Su içerek nasıl zayıflanır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Su içerek nasıl zayıflanır?
su içerek nasıl zayıflanır kışın nasıl zayıflanır su içerek zayıflanırmı video ile zayıflanırmı
Genelde herkes duymuştur bol bol su için zayıflayın sözünü.

Acaba suyun kilo vermede ne gibi faydaları var bunu düşündünüzmü..

Bol su içmekle vucutta ne gibi değişiklikler oluyor nasıl kilo vermemizi sağlıyor işte tüm merak ettikleriniz arkadaşlarım su içmekten zarar gelmez bol bol su için:)
Hemen hemen hepimiz suyun ne kadar faydalı olduğunu biliriz. Her diyette 1,5-2 litre su önerilmektedir ancak nedense bu kurala uyanımız son derece azdır. İşte size suyun ne kadar önemli ve kilo vermede ne derece etkili olduğunu kanıtlayan bazı temel bilgiler;
diyet1-4527.jpg

Birçok kişi sinirli ya da üzgün olduklarında ilk iş olarak buzdolabına yönelir. Çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. Oysa bu durumda yapılacak en yararlı şey su içmektir. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.

Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.

Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar.

Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.

Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.

Cildi güzelleştirir, kurumayı ve deri sarkmalarını önler.

Yağların vücutta depolanmasını önler. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları enerjiye çevirip, yakmaktır. Ancak böbrekler yeterli su alamazsa karaciğer iyi çalışmaz ve yağlar bedende depolanır.

Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.

Not: Susamak, vücudumuzdaki sıvı miktarının azaldığına işaret eder. Günde 0.7 litre maden suyu içerseniz, günlük sıvı miktarınızın yarısını karşılamış olursunuz. Eğer günde 1 saat spor yapıyorsanız, bu miktarı 1 litre arttırmanız gerekir. Genelde insanın 8 bardak (2 litre) suya ihtiyacı vardır. Ancak kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerekir. Uzmanlar bunu fazladan her 12 kilo için 1 bardak su olarak ifade etmektedir.

hakkaten zayıflatıyormuşş spor yaptım su içtimm bayaa 1,5 ayda 7 kilo verdimmm ooo yeah !!!!!

diyet

hakkaten zayıflatıyormuşş spor yaptım su içtimm bayaa 1,5 ayda 7 kilo verdimmm ooo yeah !!!!!
spor yaptın su içtin peki ya yediklerinden kıstın mı. bende kilo vermek istiyorum ama kilo vermek istedikçe daha çok kilo alıyorum ne yapacam sonrada sinirimden oturup ağlıyorıum(belki komik gelecek ama) işte böyle durum yardım edin bana lütfen

sabah kahvaltısında 1 dılım ekmek oglen ve aksam yemegındede ekmeksız corba ıc saat 5 ten sonra hıcbırsey yeme bak gorursun haftada en az 2-3 kılo verırsın. he karnın acıktıysada bı elma ye zaten ıster ıstemez açlık hissin gidiyor ve bol bol su iç :)

walla bügün deniycem işallah

faydasını görürürm herkes öneriyoda zaten

Sadece su içerek olmazzz...
Zayıflamak için öncelikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmelisiniz.Sabah kahvaltılarınız kepek yada çavdar 2 dilim ekmek eşliğinde tuzsuz peynir,zeytin,marmelat,salam 1 dilim olacak şekilde yapın.Kahvaltı yapmadan yaklaşık 15 dakika önce ılık 1 bardak soğuk suyunuz içmeyi unutmayın..
SABAH KAHVALTISINDA HER ÜRÜN KALEMİNDEN AZDA OLSA YEMELİ EKMEK DİLİM MİKTARI EN FAZLA 3 OLMALI...

Öğleden sonra ise yine yemekten önce 1.5 bardak su içiyoruz.
Yemekte ne yerseniz yiyin hamur ürün grupları dahil 1 porsiyondan kesinlikle fazla olmamalı.
KESİNLİKLE ASİTLİ İÇECEK VE HAZIR MEYVESUYU TÜKETMEYİNİZ.

Ara öğününüzü mutlaka alın.Kepekli galetalar,grisiniler,Yağsız salatalar ve yağsız ayran...

Akşam yemeğinde çorba türleri ve sebze yemekleri tercih edilmeli ve 1 porsiyondan fazla kesinlikle yenilmemelidir.

Her haftanın 1 günü çok aşırıya kaçmadan şerbetli ve sütlü tatlılar yenilebilir fast-food tarzı ürünlerle kendinizi ödüllendirebilirsiniz..

Sağlıklı beslenme dietinizle birlikte haftada 1-3 kilo rahatlıkla verebilirsiniz.
Kesinlikle aç kalmayınız yemeklerden kendinizi esirgemeyniz herşeyi dozunda ve tadında yiyiniz
Böylelikle 1 ayda 10 kilo verip tekrar 15 kilo almaktansa ayda 7 kilo verin sağlıklı verin saygılarımla

bende yarından itibaren başlıyycam hadi inşallah ayda yedi kilo bnde veririm kızlar bi tavsiyede benden taze sıkılmış birbuçuk çorba kaşığı limon suyunu göbeğinize hergün masaj yapın oda işe yarıyooo

Geri