gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Su İçmenizi Arttırmak için fikirler

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Benim su içmek aklıma bile gelmiyor.Buradaki bilgiler benim gibi olan melekler için birebir çözüm :tik:
    1- Her sabah kalktığınızda ilk işiniz su içmek olsun. Bunu kendinize alışkanlık haline getirin. Sabah rutininize katın.

2- Masanızın üzerinde her zaman temiz ve cam bir şişede su bulundurun.

3- Çay ve kahveyi çok tüketiyor, içmeden uzun süre duramıyorsanız artık buna bir son verin. Çünkü bu içecekler vücuttan su atımına neden olur. Vücudunuzun su kaybetmesini önlemek istiyorsanız kaybedilen su miktarını yerine koymanız gerekir.

4- Su içmeniz gerektiğini minik post-it kağıtlara yazın. Örneğin monitörünüzün üzerine, arabanızın camına yapıştırabilir, cüzdanınızın içine vb. yerlere koyabilirsiniz.

5- İşyerinize ilk geldiğinizde mutlaka su için.

6- Her gece yatmadan önce mutlaka bir bardak su için.

7- Çantanızda minik bir şişe su bulundurun.

8- Arabanızda her ihtimale karşı en az bir şişe içme suyu bulundurun.

9- İş yerinde sigara molası yerine su molası verin.

10- İşyerinizden ayrılırken su içmeyi alışkanlık edinin.

2. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    oofff offf, benimde en büyük sorunum Su icmek... bi türlü alisamiyorum.. bazen günlerce su icmeyi unutuyorum.. her doktora gittigimdede bi araba azar i$itiyorum... Tavsiyelerini uygulamaya caliscam canim... bol sulu günler :)

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu bizim için büyük sorun olabilir bak yanında şişe mutlaka bulundur gözünün önünde dursun onu bitir yada bitirmeye çalış bu başarılı oluo :D

4. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    tamam canim, bugünden itibaren basliyorum, gecen Doktordanda azar i$ittim zaten :)

5. kalem&yaprak

kalem&yaprak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazen çok içiyorum ama bazen de aklıma bile gelmiyor

6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Benimde en buyuk sorunlarımdan biri su içememek.. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

Su İçmenizi Arttırmak için fikirler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su İÇmenİz İÇİn Sudan Sebepler

Su İÇmenİz İÇİn Sudan Sebepler

SU İÇMENİZ İÇİN SUDAN SEBEPLER Suyun hayat için önemi, bilinen bir gerçektir.Su, insan için en önemli besin maddesidir ve insan vücudu yeryüzündeki diğer tüm maddelerden daha fazla su içermektedir. Erişkin bir insan vücudunun %55-75'ini su oluşturur ve su vücudumuzun her bölümünde bulunmaktadır. Bu suyun yaklaşık üçte ikisi hücrelerin içinde, geri kalanıysa hücre aralarında ve kanda...
  2. çocuğunuza sevginizi arttırmak için

çocuğunuza sevginizi arttırmak için

1- ONU SEVDİĞİNİZİ VE ONA DEĞER VERDİĞİNİZİ SIK SIK BELLİ EDİN 2- ONA ARA SIRA ÖZEL BİR HEDİYE VERİN 3- BİR ARKADAŞA İHTİYACI OLDUĞUNDA MUTLAKA ONUN YANINDA BULUNUN 4- ONA HER ZAMAN İÇİN VAKİT AYIRIN 5- SIK SIK ONUNLA YÜRÜYÜŞE ÇIKIP KONUŞUN 6- BİRLİKTE YEMEK YEMEK İÇİN DIŞARI ÇIKIN 7- ÖZEL GÜNLERİNDE KESİNLİKLE HATIRLAYIN 8- KONUŞURKEN TAMAMEN ONU DİNLEYİN 9- KONUŞURKEN TAMAMEN SAMİMİ KONUŞUN...
  3. Kuşlar İçin İçme Suyu

Kuşlar İçin İçme Suyu

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Su içmeniz için 46 neden*önemli okuyunuz

Su içmeniz için 46 neden*önemli okuyunuz

su neden önemlidir su yaşam için neden önemlidir niçin önemli insanlar için Arkadaşlar günlük su tüketim miktarı çok önemlidir. Malesef bende suyu fazla sevmeyen biriyim. Bu nedenle bir araştırma yaptım. Vücudumuzun biz içmek istemesek bile çeşitli nedenlerle suya ihtiyacı olduğunu ve önemini öğrendim. Bundan sonra zorlada olsa içmeye çalışacağım. Görebileceğiniz yerlere hatt açalışma...
  5. Çocuğunuzun güvenini arttırmak için

Çocuğunuzun güvenini arttırmak için

Melişlerim çocuğunuzun güvenini arttırmak için birkaç öneri buyrun:) 1. Yapılması gerekeni açıklayın,örnekleyin ve olumlu bir öztanım ifadesi kullanın ( Yatağı düzeltin,düzeltirken yaptıklarınızı açıklayın.Şimdi çarşafı geriyorum ,üstüne yorganı örtüyorum ...Yatak yapmasını biliyorum) 2. Çocuğa ne yapması gerektiğini açıklayarak başarmasını sağlayın.(....evet şimdi yatak örtüsünü biraz bu...

Sayfayı Paylaş