Daha çok bağırdığında daha çok dinlenmezsin... Gürültünün parçası olursun...
  4. Su Gibi...

Su Gibi...

Sulu şakalar yapıp, Sudan sebeplerle ayrılıyoruz… Sulu yemek seviyor. Kendimizi suyun akışına bırakıyoruz… Çok ağlayana “sulu göz”… Şımarana “sululuk yapma" diyoruz… Gidenlerin ardından maşrapalarla su döküyor, yaşlı gözlerle kendi kendimize mırıldanıyoruz; “Su gibi git, su gibi gel.” Gözyaşlarımızla beraber, içimiz kan ağlayarak toprağa verdiklerimizin mezarını...
  5. İlaç Gibi Meyve Suları

İlaç Gibi Meyve Suları

sağlık,sağlıklı beslenme,herşeyin başı sağlık,meyve sularının faydaları,meyve suyu,şifalı meyveler,hangi meyve neye iyi gelir. ntioksidan etkili vitamin depoları meyve suları aynı zamanda çeşitli rahatsızlıkların da ilacı... Uzmanlar meyve yemenin bile meyve suyu içmek kadar etkili olmadığının altını çiziyorlar. İşte yaz mevsiminin ideal meyve suları ve birbirinden mucize faydaları…...

Sayfayı Paylaş